fbpx

Expresky z hôr 28

Expresky z hôr 28

Expresky z hôr 28 sú hotové a týždeň môže normálne pokračovať. Dnes si zabehneme do Západných Tatier po pozvánku, pozveme Vás aj do Nízkych na jeden výbeh, odhalíme prírastok do Buff Pro Teamu, budeme behať aj v okolí Ponitria, predstavíme Tatranskú Šelmu na striebornom plátne, pozveme Vás ku Slnku na Skalách aj na Hory a Mesto a omnoho viac.

 

Vysokohorský beh cez Klin

15. septembra 2016 sa uskutoční už 10. ročník Vysokohorského behu cez Klin, 20,5 km / 1280 m+. Štart je z ATC v Račkovej doline a pokračuje sa Úzkou dolinou, ktorá bežcov dovedie do Račkovej doliny. Tam cez Gáborové sedlo po nádhernom hrebeni sa bežci dostanú až na vrchol Klinu 2176 mnm. Nasleduje zbeh do Račkového sedla, odtiaľ dole cez Račkové plesá ku Kolibe pod Klinom. Na záver opäť Račkovou a Úzkou dolinou až do autokempu. Prekoná tento rok niekto čas 1:52 hod z roku 2012, ktorý zabehol borec Peter Žiška? Ako to v Západných Tatrách vyzerá si môžete pozrieť na minuloročnom videu.

 

Andrejcová Vertikal

V sobotu 17. septembra 2016 o 10:00 hod, sa koná 0. ročník „výbehu na Andrejcovú“, 5,1 km / 760 m+. Tieto jednodňové preteky do vrchu sú otvorené pre širokú behajúcu i kráčajúcu verejnosť. Viac info o tejto super akcii nájdete tu. Príďte podporiť túto bežeckú novotinu – už túto sobotu!

Expresky z hôr 28 - Andrejcová vertikal 2016, zdroj: vertikal.horskespolocenstvo.sk
Expresky z hôr 28 – Andrejcová vertikal 2016, zdroj: vertikal.horskespolocenstvo.sk
Zdeněk Kříž

Zdeněk je oficiálne členom španielskeho BUFF PRO TEAM od 1.9. 2016!  „Pro mě určitě dlouhodobě nejviditelnější, nejsympatičtější a nejprofesionálněji působící team běhající po světových kopcích. Budu se učit, koukat, napodobovat a hlavně….makat J. Je to sen, výzva a odměna na konci sportovní kariéry!!! Mám nyní možnosti, o kterých jsem snil já a určitě o nich sní všichni běžci, kteří to myslí alespoň trochu s běháním vážně. A já slibuju, že všechno co umím, vím a znám a naučím se, Vám začnu předávat. Jen se to trochu posunulo….o dva roky,…o dva roky ve španělském Buff Pro Teamu po boku takových běžců, jako Zaid Ait Malek, Gerard Morales, Pau Bartoló, Yeray Durán López, Nuria Picas, Manuela Vilaseca a další“… (zdroj: blog.buffzone.cz) Viac sa dočítate tu.

Expresky z hôr 28 - Zdeněk Kříž, nový člen BUFF PRO TEAM, zdroj: blog.buffzone.cz
Expresky z hôr 28 – Zdeněk Kříž, nový člen BUFF PRO TEAM, zdroj: blog.buffzone.cz
Ponitrianska Stovka 2016

Cez víkend, 17 – 18. september 2016 príde rad na Ponitriansku stovku. Trasa z Handlovej do Nitry s dĺžkou 105 km Vás prevedie cez pohoria Vtáčnik a Tribeč. Tento rok to bude veľmi zaujímavé. Prihlásení sú bežci zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Srbska, Grécka, Japonska, Spojeného kráľovstva (UK) a Rumunska. Srdečne sú vítaní aj povzbudzovači. 🙂

Expresky z hôr 28 - Ponitrianska stovka 2016, zdroj: ponitrianska100.sk
Expresky z hôr 28 – Ponitrianska stovka 2016, zdroj: ponitrianska100.sk
Tatranská Šelma 2016

Tohtoročná Šelma už aj na striebornom plátne! 🙂 Minulý týždeň ľudia zo Šelmy zverejnili videá z top pretekov v našich veľhorách. Energické, spontánne, plné zvratov ako šelma.. Zaspomínajte si, priatelia. 🙂 Prvé video sa ušlo Vertikálnej Šelme.

Nezabudlo sa ani na ULTRA ŠELMU. Skvelé!

 

Few Moments

8 mesiacov, 8 000 km, 35 000 fotografií. To si vyžadovalo nové timelapse video od Maja Chudého z MHV studio. Few Moments 2 je pokračovanie vydarenej jednotky, ktorú nájdete tu. Veľa zdaru a síl do budúcej tvorby, Majo – tešíme sa, robíš to skvele!

 

Slnko na skalách

Najväčší outdoorový festival pod holým nebom sa už blíži. Festival sa bude konať v dňoch 15 – 18. septembra 2016 v Campingu Slnečné skaly, Rajecké Teplice. Program sa bude točiť okolo hôr, lezenia, paraglidingu, lyžovania, slackline, cestovania, acroyogy, atď. Bohatý program, koncerty a super zábava v skvelom počasí (vyzerá to tak). Všetky info nájdete na tomto FB evente.

Hory a Mesto Žilina 2016

V piatok až v nedeľu, 16 – 18. septembra 2016 prežijete tri dni plné strhujúcich športových výkonov, neopakovateľných zážitkov z hôr a silných ľudských príbehov. Môžete si opäť po roku vychutnať Hory a Mesto Žilina 2016 na Stanici Žilina-Záriečie. Všetky dôležité infošky spolu s podrobným programom nájdete tu. Aktuality zas získate tu.

Expresky z hôr 28 - Hory a Mesto Žilina 2016, zdroj: FB event Stanica Žilina-Záriečie
Expresky z hôr 28 – Hory a Mesto Žilina 2016, zdroj: FB event Stanica Žilina-Záriečie
Tyger trénuje na projekt

Tyger sa svedomito pripravuje na svoj projekt vo Vysokých Tatrách. Aby bol poctivo pripravený, tak nedávno buchol Gipsyho ferratu na Gerlach a Martinovkou schádzal na Poľský hrebeň, okrem iného. Zachytil to aj v tomto krátkom videu.

UPOZORNENIE !!! Prosím berte na vedomie, že športovci vo videu sú rokmi trénovaní lezci a bežci vo vysokohorskom teréne. Nepreceňujte svoje schopnosti a výbavu. Horám zdar.

Na kopcoch je krásne, to snáď ani na jeseň nevyzerá. Preto užívajme tento stabilný luxus v počasí a vyrážajme zas a znova za dobrodružstvom. Hlavne s pokorou! Majte sa fajn. 🙂

Komantáre

komentárov