fbpx

Expresky z hôr 38

Expresky z hôr 38

Expresky z hôr 38 nebudú meškať ani minútu. Dnes sa pozrieme do Francúzska, pozveme Vás na krvák, zložíme kalap pred Adamom Ondrom. Povieme, ktorý bežecký príbeh bodoval v Česku. Podrobíme outdoor recenzii bundu od Karpos, pozrieme sa na sústredenie bežcov zo Zvolena v Malej Fatre a pôjdeme si zalyžovať na aliašský prašan. Vitajte priatelia.

 

SAMOËNS TRAIL TOUR

Samoëns je mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnom Francúzsku v regióne Rhône-Alpes. Budúci rok bude 5 edícia pretekov Samoëns Trail Tour (17-18. jún 2017) s výberom viacero tratí. Nedávno som narazil na film z posledného ročníka a tak ho motivačne zdieľam aj v expreskách.

 

BATHORY CROSS (ČACHTICKÝ KRVÁK)

V nedeľu 27. novembra 2016 sa v Čachticiach bude konať 1. ročník Bathory Crossu – Čachtický krvák. Je jedným zo série pretekov Výživnej Štvorky ( Trojkráľová Trojka, Jarná Rozkoš, Dus Ho Cross, Čachtický Krvák ). Teší sa na Vás 23 km trať s prevýšením 950 m+ so skvelým pomerom 80/20 v prospech lesných chodníkov voči asfaltu. Pozor, registrácia končí 23.11.2016 (streda) do polnoci ! Ak chcete ešte nejaké infošky tak kuk TU.

Expresky z hôr 38 - Bathory Cross, foto: Ľuboš Balažovič, zdroj: FB event 1. Bathory CROSS 2016 (Čachtický krvák)
Expresky z hôr 38 – Bathory Cross, foto: Ľuboš Balažovič, zdroj: FB event 1. Bathory CROSS 2016 (Čachtický krvák)

 

ADAM ONDRA PRELIEZOL DAWN WALL

Meno Adam Ondra netreba lezeckej komunite nejak zvlášť predstavovať. Je to veľmi talentovaný mladý lezec (23 rokov), ktorý si len tak odskočil do Yosemitov zdolať Dawn Wall. Včera túto obrovskú stenu zvládol. Prelez celkovo trval 8 dní! Prvoprelezci Tommy Caldwell a Kevin Jorgesson celkový prelez zvládli za 19 dní. Tommy sa tejto výzve venoval 7 rokov, narozdiel od Adama, ktorý ju dal na druhej návšteve v Yosemitoch. Zaujímavý článok o tomto úžasnom výkone si môžete prečítať TU. Obrovské gratulácie idú tvojím smerom Adam!

Expresky z hôr 38 - El Capitan, Yosemite, foto: Michael Levy, zdroj: rockandice.com
Expresky z hôr 38 – El Capitan, Yosemite, foto: Michael Levy, zdroj: rockandice.com

A je to doma – šťatný Adam.

 

12CH VYSOKE TATRY TRAIL ZÍSKAL DIVÁCKU CENU

Bežecký príbeh 12CH sme už raz v expreskách mali. Keď je niečo výborné, treba si to pripomínať. Nedávno tento film vyhral divácku cenu na festivale HORYZONTY v ČR. Gratulujeme! Už onedlho sa bude 12CH Vysoke Tatry Trail premietať v Blansku na festivale RAJBAS. Kto pôjde okolo, stavte sa.

 

OUTDOOR RECENZIA BUNDY KARPOS LYSKAMM

Začiatkom novembra vyšla u nás na svetlo sveta recenzia bundy Karpos Lyskamm talianského výrobcu. Tyger v nej zažil toho veľa od Fatier, Tatier až po Alpy. Ako táto bunda obstála, sa dozviete v recenzii – TU.

zateplená bunda Karpos Lyskam
Expresky z hôr 38 – Outdoor recenzia bundy Karpos Lyskamm

 

RUNNINGTEAMZV NA SÚSTREDENÍ V MALEJ FATRE

RunningteamZV je super grupa bežcov zo Zvolena a okolia.  Inšpirujú a motivujú nás snáď každý deň. Zvládajú všetko beh, prácu, deti, yogu a preteky 🙂 . Tentoraz opäť zavítali do Malej Fatry, kde sa ich ujal Tyger a vysvetlil im ako to chodí vo Fatre, keď príjde na november.. Video peckové, hudba ala jeruzalemský Tomi Popovič 😀 a nálada skvelá.

 

THE SHADOWS CAMPAIGN

The Shadows Campaign s podtitulom Genesis je film troch prašanových profesorov – Santiago Guzman, Zack Giggin a Piers Solomon na Aliaške. Neváhajte a zhliadnite tento krátky fiml od DPS SKIS, ktorý Vám pripomenie z čoho sa snáď už čoskoro všetci budeme tešiť.


Tak rýchlo ako zmizol sneh na horách (najmä vo Fatrách) sa onedlho prihlásime o slovo s poradovým číslom 39. Užívajte hory, majte sa.

Komantáre

komentárov