fbpx

Outdoor recenzia: Freeride bunda Mission ski shell Black diamond

Freeride bunda Black diamond Mission Ski shell je novinka, ktorú môžeme vidieť už aj na našom trhu. Otázka je, k čomu budeme my teda riešiť freeride bundu. Odpoveď je easy, vstupujeme s tyger.sk aj na pole testovania freeride vecí. Okrem iného, je táto bunda uvádzaná aj ako horolezecká a my chceme objaviť celý jej potenciál.

Dnes si ju rozpitváme zatiaľ na rovine „redakčnej“. Táto recenzia bude zameraná na jej technické parametre a strihové vychytávky – „features“ , alebo feačurky. 🙂

Popis od výrobcu:

Lyžiarsko-horolezecká bunda, ktorá je 100 percentne nepremokavá, s 3 vrstvovou membránou GORE-tex PRO shell. Vodný stĺpec má 28 000 mm. Vrchný materiál tvorí veľmi pevný nylon s úpravou DWR. Má plne nastaviteľnú kapucňu aj cez helmu. Integrovaný snehový pás a vrecká veľmi vhodné rozmiestnené po celej bunde.

Technické parametre bundy Mission ski shell:

Membrána: GORE-tex PRO shell

Free ride bunda Mission ski shell, Black diamond

Vrecká:

 • 2x náprsné vrecká
 • vrecko na rukáve pri ramene (vhodné na doklady, bankovky, drobnosti)

Free ride bunda Mission ski shell, Black diamond

 • dve vrecká pri páse

Bočné vrecká na bunde Mission ski shell, Black diamond

 • vnútorné vrecko pri bruchu (ideálne na rukavice)

Vrecko na rukavice, bunda mission ski shell

Zipsy:

 • Zipsy používa táto bunda YKK, čo je známa firma v outdoor premysle na výrobu zipsov. Každá múdra značka ich používa. Sú masívne a dobré na manipuláciu aj v rukaviciach.

Centrálny zips na bunde Black diamond mission ski shell

YKK zipsy na Black diamond bunde

Kapucňa:

 • Stiahnuť gumičku na kapucni vieme jednou rukou a to všetky tri smery – z vrchu a z bokov (redukcia sa nachádza na temene kapucne). Kapucňa sa dá veľmi pekne nasadiť na prilbu, pretože jej vnútorný priestor je ozaj masívny.

Sťahovanie kapucne na bunde Mission ski shell od Black Diamond

 • límec, nachádzajúci sa pri ústach, je doplnený o „zjemňujúci“ materiál, aby GORE-tex materiál nepôsobil drsne na oblasť úst pri ich zakrytí

Odvetrávanie:

 • Keďže je to masívnejšia bunda, čo ju predurčuje aj na horolezectvo, jej odvetrávanie sa nachádza vo forme zipsov v oblasti podpazušia na oboch stranách. Jazdce sú dva na každej strane, aby ste ich mohli otvárať a zatvárať do obch smerov.

Odvetravánie , bunda Mission ski shell, Black diamond

Snežný pás:

 • bunda má integrovaný snežný pás

Integrovaný snežný pás na free ride bunde mission ski shell

Lemovanie na rukávoch:

 • sťahovanie rukávov je spravené cez suchý zips, ktorý je z opačnej strany spevnený úchytkou, ktorá umožňuje pevné a ľahké zapnutie aj v rukaviciach

Suchý zips na rukávoch, Mission ski shell, black diamond

Švy:

 • Švy na tejto free ride bunde sú podlepené tak, ako sme zvyknutí pri všetkých bundách určených na horolezectvo a outdoor aktivity. Vychádza to z použitia membrán, ktoré by prešitím strácali na funkčnosti.

Váha a zbaliteľnosť:

 • váha Mission ski shell bundy je 790 g , čo nie je málo ale na druhej strane to ide v prospech oderu-odolnosti a izloácii outdooristu od okolia
 • zbaliteľnosť nie je malá, o čom svedčí váha aj samotný rozmer, ako si môžete všimnúť na fotke.

Zbaliteľnosť horolezeckej bundy Mission ski shell, BD

Video recenzia Mission Ski shell od výrobcu:

Komantáre

komentárov