fbpx

Expresky z hôr 66

Expresky z hôr 66

Expresky z hôr 66 sa na Vás už tešia. Dnes pojdeme do hôr, obzrieme sa za Madeirou a Zegama, uvidíme ako dopadol Stefanik trail, budeme hľadať dobrovoľníkov, pozveme Vás na Záruby, budeme stanovať so Zajom a objavíme lásku k skalám.

 

MOUNTAIN

V dávnych dobách bol svet na najvyšších vrcholoch hôr považovaný za šialenstvo. Človek sa im skôr vyhýbal a považoval ich za nebezpečné. Prečo nás hory začali fascinovať a neustále očarujú? Práve fascinácia hôr bude novým dokumentom režisérky Jennifer Peedom, ktorá tu spolupracuje s komorným orchestrom Australian Chamber Orchestra (ACO). Film so živým orchestrom sa bude môcť zhliadnuť 12. júna – 20 augusta 2017 (zatiaľ len v Austrálii), všetko potrebné zistíte TU.

 

 

ÚSPECH KATARÍNY LOVRANTOVEJ

Slovenský skyrunningový repre team si to nedávno namieril na portugalskú Madeiru v zložení: Zdeno Longauer, Peter Fraňo, Peter Volnár a Katarína Lovrantová. Práve Katke sa podaril super výsledok na 20 km/1350 m+ trati, kde vyhrala! Skvelé, gratulujeme!

Expresky z hôr 66 - Naša Katka ako víťazka Ultra Skymarathon Madiera, zdroj: Fan page USM
Expresky z hôr 66 – Naša Katka ako víťazka Ultra Skymarathon Madiera, zdroj: Fan page USM

 

ZEGAMA AIZKORII 2017

Zegama Aizkorri Mendi Maratoia sú najprestížnejšie preteky v svetovej skyrunningovej sérii. Len 500 bežcov má to šťastie zabehnúť si tieto prestížne preteky. A to ešte z toho je 150 miest pridelených pre medzinárodné federácie a top bežcov. Pre info tento rok sa do lotérie prihlásilo takmer 9000 bežcov a moja šanca bola viac ako mizivá. Juraj Török a Lucia Dobrucká za Slovensko, sa tento rok na Zegama dostali. Ako to na tomto prestížnom preteku vyzeralo prostredníctvom Juraja, sa dočítate TU.

Expresky z hôr 66 - Juraj Török o Zegama Aizkorii 2017, zdroj: skyrunning.sk
Expresky z hôr 66 – Juraj Török o Zegama Aizkorii 2017, zdroj: skyrunning.sk

 

STEFANIK TRAIL 2017 – VÝSLEDKY

Dobojované! Už 5 rokov sa bežci vyberú, na tento bežecký príbeh, Štefánikov  príbeh! Tento rok nedokončilo až 70 bežcov a medzi nimi mená ako Patrik Hrotek alebo Petra Mücková. Bravó patrí vyše 200 dobrovoľníkom a aj organizátorom, za neustále sa zlepšovanie! Výsledky si pozrite nižšie, o rok na STEFANIK TRAIL 140 dovidenia.

Muži: 1. Richard Zvolánek 16:14:41 hod, 2. René Mráz 17:14:02 hod, 3. Ondřej Tabarka 17:35:05 hod

Ženy: 1. Bettina Freynhofer 21:28:48 hod 2. Radka Paulinyová 23:53:48 hod, 3. Elena Jánošíková 24:32:22 hod

Celkové výsledky nájdete TU.

Štafety: 1. OMES Running Team 11:09:30 hod, 2. P’art of Heart Elite 11:39:34 hod, 3. KOBRA – Klub orienťákov Bratislavy 11:40:48 hod

Celkové výsledky nájdete TU.

Expresky z hôr 66 - Richard Zvolánek obhajuje vlanajšie víťazstvo, zdroj: FB page stefanikTrail
Expresky z hôr 66 – Richard Zvolánek obhajuje vlanajšie víťazstvo, zdroj: FB page StefanikTrail

 

MALOFATRANSKÁ STOVKA HĽADÁ DOBROVOĽNÍKOV

Malofatranská stovka tu bude čo nevidieť: 1 – 2. júl 2017. Prípravy sú v plnom prúde a organizátori stále hľadajú dobrovoľníkov. Práce je až, až! Preto ak chceš pomôcť, spoznať skvelú komunitu a priložiť ruku k dielu, klikni TU a dozvieš sa viac. PS: Registrácia bežcov na Malofatranskú stovku je už len do 15. júna 2017!

Expresky z hôr 66 - MF 100 hľadá dobrovoľníkov, zdroj: FB group MF100
Expresky z hôr 66 – MF 100 hľadá dobrovoľníkov, zdroj: FB group MF100

 

HORSKÝ BEH ZÁRUBY

V sobotu 17. júna 2016 o 10:00 hod, si môžete vybehnúť na Záruby. 15 km v horskom teréne Malých Karpát, dáte ako menší tréning. Viac o horskom behu na Záruby zistíte TU.

Expresky z hôr 66 - Hroský beh Záruby 2017, zdroj: FB event HBZ
Expresky z hôr 66 – Hroský beh Záruby 2017, zdroj: FB event HBZ

 

SLOVÁCI BOLI ÚSPEŠNÝ NA EURÓPSKOM POHÁRI V DORNBIRNE

Skvelé správy z lezeckej brandže! Na šampionáte z dielne EYC v Dornbirne sa slováci nestratili. Peter Kuric obsadil krásne 6. miesto (zo 47). Pavel Kratochvíl v rovnakej kategórii doliezol na 36. mieste. Veľký výsledok dosiahla aj naša Vanda Michalková, kde v konkurencii 37 dievčat skoničla na vynikajúcom 3. mieste s bronzovou medialou na hrudi! Gratulujeme!

 

STANOVAČKA SO ZAJOM

Začíname! Priatelia, predstavujeme Vám dlhodobý projekt s firmou Zajo Outdoor#StanovackaSoZajom , kde si posvietime na výbavu pre pobyt na horách. Projekt vznikol, na základe Vašich otázok, ktoré Ste nám písali na sociálnych sieťach. Už čoskoro Vám detailne predstavíme produkty, ktoré budeme počas projektu testovať. Preto nás pozorne sledujte, aby Vám nič neušlo.

 

 

FOTO OF THE WEEK

Greg Harms vedie super projekt Third Edge Heli, prostredníctvom ktorého vznikla aj fotka týždňa. Mount Spurr je stratovulkán v aleutejskom oblúku Aljašky, pomenovaný po prieskumníkovi Josiah Edward Spurr.

 

TALES OF THE WILD – EL CAPITAN

Ethan žil v San Franciscu. Cítil potrebu ísť tam.., do hôr. Yosemitské útesy v Kalifornii sa mu stali druhým domovom. Dobýval nové a nové cesty, s túžbou dosiahnuť vyššiu fyzickú a duchovnú úroveň. Príbeh človeka a hory – skaly. Príbeh znovuobjavenia sa!

 

Na horách sa nám trocha ochladí, dokonca v Tatrách hlásia aj nejaký ten sneh. Uvidíme, ako to bude a my sa vidíme už o týždeň!

Komantáre

komentárov