fbpx

Outdoor recenzia: Adidas AX 1 GTX, trekingové topánky, ktoré sú mäkšie ako sme zvyknutí

Adidas AX 1 GTX netradične mäkká trekingová topánka

Adidas AX 1 GTX, sú trekové topánky, ktoré milo prekvapili vzhľadom na to, že som nemal od nich žiadne očakávania. Prioritne som si ich kupoval, aby som mal nepremokavé topánky na zimu. To je aj dôvod prečo majú GTX membránu.

adidas ax 1 gtx. Ich výstupky na podrážke pozostávajú z dvoch až troch rozlične tvrdých gúm.
Výstupky na podrážke pozostávajú z dvoch až troch rozlične tvrdých gúm.

Ako ich prvé špecifikum by som uviedol nízku váhu na to ,že sú takmer trekingová topánka. Svôjim spôsobom sú ideálne pre ľudí, ktorí sa nechystajú v nich behať. Môžu totižto pre niekoho vytvárať dojem, že bude v nich behávať v horách a aj na turistiku chodiť. Možné to síce je, ale na beh sú veľmi tvrdé. Adidas AX1 GTX sú naopak na turistiku komfortnejšie ako mnoho iných polovičných trekingových topánok.

Materiál

Predná časť topánky je potiahnutá ochrannou časťou materíálu, ktorý chráni chodilo pred nárazmi a aj poškodzovaním špice

adidas ax 1 gtx topánka je z predu dobre chránená
Topánka Adidas AX 1 GTX je z predu dobre chránená.

– syntetika

-umelá koža

-šnurovanie je riešené cez spevnené textilné oká

Šnurovanie je natiahnuté cez textilné oká, ktoré sa ani po čase nepredierajú a dokáže pevne stiahnuť chodidlo
Šnurovanie je natiahnuté cez textilné oká, ktoré sa ani po čase nepredierajú a dokáže pevne stiahnuť chodidlo

-gore- tex membrána

-podrážka (samozrejme 🙂 ), tá používa technológiu speedGrip pre lepšiu trakciu s terénom

(preverený grip, zaručujúci rýchlosť a obratnosť v náročných terénoch. Podrážka s lineárne vedeným vzorkom je z vysoko oderuodolnej zmesi, ktorá bola navrhnutá pre maximalizovanie pohybových síl. Mnohými smermi orientované drážky v podrážke topánky spôsobujú, že sa topánka zahryzáva do rozvoľnených vertikálnych terénov. To nám zaručuje vyššiu rýchlosť pri výstupoch. Zlomová zóna v pätovej časti podrážky zaisťuje lepšiu funkciu topánky pri zostupoch.)

-švy držia takmer po celom obvode topánky naporušené

-textilná syntetická časť topánky je dostatočne odolná aj proti snehu (opakované prerážanie snehovej škrupiny by ich však mohlo vážnejšie poškodiť)

Subjektívne pocity:
Na vyššie popísané používanie som spokojný po roku a pol s touto topánkou. Gore- tex mi samozrejme, že časom začal púštať vlkosť. V meste ani nie :D…ale keď som bol v sychravom počasí, prípadne v zime v horách tak časom prepustí. Podrážka topánky zaberá v celku dobre v teréne. Mňa zaujala jej stabilita, tá je v celku vysoká.WP_20150402_004

Na to ako je podrážka „mäkká“, drží obopnutie topánky pevne chodidlo, ktoré v nej je. Na podrážke sa mi páči, že jej dezén pozostáva z dvoch až troch rozlične mäkkých zmesí gumy. Týmto nám garantuje topánka, vyšší záber na rôznych druhoch terénu.

Podrážka, ktorá ide do všetkých smerov, kväli lepšiemu záberu.
Podrážka, ktorá ide do viacerých  smerov, kväli lepšiemu záberu

V zime držia veľmi dobre na snehu, v lete ich je škoda nosiť na horách keďže majú membránu. Prechodné jarné a jesenné obdobia sú taktiež ideálkou, a zrejme najžiadanejšou variantou pre takýto typ obuvy.

Celkom pekne síce po anglicky rozoberá tieto tenisočky táto dievčina

Mám ale predsa len taký pocit, že by som mal ja o tom natočiť recenziu, čo vy na to ? 😉

Momentálne si myslím, že tento model už takmer nedostať, zato Adidas spravil náväzný model resp. Adidas AX 2 GTX. Model AX1  GTX si môžete pozrieť napríklad tu paradoxne to v tomto šopíku uvádzajú ako turistickú obuv, čo by som celkom netvrdil ;).

hybrid teniska adidas ax 1 gtx
Do skorého z outdoorenia 🙂

tyger.

Komantáre

komentárov