fbpx

Outdoor novinka: MOJI CHARGING STATION LANTERN

MOJI CHARGING STATION LANTERN

Ahojte. Dnes Vám chcem predstaviť novú rubriku s názvom Outdoor novinka, kde budem približovať najnovšie vecičky z dielní outdoor firiem známeho aj neznámeho kalibru. Vychytávky ako také mám rád a keď budú ešte super užitočné, budem radšej. Každopádne sa máte na čo tešiť. Let’s GO!

MOJI CHARGIN STATION LANTERN, zdroj: blackdiamondequipment.com/
MOJI CHARGIN STATION LANTERN, zdroj: blackdiamondequipment.com

Firmu Black Diamond Vám nemusím nejak obzvlášť predstavovať. Začiatok Black Diamond sa datuje na  rok 1957 a pôsobisko tejto americkej firmy je v Salt Lake City. Venujú sa hlavne lezeniu a lyžovaniu (okrem iného). Nedávno tyger písal recenzku o freeride bunde Mission ski shell. Poďme ale späť k našej novinke.

Čo to MOJI vlastne je? Trocha viac Vám to priblíži  produktové video. Jedná sa však o multifunkčnú vecičku – powerbanka a svetelný zdroj v jednom, ktorá je určená pre kempovanie.MOJI CHARGIN STATION LANTERN svieti o sile 250 lumenov navôkol 360 stupňov. Okrem toho dokáže svetlo stlmiť na orientačné minimum, čo je výhodou, ak nechcete pobudiť pol osadenstva v stane. Vďaka trom výstupom nabijete foťák, iphone či iný chytrý telefón. MOJI sa vyrába v dvoch farbách Octane (oranžová) a Graphite (čierna).

Moji Charging Station, zdroj: zdroj: blackdiamondequipment.com
Moji Charging Station, zdroj: blackdiamondequipment.com

Parametre MOJI CHARGIN STATION LANTERN

Váha: 450 g

Svietivosť: 250 lumenov

Max čas svietenia: 50 hod

Kapacita (lithium-ion) batérie: 5200 mAh

Vodotesnosť: podľa normy IPX 4

Integrovaný USB port

Rozsah Moji Charging Station, zdroj: zdroj: blackdiamondequipment.com
Rozsah Moji Charging Station Lantern, zdroj: blackdiamondequipment.com

ZÁVEREČNÉ ZHODNOTENIE

Dizajnovo sa mi MOJI veľmi páči. Celkom sa trafili aj do farebných variant. S veľkosťou nebude mať žiaden problém a hravo sa zmestí do ktoréhokoľvek batoha. Ďalej vyzdvihnem tlmnenie svetla jednoduchým pridržaním tlačidla. Nastavím si svetlo aké potrebujem. Jednoduché ovládanie hoc aj s rukavicami. Ukazovateľ stavu batérie tiež nie je na škodu. Spojenie lampy a powerbanky mi príde ako praktické riešenie. Svietim a nabíjam, paráda! Čo sa mi nepáči je cena, cca 80 $ pri kapacite 5200 mAh je aj voči pridanej hodnote (dva výrobky v jednom) podľa mňa veľa. Každopádne sa však jedná o outdoorový produkt. Nech Vás svetlo sprevádza 🙂

zdroj: blackdiamondequipment.com

 

Komantáre

komentárov