fbpx

Expresky z hôr 72

Expresky z hôr 72

Expresky z hôr 72 Vás vítajú! Dnes sa nám predstaví Remi, pozveme Vás na Ultra Fatru a Tatranskú Šelmu, dozvieme sa ako dopadla Tatranská výzva, obzrieme sa za Turiec maratónom, pobeháme po chatách, oblečieme sa do Kriváňa a Poľany, povieme si niečo o teple na horách, predstavíme Vám značku Fitwell a príbeh Timothyho Olosna vo filme The Unknown.

 

REMI

Najnovšie video z dielne Salomont TV, nám predstaví mladého Švajčiara – produkt Salomon Running Academy. Je ním nik iný ako Rémi Bonnet, ktorý sa v 20 rokoch stal víťazom série Skyrunner World Series. Dozvieme sa, čo Rémiho okrem behania baví, predstaví nám svoj očarujúci domov Charmey a jeho čarovné okolie.

 

ULTRA FATRA 2017

Posledná júlová sobota je tu a spolu s ňou prichádza aj Ultra Fatra. Druhý ročník veľkofatranského ultra podujatia začína v sobotu, 29. júla 2017 o 7:00 hod v Dolnom Harmanci. Trasa 54 km/3360 m+, Vás prevedie nádhernou prírodou a ako bonus získate 4. kvalifikačné body na UTMB. Paráda! Áfterka bude v reštaurácii Čierny Kameň  v Ružomberku s vynikajúcim domácim pivom, rovnakého názvu. Viac informácii získate TU.

Expresky z hôr 72 - Ultra Fatra 2017, zdroj: FB page @ultrafatra.sk
Expresky z hôr 72 – Ultra Fatra 2017, zdroj: FB page @ultrafatra.sk

 

TATRANSKÁ ŠELMA VERTICAL 2017

Taktiež v sobotu 29. júla 2017 o 9:00 hod, štartuje  (už 6. ročník) zo Starého Smokovca, prvá (z 2 podujatí) Tatranská Šelma, kde sa budú zbierať vertikálne metre. Dĺžka trate 7 km s prevýšením 1400 m+, vzbudzuje poriadny rešpekt! Preto sa Tatranská Šelma Vertical, považuje za najnáročnejší beh do vrchu na Slovensku a v strednej Európe. Od úpätia lesa až po samotný vrchol vedie panoramatická trať – turistický chodník, ktorý bežcov dovedie  na Slavkovský štít. Výkony svetového formátu a limit 200 bežcov prinesú to pravé orechové, pre všetkých nadšencov horského behu.

Expresky z hôr 72 - Tatranská Šelma Vertical 2017, zdroj: FB page @tatranskaselma
Expresky z hôr 72 – Tatranská Šelma Vertical 2017, zdroj: FB page @tatranskaselma

 

TATRANSKÁ VÝZVA

Tatranská výzva je drsný projekt – 150 km/11500 m+ do 30 hodín. Projekt Richarda Zvolánka, známeho ultra bežca z východnej metropoly Slovenska. Sníval o ňom už pred 3 rokmi a práve včera a dnes: 25 – 26. júla 2017 bol ten správny čas! Ako Rišo dopadol, sa dozviete nižsie.

 

TURIEC MARATÓN 2017

Petríkov pohľad na nedávny Turiec maratón (42km/1800m+) odohrávajúci sa v blízkom okolí Tlstej a Ostrej. Dozviete sa, ako sa mu vodilo a prečo dostal 30 minútovú penalizáciu a aj tak skončil na výbornom 6. mieste (inak by bol druhý). Článok nájdete TU.

