fbpx

Expresky z hôr 58

Expresky z hôr 58

Expresky z hôr 58 sa tešia na Vás. Dnes si dáme himalájsky projekt s Uelim, pôjdeme pomôcť na cross country, zahájime novú sezónu, registrujeme sa na Krížnu, detské hlávy nám zmenia pohľad, pôjdeme za klasikou do Západnych Tatier a prebehneme 2189 míľ. Vitajte priatelia!

 

EVEREST-LHOTSE PROJECT

Ueli Steck sa pripravuje na svoj ďalší himalájsky projekt Everest (8848 m) – Lhoce (8516 m). Jedná sa o traverz, ktorý sa bude odohrávať nad hranicou 8000 m, samozrejme v alpskom štýle, bez kyslíka. Parťáka mu bude robiť nepálsky šerpa Tenji. Príprava potrvá cca do konca mája a následne sa Ueli s Tenjim pokúsia o túto výzvu!

 


CROSS COUNTRY BABA-KAMZÍK POTREBUJE DOBROVOĽNÍKOV

Cross country beh Baba-Kamzík potrebuje dobrovoľníkov. Už 18. ročník bežeckého sviatku sa bude konať 30. 4. 2017 (nedeľa). Preto príď podporiť bežcov ako dobrovoľník pohárom vody, či milým úsmevom a objavíš skvelú komunitu ľudí s veľkým srdcom. Všetko potrebné o nájdeš  TU.

Expresky z hôr 58 - Cross country Baba-Kamzík potrebuje dobrovoľníkov, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail
Expresky z hôr 58 – Cross country Baba-Kamzík potrebuje dobrovoľníkov, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail

 

NOVÁ SEZÓNA V SLOVENSKEJ SKYRUNNINGOVEJ LIGY 

Aj keď nás zima nie a nie opustiť, už onedlho (29.4.2017), začína nová sezóna skyrunningovej ligy na Slovensku. Bude obsahovať 10 podujatí a začína sa v prostredí Volovských vrchov, v okolí obce Smolník – Vitalcity SkyRace®.  Michal Rajniak a Tamara Tinta hviezdili minulý rok. Podarí sa zdolať ich traťové rekordy? Uvidíme! Nabudiť sa môžete videom z minulého ročníka – TU.

Expresky z hôr 58 - Nová sezóna Slovenskej skyrunningovej ligy, zdroj: skyrunning.sk
Expresky z hôr 58 – Nová sezóna Slovenskej skyrunningovej ligy, zdroj: skyrunning.sk

 

REGISTRÁCIA: KRÍŽNA KRÍŽOM KRÁŽOM 2017

Po Smolníku bude nasledovať Krížna! Toto ultra podujatie (52 km/3400 m+) odohrávajúce sa vo Veľkofatranskej divočine spúšťa svoje „registračné“ brány. O poriadnu zábavu tak bude postarané už v začiatku sezóny. Registračný formulár nájdete TU.

Expresky z hôr 58 - Registrácia: Krížna Krížom Krážom 2017, zdroj: FB page KKK
Expresky z hôr 58 – Registrácia: Krížna Krížom Krážom 2017, zdroj: FB page KKK

 

DĚTSKÉ HLAVY ZMĚNILY MŮJ POHLED NA LEZENÍ

Portál emontana.cz dlhodobo zásobuje outdoor komunitu kvalitným obsahom. V dnešnom článku sa dozviete, ako sa život môže zmeniť „nielen“ lezcovi, keď sa k nemu pridá detská hlava. Viac sa dozviete v článku TU. PS: Ako by ste odpovedali vy?

Expresky z hôr 58 - Dětské hlavy změnily můj pohled na lezení, foto: Petr Smil, zdroj: emontana.cz
Expresky z hôr 58 – Dětské hlavy změnily můj pohled na lezení, foto: Petr Smil, zdroj: emontana.cz

 

SKIALPOVÉ KLASIKY #6

Skialpové klasiky numero šesť sa odohrávajú v Lúčnom sedle, kde nie je vždy pekne 🙂 . Žiarska chata a jej okolie ponúka bohaté možnosti vybláznenia sa  aj pre začiatočníkov v skialpinizme. Ako dopadol Tyger, Vám prezradí v článku TU.

Expresky z hôr 58 - Skialpové klasiky #6: Lúčne sedlo, nie vždy je pekne v Západných Tatrach
Expresky z hôr 58 – Skialpové klasiky #6: Lúčne sedlo, nie vždy je pekne v Západných Tatrach

 

PHOTO OF THE WEEK

Paul Zizka je pán! Veľmi rád sa kochám nad jeho fotkami. Prostredníctvom jeho objektívu môžete spoznávať nielen Kanadu, ale rôzne kúty sveta. Túto fotografiu týždňa Paul odfotil pri večernom svetle v Mount Louis, niekedy v lete. Môže byť? 🙂

 

MADE TO BE BROKEN

Ultrabežec Karl Meltzer sníval o rýchlostnom rekorde naprieč Appalachian Trail. Nebolo to prvý krát! Ako dopadol jeho už tretí pokus prebehnúť 2189 míľ (3523 km) pod 46 dní? Dokázal to? Kam až siahajú ľudské schopnosti? Nižšie nájdete krátke video o tomto projete. Celý film si vďaka retbull.tv môžete pozrieť TU.

 

Zima je tu opäť a nechce sa jej preč. Oprášime ešte skialpy? Minimálne v Tatrách určite! Majte sa fajn. 🙂

Komantáre

komentárov