fbpx

Expresky z hôr 88

Expresky z hôr 88

Expresky z hôr 88 – Dnes hodíme reč s Antonom, vyhodnotíme Smolník, pozrieme sa do austrálskych Álp, predstavíme Vám teóriu štastia, horolezecký batoh, práve prebiehajúcu testovačku, povieme si o parádnom výkone zo Súľova a navštívime jedinečné miesta pre skialpinizmus. Vitajte!

 

BILLY YANG PODCAST

Billy Yang sa okrem filmovania, začal venovať aj podcastom. Prvú epizódu nahrával v polovici augusta,  keď navštívil Colorado, počas Leadville 100. Hosťom bol Anton Krupicka, ktorý si Billyho prístup a tvorbu veľmi váži a tak vznikol vynikajúci rozhovor. Podcast si môžete vypočuť TU.

Expresky z hôr 88 – Billy Yang Podcast – Anton Krupicka


HORSKÝ BEH SMOLNÍK 2017 – VÝSLEDKY

Tretí ročník horského behu v Smolníku bol opäť skvelý! Výkonom bežcov, aj atmosférou vďaka organizátorom. Zúčastnilo sa 216 bežcov na kratšej a dlhšej trati.  Slnečné počasie, sem tam poletujúci sneh, teplota okolo 5 stupňov, či zamrznuté končiare Volovských vrchov. Aj v takomto prostredí sa niesol opäť vydarený, tretí ročník s hojnou účasťou. Výsledky dopadli nasledovne:

Po stopách smolníckych baníkov (11 km/470 m+)

Muži: 1. Marián Zimmermann 0:48 hod, 2. Ákos Eördögh 0:51 hod, 3. Ludvig Herich 0:51 hod

Expresky z hôr 88 - Výsledky muži – Po stopách smolníckych baníkov 2017
Expresky z hôr 88 – Výsledky muži – Po stopách smolníckych baníkov 2017

Ženy: 1. Luca Németh 0:58 hod, 2. Zuzana Zeleňáková 1:01 hod, 3. Zuzana Hanusová 1:03 hod

Expresky z hôr 88 - Výsledky ženy – Po stopách smolníckych baníkov 2017
Expresky z hôr 88 – Výsledky ženy – Po stopách smolníckych baníkov 2017

Kompletné výsledky nájdete TU.


Beh hrebeňom Volovských vrchov (33 km/1400 m+)

Muži: 1. Michal Lami 2:41 hod, 2. Csaba Németh 2:44 hod, 3. Patrik Milata 2:52 hod

Expresky z hôr 88 - Výsledky muži – Beh hrebeňom Volovských vrchov 2017
Expresky z hôr 88 – Výsledky muži – Beh hrebeňom Volovských vrchov 2017

Ženy: 1. Katarína Lamiová 3:13 hod, 2. Lucia Drobucká 3:19 hod, 3. Zuzana Stanovčáková 3:34 hod

Expresky z hôr 88 - Výsledky ženy – Beh hrebeňom Volovských vrchov 2017
Expresky z hôr 88 – Výsledky ženy – Beh hrebeňom Volovských vrchov 2017

Kompletné výsledky nájdete TU. Gratulujeme!

 

MY WILD HOME

Keď sa povie Austrália, v hlave si predstavíme operu, kenguru a veľké teplo. Počuli ste niečo o austrálskych Alpách? Nie? nevadí! Coen Bennie-Faull a Will Nelson Vám ich s radosťou predstavia.

 

TEÓRIA ŠŤASTIA PODĽA RYBANSKÉHO

Teória šťastia podľa Rybanského, je nový dokumentárny film Rasťa Hatiara. Je to poetický filmový príbeh o kontraste a vzájomnom pochopení generácií, o tom ako vznikol prvovýstup Dračí kút, aj o poézii lezenia. Na pamiatku skvelému človeku.

Bývalý lezec, starý horal Ľubo Rybanský sa ešte aspoň raz v živote chce ísť pozrieť na mohutnú stenu bývalého lomu na Vtáčniku, kde so svojim spolulezcom Rudom Pravdom v 70. rokoch písal históriu horolezeckých prvovýstupov. Sklamanie, že súčasní tvorcovia sprievodnej tabule, ktorá je umiestnená pod stenou, na nich akosi pozabudli, vystrieda radosť zo stretnutia s mladým lezcom Petrom Kuricom, ktorý lezie práve ich legendárnu cestu „Dračí Kút“.

 

OUTDOOR RECENZIA: FERRINO TRIOLET 32+5 l, HOROLEZECKÝ RUKSAK

Batoh Ferrino Triolet 32 + 5 l, testoval Tyger počas letného aj zimného lezenia, skialpovania a jesenného skalkárčenia. Je to univerzálny outdoor batoh, ktorý sa dá plnohodnotne prispôsobiť skialpinistickým ako aj horolezeckým túram. Viac sa dočítate v našej najnovšej recenzii –  TU.

recenzia-horolezecky-batoh-triolet-32

Expresky z hôr 88 – Outdoor recenzia: Ferrino Triolet 32+5 l

 

NOVÁ JEDENÁSTKA V SÚĽOVE

Andrej Kamas je dosť aktívny súľovský lezec. Taký aktívny, že spravil parádny prelez cesty Blade Runner 8c+ (11-/11). Pravdepodobne sa bude jednať o najťažšiu športovú cestu vylezenú v tomto roku na Slovensku.  Gratulujeme Andrej, len tak ďalej!

Expresky z hôr 88 - Nová jedenástka v Súľove, zdroj: hkmanin.sk
Expresky z hôr 88 – Nová jedenástka v Súľove, zdroj: hkmanin.sk

 

PRIPRAVUJEME..

Práve teraz, prebieha testovanie outdorovej bundy Forester, od slovenského výrobcu Black hill outdoor. S Blacky hill outdoor ste sa mohli zoznámiť v našom nedávnom rozhovore – TU. Celkom sme zvedaví, ako sa bude správať prírodný materiál – merino vlna, v tzv. „membránovej“ dobe. Čoskoro sa dozviete viac 🙂 .

Expresky z hôr 88 - Recenzia Merino bundy Black hill outdoor Forester, už čoskoro.
Expresky z hôr 88 – Recenzia Merino bundy Black hill outdoor Forester, už čoskoro.

 

FOTO OF THE WEEK

Jemné ranné lúče slnka a neďaleká inverzia, je vždy super kombinácia! Skvelá fotka, tak ako všetky ostatné od Sebastiana Scheichla. Čeknite si jeho profil @zeppaio.

Sunrises and clouds; a combination that never disappoints!

A post shared by Sebastian Scheichl (@zeppaio) on

 

THIS IS REAL

Krátky film This is real ponúka jedinečný pohľad na skialpinizmus, prostredníctvom ktorého objavíte jedinečné miesta okolo Chamonix, Islandu a Nórska.  Film v sebe zahŕňa ľudský príbeh Mathéa Jacquemouda, vrcholového športovca, pre ktorého je skialpinizmus a pobyt v horách všetkým. V lepšej kvalite sa dá film pozrieť, resp. stiahnuť (finačne podporiť) –  TU .

 

A sme na konci. Sniežik sa nám chumelí o 106, tak dúfajme, že sa hore udrží už dlhšie. Užívajte predĺženého víkendu, oddýchnite si a načerpajte nových síl. Vidíme sa kde? No predsa na horách 🙂 .

Komantáre

komentárov