fbpx

Expresky z hôr 32

Expresky z hôr 32

Expresky z hôr 32 s prvým snehom privítajte. Dnes sa obzrieme za víkendom, do sveta, Tatier Vysokých aj Západných. Uzavrieme prvú skyrunningovú sezónu, nakukneme aj do ultra scény, pozveme Vás na vetrtikálnu drinu komorného charakteru, zhodnotíme si Javornícku stovku a ukážme skvelé miesto pre beh. Začíname, priatelia!

 

Aký bol Váš víkend?

Tento rok prišla zimná perina o niečo skôr, čo využili Emelie a Kilian, trénujúci momentálne v Nórsku. Rýchly nástup, technické úseky, trocha lezenia a skvele strávený deň v horách je za nimi.

 

V Tatrách sa zozimilo

Padá sniežik bielučký na polia a trocha aj do Tatier. Preto Tyger neváhal a ťažký batoh na Lomničák v rámci tréningu na Alpy vytrepal. Spoločnosť mal výbornú a ako tento trip dopadol, sa dočítate TU.

Expresky z hôr 32, Pod Lomničákom je už bielo
Expresky z hôr 32, Pod Lomničákom je už bielo

 

Finálny stav skyrunningovej ligy

A máme tu záver prvej skyrunningovej sezóny, ktorá začínala pretekom VitalCity SkyRace 2016, nasledovali Poludnica run, Vertical Kilometer® Kráľová hoľa, Tatranská šelma Vertical, Tatranská šelma Ultra, Vysokohorský beh cez Klin  a na záver SkyMarathon Chopok. Víťazom kategórie mužov sa stal Michal Rajniak a medzi ženami zvíťazila Marína Kissová. Kompletné poradie nájdete, TU. Gratulujeme víťazom a ďakujeme organizátorom a všetkým, ktorí sa podieľali na priebehu prvej sezóny.

Expresky z hôr 32, SkyMarathon Chopok 2016, zdroj: skyrunning.sk
Expresky z hôr 32, SkyMarathon Chopok 2016, zdroj: skyrunning.sk

 

Slovenská Ultratrailová Liga

Po Javorníckej stovke má pred sebou už len dve podujatia: Malokarpatská Vertikála a Prešporský Ultra Trail, ktoré budú nasledovať 2 víkendy po sebe.

A práve Vertikálna drina komorného charakteru v prostredí Malých Karpát odštartuje už túto sobotu o 7:30 z Plaveckého Podhradia. Trať s parametrami 56km / 2850m+ sa na Vás prevelice teší. Aktualitky o podujatí nájdete TU.

Expresky z hôr 32, Malokarpatská Vertikála, zdroj: mkvertikala.webnode.sk
Expresky z hôr 32, Malokarpatská Vertikála, zdroj: mkvertikala.webnode.sk

 

Javornícka stovka – VÝSLEDKY

V sobotu sa konalo ďalšie pokračovanie Slovenskej ultratrailovej ligy. Trať 105 km / 4480 m+ a časový limit 28 hodín. V Javorníkoch to dopadlo takto – zvíťazil Adrián Kašniar v novom rekordnom čase 11:10 hod pred druhým Martinom Kovaľom a tretím Patrikom Hrotekom. 

Expresky z hôr 32, Mužská top 3 Javornickej stovky 2016, zdroj: FB page Javornícka stovka
Expresky z hôr 32, Mužská top 3 Javorníckej stovky 2016, zdroj: FB page Javornícka stovka

Medzi ženami zvíťazila Eva Zborníková s časom 14:30 hod, druhá skončila Petra Mücková a tretia Eva Konszká. Našu Turčiansku záhradku okrem iného reprezentoval Ivan Martynek, ktorý skončil na 64. mieste. Skvelý report napísal Matej Orság – prečítate TU.

Expresky z hôr 32, Ženská top 3 Javornickej stovky 2016, zdroj: FB page Javornícka stovka
Expresky z hôr 32, Ženská top 3 Javorníckej stovky 2016, zdroj: FB page Javornícka stovka

 

Žiarska dolina

Cez víkend neobídeme ani milované Západné Tatry, konkrétne Žiarsku dolinu. Nasledujúca fotka je zo soboty a odfotil ju Laci Blaho, ktorého fotky poznáte aj zo seriálu o Západných Tatrách. Počasie vyšlo, snehu bolo habadej, dokonca aj nejaké prvé lavínky.

ziarska-dolina-2016

Pre porovnanie – takto Žiarska dolina vyzerala minulý rok v októbri:

ziarska-dolina-2015

 

Riaño Trail Run Edición Cero

Riaño Trail Run je pretek, ktorý sa konal len nedávno, začiatkom septembra. Nádherná španielska príroda v národnom parku Fuentes Carrionas y Fuente Cobre-Montaña Palentin je jednoducho očarujúca. Nechajte sa navnadiť videom a možno do budúcna si toto miesto prídete vyskúšať.


Ak sneh vydrží, tak hor sa na kopce … Lopáre, sánky, bežky, lyže či tenisky. 🙂 Všetko sa ráta … Hlavne si to užite, kamoškovia. 🙂

Komantáre

komentárov