fbpx

Expresky z hôr 86

Expresky z hôr 86

Expresky z hôr 86 sú pripravené aj na dušičky. Dnes si dáme freeride s Kilianom, pozveme Vás behať do Západných Tatier, dozvieme sa ako bolo na Minčole, prežijeme život medzi skalami, pozrieme sa na program Vysokých hôr v Nitre, porozprávame sa s Michalom Gabrižom, dáme „pojazd“ v Kanade a navštívime Himaláje.

 

KILIANOV FREERIDE

A je to tu! Sneží… 🙂 a nadšenci lyží, boardov, splitov a všetkého na čom sa dá spustiť, majú také malé vianoce už teraz! Snehu sa nevedel dočkať ani Kilian a nedávno si pripomenul 25. december, roku pána 2015 a jeho jeden z top dní na horách!


BOBROVECKÝ BEH DO VRCHU – CHOĎ AK MÔŽEŠ 2017

V sobotu, 4. novembra 2017 sa v Bobrovci bude konať v rámci slovenského pohára v behu do vrchu podujatie pod názvom Choď ak môžeš (už 34. ročník ). Trať 3,7 km/600 m+ pozostáva z lesnej cesty a chodníka. Všetci ste srdečne vítaní, začína sa o 10:00 hod v Bobroveckej doline, pri kameňolome a cieľ bude na Chate pod Náružím – Červenec. Viac informácii získate TU.

Expresky z hôr 86 - Bobrovecký beh do vrchu - Choď ak môžeš 2016, zdroj: hzs.sk
Expresky z hôr 86 – Bobrovecký beh do vrchu – Choď ak môžeš 2016, zdroj: hzs.sk

 

BEH NA MINČOL 2017 – VÝSLEDKY

V sobotu sa na Minčole v Malej Fatre tuho bojovalo! Najlepšie to zhrnuli samotní organizátori: Je dobojované, fľaše sú dopité, hlavy bolia, výkony podané v rámci telesných predispozícií. Patrí Vám všetkým veľká vďaka za účasť v takom „typickom“ počasí pre tento beh, ktorý jemne naznačuje, že čoskoro je tu zima a budeme sa sánkovať a zaslúžene relaxovať. Veľká vďaka všetkým, ktorý sa na tejto akcii podieľali. Výsledkovo to dopadlo nasledovne:

Muži: 1. Andrej Paulen 38:56 min, 2. Ján Ďurmek 41:51 min, 3. Matej Valúch 42:10 min

Ženy: 1. Michaela Kucharíková 53:09 min, 2. Paulína Macurová 58:52 min, 3. Dorota Štorcelová 59:46 hod.

Gratulujeme! Kompletné výsledky nájdete TU.

Expresky z hôr 86 - Beh na Minčol 2017 - výsledky, zdroj: jozep.sk/behnamincol
Expresky z hôr 86 – Beh na Minčol 2017 – výsledky, zdroj: jozep.sk/behnamincol

 

ŽIVOT MEDZI SKALAMI

S príchodom jesene, nakrútil Tono Kajan dokumentárny film – Život medzi skalami, ktorý zachytáva osobnosť Tomasa Greksáka (úradujúceho majstra SR v boulderingu), ktorý okrem iného rozbehol úspešný projekt Climbing busŽivot medzi skalami sa odohráva aj v lezeckej oblasti Fountainebleau vo Francúzsku, kde Tomaso Greksak spolu s priateľmi, organizuje lezecké výjazdy. Viac nám už prezradí samotný film.

 

FESTIVAL VYSOKÉ HORY NITRA 2017

V sobotu 4. novembra 2017, sa uskutoční 12. ročník festivalu Vysoké hory Nitra. Prvý blok začína už od 9:00 hod na mestskom úrade v Nitre. Táto pútavá prehliadka filmov a prezentácií od známych osobností, horolezcov, cestovateľov a filmárov ako P. HÁMOR, I. GÁLFY vo filme P. BARABÁŠA, M. HOLEČEK (SK premiéra), EXPEDÍCIA VYSOKÉ TATRY 1955, ŽIVÁ RIEKA (AROLLA FILM), KROKY NA HRANE (druhá festivalová predpremiéra), ALTAJ, ALPY, KAUKAZ, KUBA, EKVÁDOR… Kompletný program nájdete TU. Všetci ste srdečne vítaní!

Expresky z hôr 86 - Festival Vysoké hory Nitra 2017, zdroj: FB page @VysokeHoryNitra
Expresky z hôr 86 – Festival Vysoké hory Nitra 2017, zdroj: FB page @VysokeHoryNitra

 

TAM HORE SME IBA NA NÁVŠTEVE

Len nedávno vyšiel rozhovor s Michalom Gabrižom, ktorý spracovala Kamila Balcová. Je plný hôr, najmä vysokých. Vynikajúco kladené otázky nám ukazujú svet, cez Mišové oči. Ten najskutočnejší, ktorý sa odohráva len v horách. Tlieskame! Rozhovor si prečítate TU.

Expresky z hôr 86 - Michal Gabriž, Tam hore sme iba na návšteve, foto: Michal Gabriž, zdroj: kaminotes.com
Expresky z hôr 86 – Michal Gabriž, Tam hore sme iba na návšteve, foto: Michal Gabriž, zdroj: kaminotes.com

 

 

MICA, ONE MORE ROUND

Keď už sa nám tá zimná sezóna pomaly rozbieha 😀 , Salomon TV prichádza s tematickým príspevkom z kanadskeho raja lyžiarov – MICA. Top jazdci, skvelá dokumentačná robota a kopec zábavy nás ešte viac navnadí na „pow, pow“ sezónu 🙂 .

 

FOTO OF THE WEEK

Fiordlandský Národný park sa nachádza v juhozápadnej časti Nového Zélandu. Je očarujúci aj pre kaskádové vodopády, ako napríklad tento. Už len kúpiť letenky 🙂 .

 

FACE SUD DU NUPTSE EN STYLE ALPIN

Nuptse je jedna takmer osemtisícovka (7742 mnm) v Himalájach. Je zriedka kedy dobytá.. Len nedávno sme sa nevedeli spamätať, z fatálneho pošmyknutia Ueliho Stecka v jej severozápednej strane. V tomto náročnom alpskom lezení, si hlavní protagonisti vybrali jej južnou stenou. Sledujte ich tažké a dychberúce dobrodružstvo.

 

Koniec dnešnej časti expresiek pomaly klope na dvere. Užívajte dnešny deň a víkend taktiež 🙂 .

Komantáre

komentárov