fbpx

Expresky z hôr 23

Expresky z hôr 23

Expresky z hôr 23 Vás zahrejú v tomto upršanom dni. Dnes nám Cyril opäť niečo ukáže, svoju ultrasilu predviedol aj Gobi, obzrieme sa za Východniarskou stovkou a Vertikálnym kilometrom v katalánskych Pyrenejách, vertikálne budeme bežať aj u nás vo Veľkej Fatre na Ploskú, zhrnieme si Tromso Skyrace a odporučíme k tomu film a jeden rozhovor. Celkom slušná nálož, čo poviete?

 

Cyril Cointre

Cyril sa v expreskách už raz objavil, vďaka super videjkám z hrebeňov. Nebude tomu inak ani teraz. Filozofia narýchlo/naľahko je nám blízka, takisto ako zaspávanie a zobúdzanie sa v horách. Mimochodom, batoh ktorý Cyril používa, sa objavil aj u nás. Recenziu nájdete tu.

Ultra pes

Gobi march je pretek v Číne, ktorý pozostáva z 250 km v náročnom púštnom teréne.  Aktuálny ročník 2016 mal 101 účastníkov, plus jedno malé chlpaté prekvapenie. Doion Leonard zo Škótska bol jeden z účastníkov – a práve jeho si Tinto (neskoršie Gobi) vyhliadol a sprevádzal ho až do cieľa. Dion si Gobiho nakoniec adoptoval. Celý príbeh nájdete napr. aj tu.

Expresky z hôr 23 - Dion spolu s Gobim v cieli, zdroj: boredpanda.com
Expresky z hôr 23 – Dion spolu s Gobim v cieli, zdroj: boredpanda.com
Východniarska stovka – výsledky

Máme za sebou 2. ročník Východniarskej stovky. Na štart sa postavilo 58 jednotlivcov a 9 štafiet. Medzi mužmi obhájil svoje prvenstvo René Mráz s časom 14:28 hod. Gabriela Ambrušová s časom 18:57 hod zvíťazila medzi ženami. Vitalcity team bol prvý medzi štafetami s časom 11:44 hod. Celkové výsledky nájdete tu. Fotky nájdete aj na FB fanpage Východniarskej stovky. GO EAST!

Expresky z hôr 23 - Východniarska stovka, zdroj: FB fanpage Slovak Ultra Trail
Expresky z hôr 23 – Východniarska stovka, zdroj: FB fanpage Slovak Ultra Trail
Vertikálny kilometer

Marianna Jagerčíková reprezentovala Slovensko v Katalánskych Pyrenejách v disciplíne Vertikálny kilometer, ktorý sa konal koncom júla. Získala krásne 14. miesto. O svoje dojmy sa podelila na webe pre náš skyrunning. Článok si môžete prečítať tu.

Expresky z hôr 23 - Marianna Jagerčíková na Buff Epic Trail Aiguestortes, zdroj: skyrunning.sk
Expresky z hôr 23 – Marianna Jagerčíková na Buff Epic Trail Aiguestortes, zdroj: skyrunning.sk
Vertikal Ploská

Poslednú dobu na Slovensku vznikajú stále nové a nové preteky, čo je skvelé. Ďalším do zbierky je Vertikal Ploská, ktorý sa uskutoční 10. septembra 2016 (sobota) o 11:00 hod v obci Liptovské Revúce. Organizuje ho Outdoor klub Čierny Kameň pod vedením Miloša Gazdaricu. Všetky potrebné informácie nájdete na FB evente tu.

Expresky z hôr 23 - Vertikal Ploská, zdroj: FB page Outdoor Klub Čierny Kameň
Expresky z hôr 23 – Vertikal Ploská, zdroj: FB page Outdoor Klub Čierny Kameň
Tromso Skyrace

Cez víkend sa konal ďalší pretek zo Sky Runner World Series, Tromso Skyrace. Na výber bolo niekoľko druhov tratí, rôznych obtiažností. Najsledovanejšia trať bola určite Hamperokken Skyrace s 53 km/+4600 m chuťovečkou. Medzi mužmi kraľoval brit Tom Owens, ktorý to všetko zvládol za 6:45 hod. Medzi ženami zvíťazila Jasmin Paris, taktiež z GB s časom 8:43 hod.

Expresky z hôr 23 - Víťazi Tom a Jasmin, zdroj: FB fanpage Tromso Skyrace
Expresky z hôr 23 – Víťazi Tom a Jasmin, zdroj: FB fanpage Tromso Skyrace
Sloboda pod nákladom

Cez víkend mal premiéru film Sloboda pod nákladom od Pavla Barabáša. Vo svojom novom filme sa Pavol Barabáš venuje ľuďom s krošnou na chrbte, kde sa snaží odhaliť poznanie najstaršej generácie tatranských nosičov. Sú to poslední mohykáni svojho remesla na európskom kontinente. Do kín príde tento film začiatkom septembra.

 

Rozhovor s Petrou Mückovou

Už zajtra sa môžete tešiť na výnimočný rozhovor. Ultražena Petra Mücková nám prezradí svoje začiatky, úspechy a skúsenosti (nielen z ČR a SK scény). Máme sa na čo tešiť.

Expresky z hôr 23 - Rozhovor Petrou Mückovou
Expresky z hôr 23 – Rozhovor Petrou Mückovou

Dnes Petrou končíme, zajtra Petrou budeme začínať. Snáď sa na víkend vyčasí a budeme sa vidieť na horách, priatelia.

Komantáre

komentárov