fbpx

Expresky z hôr 6

Expresky z hôr 6

Po peknom počasí v týždni, máme za sebou zamračený a upršanú víkend. Expresky z hôr ani to neodradilo a našlo opäť niečo zaujímavé pre Vás/Nás ľudí tráviacich o trocha viac času na gúňoch než v nížinách.

 

Skyrunning na Slovensku
Expresky z hôr 6 - ISF Slovakia, zdroj: FB fanpage Slovak Skyrunning Association
Expresky z hôr 6 – ISF Slovakia, zdroj: FB fanpage Slovak Skyrunning Association

Po troch rokoch jednaní s ISF (International Skyrunning Federation) urobil Skyrunning na Slovensku významný krok vpred! Vznikla tak  jednota, formálny rámec a vystupovanie k samotnej ISF a celému svetu. Slovenské hory poskytujú perfektné podmienky hlavne Tatry ako najväčšie eso v rukáve! Veľká vďaka patrí Martinovi a Tomášovi Kováľovi, prostredníctvom ich snahy nabral významný krok reálne kontúry. Viac o tomto úspechu sa dočítate tu.

 

Mira Rai

Ten kto trocha sleduje „svetovú bežeckú scénu“ horského charakteru, určite mu meno Mira Rai niečo hovorí. Sympatická dievčina prichádza s filmom rovnomenného názvu: Mira, ktorý vám predstaví jej cestu na výslnie. Nepálsky vidiek určite nie je ľahký odrazový mostík do čohokoľvek, preto to čo dokázala naberá na veľkom obdive. Tu su môžtete pozrieť krátky trailer, resp. si kúpiť za 8,96 € celý film. Verím, že výťažok z predaja pôjde určitou formou na podporu tejto drsnej krajiny.

 

Cross Country Kamzík-Baba-Kamzík

V nedeľu 17. apríla 2016 sa uskutoční už 17. ročník bežeckého podujatia Cross Country Kamzík – Baba – Kamzík. 53, 26 a 16 km sú lákadlom pre rôzne výkonostné skupiny bežcov. Cross Kamzík-Baba-Kamzík je tento rok po prvý raz súčasťou Slovenskej Ultratrailovej Ligy. Prihlasovanie na podujatie prebieha do 13. apríla 12:00 nájdetu tu. Info k  všetkým tratiam zas tu. Neváhajte a prihláste sa na tento jarný bežecký sviatok v Malých Karpatoch.

Expresky z hôr 6 - Cross Kamzík-Baba-Kamzík, zdroj: horskybeh.sk/baba-kamzik
Expresky z hôr 6 – Cross Kamzík-Baba-Kamzík, zdroj: horskybeh.sk/baba-kamzik
Turistická lávka s prístreškom na Straníku

Jeden z najkrajších výhľadov na hrebeň Malej Fatry, Terchovskú dolinu, Žilinu až po Javorníky bude obohatený o turistickú lávku s prístreškom. Na Straník tak bude možná príjemná prechádzka aj pre širokú verejnosť (rodiny s detmi). Črtajú sa tu možnosti prespania, či pozorovania nočnej oblohy s hrebeňom Malej Fatry v pozadí.

Expresky z hôr 6 - Turistická lávka a prístrešok na Straníku, zdroj: zilinskyvecernik.sk
Expresky z hôr 6 – Turistická lávka a prístrešok na Straníku, zdroj: zilinskyvecernik.sk

 

Jarná Rozkoš 2016

Tento víkend v sobotu sa konala ďalšia časť z Výživnej Štvorky pod názvom Jarná rozkoš. Na štart sa postavilo 47 bežcov aj napriek “luxusnému” počasiu. Najlepší čas víťaza bol 1:22:59 a dosiahol ho Kamil Vyhnička. Nežné pohlavie najlepšie reprezentovala Monika Domovcová s časom 1:52:35. Kompletné výsledky nájdete tu. Najbližšia akcia z tejto série bude Dus ho Cross 25.6.2016 v Krásnej Vsy. Fotografie s eventu si môžte pozrieť nižšie:

 

Marathon Des Sables

Maratón Des Sables je tak troch iný pretek s extra podmienkami. Pri jeho 31. ročníku sa trailrunner magazín obzrel na 30 ročnú históriu. 150 míľ Marockou Saharou, okolo 1000 bežcov z celého sveta, extrémne teplo, pieskové duny, ťažká orientácia a iné chuťovečky robia  z preteku výnimočný bežecký počin.

 

Fotografie z práve prebiehajúceho 31. ročníka si môžte pozrieť nižšie:

 

Pics of the day by Valentin Campagnie #MDS2016

Posted by Marathon Des Sables on Sunday, April 10, 2016

 

A sme na konci Expresiek na tento týždeň. S počasím to má byť už len lepšie a lepšie (dúfajme), teploty budú tak akurát jarné a nič nám nebude brániť výletom, projektom, turistikou, behom tam, kde to máme najviac radi – v horách 🙂 .

Komantáre

komentárov