fbpx

Expresky z hôr 17

Expresky z hôr 17

Expresky z hôr 17 -ty raz zavítajú ku Vám. Dnes sa dozviete o tom, čo sa bude cez víkend diať na Kráľovej holi, Rišo Zvolánek si zaspomína na Štefánika, Alex Honnold ukáže svoj tajný spot, na hrebeni Nízkych Tatier sa tento víkend nezastavovalo, v USA vyhral 20-ročný chalanisko WS100, behalo sa aj v ITA Dolomitoch a opäť okolo Mont-Blancu. Príjemné čítanie.

 

Vertical Kilometer® Kráľová hoľa

V sobotu 2. júla 2016 sa uskutoční prvý oficiálny pretek pod hlavičkou Vertical Kilometer® u nás, na Slovensku. Trať je dlhá 4,8 km s prevýšením 1008 m so štartom v dedinke Šumiac a cieľom na Kráľovej holi. Prezentácia pretekárov bude v obecnom úrade od 7:00 do 9:00 hod. Nasleduje výklad trate 9:45 hod a o 10:00 samotný štart. Časový limit sú 2 hodiny. Vyhodnotenie pretekov bude medzi 14:00 – 15:00 hodinou. Registrovať sa je možné do 28.6. 2016 (dnes), viac info nájdete tu. Vertical Kilometer® Kráľová hoľa sa koná tiež s podujatím SKY Duatlonu – 3,5 km beh (+ 1006 m) / 6,5 km bike, so štartom 10:30.

Expresky z hôr 17 - Vertical Kilometer® Kráľová hoľa
Expresky z hôr 17 – Vertical Kilometer® Kráľová hoľa

 

STEFANIK TRAIL 2016

Rišo Zvolánek, víťaz STEFANIK TRAIL pre tento rok, zhrnul svoje pocity z preteku do podrobného článku. Dozviete sa veľmi zaujímavé veci ohľadom stravovania, rôzne užitočné rady a ponaučenia, až po samotný boj na trati ukončený víťazstvom. Článok nájdete tu.

 

Expresky z hôr 15 - Víťaz Stefanik Trail 2016, Rišo Zvolánek, zdroj: FB page Stefani Trail 140
Hotovo! , zdroj: FB page Stefani Trail 140
Alex Honnold – The Needles

Alexa lezeckej komunite nejak zvlášť predstavovať nemusím. Ostatní vedzte, že ide o „blázna“, bez akéhokoľvek náznaku/pudu sebazachovania. Nie železné, ba priam diamantové nervy, chladná hlava a absolútna zanietenosť do lezenia dokáže to, čo Alex berie za samozrejmosť. Film The Needles, ktorý sa odohráva v horách Sierra Nevada – Kalifornia, Vám tak trocha priblíži jeho svet v 360 stupňoch. Skvelé!

 

Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier

V sobotu, 25. júna 2016 sa konal praotec horských behov slovenských, už po 24 – krát. Beh hrebeňom Nízkych Tatier je tvrdý pretek, nielen dôsledkom trate, ale aj vďaka počasiu. Ako to všetko prebiehalo a dopadlo sa expresne rýchlo dozviete vďaka Vetroplach magazínu, skvelý report spolu s fotogalériou nájdete tu.

Expresky z hôr 17 - Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier 2016, zdroj: vetroplachmagazin.sk
Expresky z hôr 17 – Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier 2016, zdroj: vetroplachmagazin.sk

 

Andrew Miller

Hovorí Vám niečo meno Andrew Miller ? Mladý Texasan vyhral legendárny pretek Western States Endurance Run v 20-tich rokoch, whaaat ?! 100 míľovú trať zabehol za 15:39 hod! Poklonu mu vyznalo na sociálnych sieťach mnoho hviezd bežeckého neba, na čele s Kilianom Jornetom: „So impresed by this young guy! Andrew Miller, 20 years old won Western States Endurance Run!! He was last year in the Salomon Running academy, seems that this generation is going fast!!! Congrats!“

The North Face Lavaredo Ultra Trail

Talianske Dolomity a beh idú k sebe. Obzvlášť Lavaredo je fenomenálny pretek. Ultra má proporcie 119 km a 5850 m+.  V ročníku 2016 v mužoch dominoval 1. Andy Symonds (GBR) s časom 12:15 hod, jeho kroky nasledoval druhý Gediminas Grinius (LTU) za 12:23 hod a tretí skončil Javier Dominguez (ESP)  za 12:36 hod. Medzi ženami dobehla prvá Andrea Huser (SUI) s časom 14:32 hod, druhá priečka patrila Uxue Fraile Azpeitia (ESP) za 15:13 hod a na treťom mieste skončila  Fernanda Maciel (BRA) za 15:20 hod, ktorá má zaujímavý životný príbeh. Vyštudovaná právnička nechala prácu prácou a vypracovala sa do ultra elity nežného pohlavia!

Minulý rok sa na do Dolomitov išlo pozrieť niekoľko Turčanov. Tento rok mal to šťastie v žrebe aj Lukáš Šichta, ktorý na svojom blogu dobrodružstvá v teniskách Lavaredo ultra trail opísal. Ako dopadol to uvidíte, resp. si prečítate. Článoček nájdete tu. Video nižšie je z oficiálnej produkcie organizátorov The North Face Lavaredo Ultra Trail.

Marathon du Mont-Blanc

Víkend bol na beh veru bohatý. Určite to žilo aj pod Mont-Blancom. Široký výber tratí od 10 km po 80 km, resp. Vertical KM sľuboval skvelé vykony a ešte lepšie zážitky. Výsledky sa postupom času nahodia na hlavnú stránku, niečo majú aj v statusoch na FB. Každopádne spätný pohľad v krátkom videu stojí za to.

Zazvonil alpský zvonec a takmer bežeckému dielu expresiek z hôr je koniec, vidíme sa a čítame o týždeň priatelia..

Komantáre

komentárov