fbpx

Outdoor recenzia: Bridgedale Trekker, ponožky na hory

Bridgedale Trekker, ponožky na hory

Bridgedale Trekkerturistické ponožky vhodné na celoročné nosenie. Podrobili sme ich poctivému testovaniu po dobu 1 roka. Zažili s nami jarné topenie snehu a kopec blata, letné vysoké teploty, sychravú jeseň a mrazivú zimu. Ako obstáli? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch.

 

BRIDGEDALE TREKKER WOOLFUSION CUPED

Ponožky Bridgedale Trekker WoolFusion CuPED sme na tyger.sk predstavili v úvodnej outdoorovej recenzii, kde sme si priblížili značku Bridgedale ako takú, zablúdili trocha aj do jej histórie a procesu výroby a predstavili sme technólógie, ktoré používajú pri výrobe ostatných druhov, resp. modelov ponožiek.

 

ŠECIFIKÁCIA

Technické parametre sme už minule rozoberali. Je však fajn si ich opäť ozrejmiť aj z hľadiska údržby ponožiek, aby slúžili čo najdlhšie a nestrácali na svojich vlastnostiach.

POŽITIE – celoročné a náročné outdoorové použitie

ZLOŽENIE – 44% vlna, 38% nylon, 17% Endurofil/polypropylén, 1% Lycra/elastan

ÚDRŽBA – odporúča sa pranie ponožiek naruby, bez aviváže, s programom vlna (alebo na športové oblečenie) max do 40 °C, takisto sa odporúča zamedziť styku ponožiek so suchým zipsom a nečistiť chemicky

ODPORÚČANÁ CENA – +/- 20

Bridgedale Trekker Wolfusion CuPED
1 – Dvojitá manžeta, 2 – Froté úplet,
3 – Tlmenie spodnej časti

Bridgedale Trekker, ktoré som rok testoval mali tieto dve technológie:

Technológia WoolFusion je spojenie enduro vlny so syntetickým vláknom. Toto spojenie prináša vyvážený pomer zateplenia, odvodu vlhkosti a odolnosti.

CuPED technológia využíva vlákno s iontami medi s antibakteriálnymi a antimikrobálnymi účinkami na pokožku chodidla.

 

Pri výbere vhodnej veľkosti Vám určite pomôže táto tabuľka. Vyrábajú sa veľkostné 4 druhy pre obe pohlavia a taktiež pre deti.

Bridgedale veľkostná tabuľka

 

TESTOVANIE

Kedže sa jednalo o dlhodobé testovanie (1 rok), ponožky si zažili toho naozaj veľa v náročných horských podmienkach.

 

JAR
Jar je obdobím, kedy sa príroda prebúdza po dlhom zimnom spánku. Obzvlášť minulá zima bola naozaj poctivá aj vďaka poriadnym mrazom. Vo vyšších polohách bolo snehu neúrekom a jar bola vskutku bohatá na vodu. Bridgedale ponožky nemali najmenší problém. Enduro vlna v spojitosti so syntetickým vláknom mala docieliť vyvážený pomer odvodu vlhkosti, zateplenia a odolnosti. Fungovalo to! Noha sa zbytočne veľa nepotila, aj vďaka dobre zvolenej obuvi s goretex membránou. Ráno a večer, keď bolo chladnejšie, som mal nohu v komfortnej teplote a cez deň, keď teplota nabrala vyššie plusové hodnoty, sa noha zbytočne nepotila. Ponožky sa vždy dokázali prispôsobiť.

 

LETO
V lete nás trápia najviac teploty a práve preto sa chodíme „schladiť“ do hôr. Vtedy prezúvam na ľahké trailové tenisky, resp. horské sandále LUNY. A aj v takýchto prípadoch mám Bridgedale Trekker minimálne v zálohe … Hodia sa mi pri dlhších prechodoch a hrebeňovkách, resp. na výlet do kráľovstva tatranskej žuly. Keď predsa len obujem aj vibramky, Trekkeri sú jasnou voľbou. Stále stíhajú dýchať a udržia moje nohy v pohode, počas celej túry a hlavne bez zápachu, kedže sa jedná o vlnu!


JESEŇ

Na jeseň sa opäť začne hlásiť chladnejšie počasie. Kde-tu ešte doznieva leto vo forme toho babieho, ale rána a večery sú už svieže. Okrem bežnej turistiky si Bridedale-ky beriem aj na tú rýchlejšiu v teniskách. Pri rýchlejšom tempe (behu) sa nohy spotia, ale pocit vlhkosti necítiť, necítim chlad. Ten sa dostaví až po vyzutí. Opäť, vlna je v tomto neskutočný materiál.

 

ZIMA
Zima je top! Hlavne keď sú nohy v suchu, poprípade miernom vlhku. 🙂 Raz, pri zimnom fotení východu slnka, som si uvedomil, že ma oziabajú nohy. Jasné, nemal som Bridgedale ponožky!  V predstavovačke o Bridgedale Trekker som spomínal, že raz mi jedny ukradli, na horskej útulni. Bola zima a pár tyždňov som bez nich. V zime mi asi najviac poslúžili a moje nohy si na ne zvykli. Jednoducho keď ich nemám, nie som v pohode. 😀

Nohy v zime dostávajú najviac zabrať. Po túre sú buď mokré, keď Vám pustí topánka, alebo spotené a treba ich prezuť. Poznám obidve varianty – s tým že keď ich mám mokré, tak je to z behu. Používam ich na zimné behanie v teniskách. Tie sú rýchlo mokré, ale vlna ich drží v teple a tak aj ja som v pohode.

Po celodennej snežnicovej túre, napr. v Tatrách, boty dostanú zabrať jednak snehom a jednak tlakom v samotnej snežnici. Vlhké sú v podstate hneď. Dobré je však to, že aj vďaka ponožkám (a aktívnemu pohybu) nemám pocit chladu ani keď stojím, jem, oddychujem atď. Jednoducho v zime ich používam najviac a využívam na 120%.

 

HODNOTENIE NA ZÁVER

Bridgedale Trekker sú kvalitné a trvácne ponožky! Žiadna diera, žiadne páranie. Sú ako nové! Časom trocha spevnené časti na predku a päte trocha stvrdnú. Tie partie sú drsnejšie ako zvyšok ponožky. Na vlastnostiach ponožiek to neubralo. Pri Bridgedale ponožkách na otlaky zabudnite! Teda aspoň mne v tomto fungovali výborne.

Najväčšie využite u mňa mali najmä v zime a vždy museli byť v mojej výbave. Aj keď boli mokré či vlhké, hriali. To, že nezapáchali, bol ďalší benefit! V teplejších obdobiach som ich využíval menej, no vždy som ich mal v zálohe. Super vecou bola aj CuPED technológia, ktorá dodávala ponožkám antibakteriálne a antimikrobálne účinky. Jendoducho a stručne povedané: žiaden zápach a žiadna plieseň na nohách! 100% spoľah!

Ak chcete kvalitné turistické ponožky, ktoré niečo vydržia a využijete po celý rok, do značky Bridgedale sa určite oplatí investovať!

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Bridgedale Trekker
Author Rating
51star1star1star1star1star

Komantáre

komentárov