fbpx

Expresky z hôr 81

Expresky z hôr 81

Expresky z hôr 81 sú ready! Dnes Vás pozveme do Švédska, dozvieme sa výsledky z Chopku, spomenieme si na Vlada Pluvíka, predstavíme Vám obdivuhodnú ženu, povieme si niečo o Horomil feste, predstavíme kvalitné ponožky na hory a budeme bežať 170 míľ cez kaňony. Vitajte 🙂 .

 

HÄRNÖ TRAIL

Keď urobí pretekom reklamu Emelie Forsberg, tak musia stáť za to! 🙂 Navyše, ak sa konajú v jej rodnom Švédsku a horách, kde začínala behávať. Härnö Trail – najkrajší trail, ktorý odporúča Emelie 🙂 . Začína už 30. septembra, viac info TU.

 

SKYMARATHON CHOPOK – VÝSLEDKY

V nedeľu sa na trať Skymarathon a Jasna trail vydalo spolu 91 bežcov zo 6 krajín. Po dažďoch a snežení počasie prinieslo hmlu a kde tu, sa ukázalo slnko. Dlhšiu trať vyhrali naši Rišo Zvolánek a Lucia Drobucká a pri polovičnej dominovali Levente Tugyi z Maďarska a naša Zuzana Dudášová. Gratulujeme!


Skymarathon Chopok (42 km 2600 m)
výsledkovo dopadol takto (Top 3):

MUŽI: 1. Richard Zvolánek 4:28 hod, 2. Peter Fraňo 4:38 hod, 3. Jakub Uherek 4:52 hod

ŽENY: 1. Lucia Drobucká 5:57 hod, 2. Barbora Šimková 6:04 hod, 3. Alena Slaná 6:11 hod

Na polovičnej trati Jasná Trail (21 km/1400 m+) to vyzeralo nasledovne (Top 3):

MUŽI: 1. Levente Tugyi 2:08 hod, 2. Martin Mattle 2:13 hod, 3. Ondřej Nezval 2:17 hod

ŽENY: 1. Zuzana Dudášová 2:43 hod, 2. Zuzana Paleniková 2:54 hod, 3. Natália Polcová 3:13 hod.

Kompletné výsledky nájdete TU.

Expresky z hôr 81 - Sky Marathon Chopok 2017, zdroj: FB page Active Planet outdoor centrum
Expresky z hôr 81 – Sky Marathon Chopok 2017, zdroj: FB page Active Planet outdoor centrum

 

BEH DO VRCHU SRDIEČKO

V sobotu 30. septembra 2017, sa koná Beh do vrchu Srdiečko, resp. Memoriál Vlada Plulíka. Desiaty ročník začína o 10:00 hod – Hotel Srdiečko a je zaradené do Slovenského pohára v behu do vrchu. Viac info získate TU.

Expresky z hôr 81 - Memoriál Vlada Plulíka 2017, zdroj: activeplanet.sk
Expresky z hôr 81 – Memoriál Vlada Plulíka 2017, zdroj: activeplanet.sk

 

THE MIRNAVATOR

Volá sa Mirna Valerio a behá. Ultravzdialenosti! Film od REI nesie v sebe svedectvo, že je človeka hlúpe a povrchné súdiť podľa obalu – vzhľadu.. Bojuje sama nad sebou, s „hejtermi“ a víťazí. Spoznajte nesmierne veselé a príjemné dievča, ktoré zdolalo 120 míľový (193 km) TransRockies Run v Colorade za 43 hodín aj nejaké drobné! Mirna, máš náš obdiv!

 

HOROMIL FEST 2017

Už tento týždeň začína Horomil fest (už 9. ročník), sviatok pre všetkých milovníkov hôr! Návštevníci festivalu, uvidia napr. nový film Pavla BarabášaKrutý Everest, Petra Hámora, Jozefa Kubániho, chalanov z Arolla Film a oveľa viac! Kompletný program nájdete TU. Horomil fest začína už vo štvrtok – 28.9.2017 o 18:00 hod v kine Mier v Považskej Bystrici a končí v sobotu 30.9.2017. Všetci ste srdečne vítaní!

Expresky z hôr 81 - Horomil fest 2017, zdroj: FB page @horomilfest
Expresky z hôr 81 – Horomil fest 2017, zdroj: FB page @horomilfest

 

BRIDGEDALE TREKKER, PONOŽKY NA HORY

Bridgedale Trekker sú turistické ponožky vhodné na celoročné nosenie. Podrobili sme ich poctivému testovaniu po dobu 1 roka. Zažili s nami jarné topenie snehu a kopec blata, letné vysoké teploty, sychravú jeseň a mrazivú zimu. Ako obstáli? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch TU.

Expresky z hôr 81 - Outdoor recenzia: Bridgedale Trekker, ponožky na hory
Expresky z hôr 81 – Outdoor recenzia: Bridgedale Trekker, ponožky na hory


FOTO OF THE WEEK

Leto už skončilo, ale tieto čarovné momenty v nás ostávajú navždy! Nathanael Billings odfotil parádnu atmosférovku, však?

Summer may be over but moments like this will last forever in our minds 💫

A post shared by Nathanael Billings (@nathanaelbillings) on

THE LAST DARKNESS

Oregon Desert Trail je 800 míľ dlhá púšť s nevšedným územím. Nachádza sa tu 170 míľ vukanických kaňonov pod názvom Owyhee Canyolands. Jeff Browing a Jesse Haynes so svojím tímom sa vybrali to tejto oblasti. Technický terén poskytol úplne nový romzer termínu ultrarunning. Zvládli to za 4 dni. Viac sa o ich pokuse dozviete z krátkeho filmu a taktiež TU.

 

Počasie sa umúdrilo a snáď prinesie trocha tepla babie leto! Víkend má byť fajn, úžite si ho kdekoľvek sa vyskytnete, aj na horách 🙂 .

Komantáre

komentárov