Expresky z hôr 72 - Turiec Maratón 2017
Expresky z hôr 72 – Turiec Maratón 2017

 

12 TATRANSKÝCH CHÁT ZA JEDEN JEDINÝ DEŇ

Láska k behu a horám boli motívom príbehu 12CH, ktorý na konci sezóny 2015 uskutočnili dvaja kamaráti Tomáš „Kaktus“ Kačmarčík a Martin „Ucho“ Urbaník. Z tohoto sna vznikol vynikajúci film – 12CH Vysoké Tatry Trail. Aktéri si rovnako želali, aby ich projekt mal aj motivačný rozmer a to sa im podarilo. Na podobnú púť sa vybral Juraj Török (sám), zlepšil čas a obohatil tento výjnimočný projekt o novú úroveň. Jurajov počin 12 Tatranských chát za jeden jediný deň si prečítate TU.

Expresky z hôr 72 - 12 Tatranských chát za jeden jediný deň, zdroj: kompava-metflex.sk
Expresky z hôr 72 – 12 Tatranských chát za jeden jediný deň, zdroj: kompava-metflex.sk

 

KRIVÁŇ A POĽANA, MERINO TRIČKÁ OD FROGGYWEAR

Kriváň a Poľana sú mená našich končiarov, ale taktiež modelov kvalitných merino tričiek od slovenskej značky Froggywear. Minulý rok sme robili recenziu na tričko Kamenec, tento rok sme si vybrali z výkladu práve Kriváň a Poľanu. Áno, testovali sme 2 tričká a áno nezabudli sme taktiež na dámy. Kriváň si pod svoje ochranné krídla zobral Thom a s Poľanou sa do sveta vybrala Kika. Recenziu nájdete TU.

Expresky z hôr 72 - Kriváň a Poľana, merino tričká od Froggywear
Expresky z hôr 72 – Kriváň a Poľana, merino tričká od Froggywear

 

CO DOKÁŽE TEPLO V HORÁCH?

Pokud jezdíš do hor pravidelněji, zřejmě to vnímáš také. Tohle není článek, který má trhat rekordy ve čtenosti. Prostě nám přišlo, že není správné tvářit se, že problém neexistuje… Přečti si zamyšlení, jaký vliv na alpinisty by mělo pokračování oteplování hor – v článku jde hlavně o čtyřtisícovky v Alpách, ale trend můžeš pozorovat i jinde.
Inšpiratívny článok z portálu emontana.cz o neustálom otepľovaní „nielen“ hôr a vplyv pre alpinistov pohybujúcich sa v nich. K dispozícii je TU.

Expresky z hôr 72 - Co dokáže teplo v horách, zdroj: emontana.cz
Expresky z hôr 72 – Co dokáže teplo v horách, zdroj: emontana.cz

 

FITWELL BIG WALL ROCK

Najnovšia časť seriálu Noviniek v outdoore 2017 sa venuje alpinistickým topánkam Big Wall Rock od talianskej značky Fitwell. Tyger spoločne s Davidom, Vám predstaví pomerne menej známu (pre nás) značku.  Krátky článok a video nájdete TU.

 

 

FOTO OF THE WEEK

Veľmi skoré vstávanie a odhodlanie vyraziť aj do dažďa niekedy stojí za to! Určite vtedy, keď sa Vám urobí podobné „okno“, nie je v horách v daný moment nič krajšie. Michael Matti to vedel, išiel a oplatilo sa. Talianske Dolomity v ten moment boli obzvlášť čarovné..

 

THE UNKNOWN

Billy Yang a jeho The Unknown, konečne uzrel svetlo sveta. Príbeh sa odohráva okolo známeho bežca Timothyho Olsona a jeho návrat na kultový pretek The Hardrock 100. Skvelé spracovanie (ako je už zvykom u Billyho), inšpiratívny príbeh a persóna Timothyho Olsona Vás doslova vtiahnu do deja.

 

Na dnes končíme vážení.. V horách sa trocha ochladilo, no určite v nich bude živo, veľmi živo! Tešíme sa na Vás už o týždeň. Užívajte pohodu nielen tam, na horách!

Komantáre

komentárov