fbpx

Expresky z hôr 56

Expresky z hôr 56

Expresky z hôr 56 sa Vás nevedia dočkať. Dnes napíšeme milostný list, zistíme, kto vyhral ultrabežca roka 2016, budeme hľadať dobrovoľníkov, pozveme Vás na Poľanu a do Jánošíkových dier, predstavíme výživný nápoj a zachránime minivan. V novej rubrike „Pripravujeme“ zas nazriete do našej testovacej kuchyne. Vitajte priatelia, začíname!

 

FOR THE LOVE

Ako by vyzeral milostný list venovaný behu ?  Luis Peña a jeho for the love sa o to pokúša v americkom Marin headlands, California. Odoláte mu? Minimálne si choďte zabehať na Váš „sweet spot“.

 

 

ULTRABEŽEC ROKA 2016

Počas maratónskeho víkendu sa uskutočnilo popri slávnostnom ceremoniáli, vyhlásenie ocenenia Ultrabežec roka 2016. Víťazi Slovak Ultra Trail ligy 2016 sa stali Katka Janechová a Roman Babulic. Gratulujeme a želáme, nech sa darí minimálne rovnako aj v 2017.

Expresky z hôr 56 - Ultrabežec roka 2016: Katka Janechová a Roman Babulic
Expresky z hôr 56 – Ultrabežec roka 2016: Katka Janechová a Roman Babulic

 

LAZOVKA HĽADÁ DOBROVOĽNÍKOV

Lazová stovka a jej 10. ročník je na programe 22 – 23. apríla 2017. Ak chceš pomôcť a tak trocha pričuchnúť k ultra behu neváhaj a poď dobrovoľníčiť na túto skvelú akciu. Spoznáš kopec nových ľudí, budeš mať dobrý pociť z poctivo odvedenej práce a kto vie, možno o rok budeš na trati. Viac sa dozvieš TU.

Expresky z hôr 56 - Lazovka hľadá dobrovoľníkov, zdroj: slovakultratrail.sk
Expresky z hôr 56 – Lazovka hľadá dobrovoľníkov, zdroj: slovakultratrail.sk

 

BEAR FOOT POĽANA SKYRACE 2017

12. augusta 2017 preverí Vaše nohy Skyrace podujatie Bear foot Poľana. Trať 21 km /1250 m+ obzvláštni vodopád Bystrô, keltské hradisko a Predná Poľana. Registrácia na tento pretek je už v plnom prúde. Ak si trúfaš, tak neváhaj a registruj sa TU.

Expresky z hôr 56 - Bear Foot Poľana Skyrace 2017, zdroj: FB page BFP
Expresky z hôr 56 – Bear Foot Poľana Skyrace 2017, zdroj: FB page BFP

 

JÁNOŠÍKOVÉ DIERY OPÄŤ OTVORENÉ

Jánošíkové diery sú opäť prechodné. Pád ľadov začiatkom marca v dôsledku oteplenia, spôsobil ich uzatvorenie. Diery sa však dajú prejsť a až na jeden úsek, kde treba byť opatrný, je všetko v poriadku. Tento úsek by mal byť opravený do Veľkej noci.

Expresky z hôr 56 - Jánošíkové diery opäť otvorené, zdroj: FB page JD
Expresky z hôr 56 – Jánošíkové diery opäť otvorené, zdroj: FB page JD

 

PREDSTAVUJEME: VÝŽIVNÝ NÁPOJ NUTBERG

V novej recenzii skúša náš Petrík instatný nápoj Nutberg, resp. jedlo vo forme nápoja. Ako chutí, čo obsahuje, kde všade nielen s Petríkom bol sa dozviete TU.

Nutberg

 

FOTO OF THE WEEK

Dnes náš očarí Michal Gabriž a jeho fotka. Ako isto viete, Mišo a spol. sa práve nachádzajú v Himalájach na slovenskej expedícii Dhaulágirí. Nazval by som ju človek a hory, obrovské hory! Tento týždeň sa práve pokúšali v rámci aklimatizácie zdolať Pumori, viac sa dozviete z piatkového rozhovoru s Mišom.

 

RESURRECTION

Predstavte si, že sa túlate hlboko vo francúzskych Alpách a objavíte auto. VW Minivan, resp. panelvan, z roku 1955, ktorého už pohltil čas. Sledujte jeho záchranu v úžasnej prírode. Inak odporúčam sledovať projekt AirMapp, takýchto „záchran“ urobili viac.

 

PRIPRAVUJEME

V novej rubrike Pripravujeme, budete môcť nájsť projekty, na ktorých práve pracujeme, resp. začíname pracovať a hotové budú až o nejaký čas. Jednoducho budete vedieť, na čo sa máte o pár týždňov tešiť 🙂 .

 

BRYNJE

Matuzalemské termoprádlo Brynje, ktoré bolo aj na Evereste dorazilo konečne aj k nám do recenzie. Mesiac ho budeme testovať v trojici a rôznych prostrediach. Aké veci budú testované? Čeknite si vo videu.

 

FROGGYWEAR

Minulý rok sme spolu s Froggywear testovali ich merino. Pod ruky a na telo sa nám dostalo (nielen) merino tričko Kamenec. Tento rok máme v teste tieto novinky Kriváň a Poľana.

Jedná sa o pánske a dámske urban tričká z talianskeho merina, ktoré keď sa Vám dostanú do rúk, nebudete veriť, že sa jedná o vlnu! Toto merino má certifikát najvyššej kvality a je celoročne nositeľné.

Ako vidieť z obrázkov bude recenzia aj pre dievky, čiže máte sa na čo tešiť. Momentálne triká testujeme o 106 a okrem slovenských hôr zavítali aj na Island. Teda aspoň jedno z nich 🙂 . Keď budeme mať odtestované, prihlásime sa recenziou.

 

A sme na konci expresiek. Jar sa hlási o slovo a „sňahu“ ubúda a ubúda. Užite víkend a vybehnite do kopcov, nech je Vám dobre.

Komantáre

komentárov