fbpx

Expresky z hôr 67

Expresky z hôr 67

Expresky z hôr 67 aj v tomto „teple“ prichádzajú. Dnes si dáme street view na El Capitan, prebehneme sa s Luciou, pozveme Vás na Non stop beh a na Poludňový grúň, dáme si Tatranskú výzvu, spoznáme chatárku, zaspomíname na Dhaulagiri a budeme sledovať úžasný dokument o Tonym Krupickovi. Vitajte priatelia, práve začíname!

 

EL CPITAN TROCHA INAK

Alex Honnold len nedávno vysóloval El Capitana. Google Erth Alexovi gratulovali celkom zaujímavou formou. Prostredníctvom street view (ktorý poznáme z google maps), priamo z tejto obrovskej vlny. V krátkom videu sa ukáže, celkom zaujímavá elita. Smelo do toho!

 

ZEGAMA – AIZKORRI SKYMARATHON 2017

V expreskách z minulého týždňa, nám o Zegama rozprával (resp. napísal) Juraj Török. Dnes sa na tento prestížny pretek pozrieme očami Lucii Dobruckej. Článok napísala pre portál skyrunning.sk a prečíať sa dá TU.

Expresky z hôr 67 - Zegama-Aizkorii Skymarathon 2017 očami Lucii Dobruckej, zdroj: skyrunning.sk
Expresky z hôr 67 – Zegama-Aizkorii Skymarathon 2017 očami Lucii Dobruckej, zdroj: skyrunning.sk

 

NON STOP BEH HREBEŇOM NÍZKYCH TATIER

V sobotu 24. júna 2017 o 9:30 hod z parkoviska Trangoška, štartuje ikona slovenských horských behov Non stop beh hrebeňom Nízkych Tatier, už svoj 25. ročník. Trasa je naozaj drsná a preverí úplne dokonale každého pretekára. Želáme super počasie, ktoré vyzerá, že bude veľmi horúce, kde tu aj s búrkou.

Expresky z hôr 67 - Progil trate preteku Non Stop Hrebeňom Nízkych Tatier, zdroj: nonstopbehnt.sk
Expresky z hôr 67 – Progil trate preteku Non Stop Hrebeňom Nízkych Tatier, zdroj: nonstopbehnt.sk

 

BEH NA POLUDŇOVÝ GRÚŇ 2017

V nedeľu 25. júna 2017 o 10:00 hod, máme u nás v Turčianskej záhradke super lokálnu akciu – Beh na Poludňový grúň. Krátka, no výživná trať 4 km/846 m+ dá určite zabrať! Ako to na ročníku 2015 vyzeralo, si môžete prečítať TU.

Expresky z hôr 67 - Beh na Poludňový grúň, zdroj: tyger.sk
Expresky z hôr 67 – Beh na Poludňový grúň, zdroj: tyger.sk

 

TATRANSKÁ VÝZVA

Rišo Zvolánek je práskač (objemový), ktorý okrem iného vyhral 2 posledné ročníky Stefanik Trial a ide si svoje (tvrdo a poctivo). Zhruba pred 3 rokmi si vysníval zaujímavý projekt, tzv. Tatranskú výzvu, kde vybehne a zbehne 9 vrcholov.  Presnejšie od najzápadnejšieho Kriváňa až po najvýchodnejší Jahňací štít nad Chatou pri Zelenom plese na jeden záťah. Štart bude na bode „Tri Studničky“ a poradie štítov bude takéto Kriváň, Furkotský štít, Predné Solisko, Kôprovský štít, Rysy, Východná Vysoká, Slávkovský štít, Sedielko(Ľadový štít), Jahňací štít a končiť budem na zbernom parkovisku pod Chatou pri Zelenom plese v Tatranských Matliaroch.

Celkovo to robí dychvyrážajúce čísla 150 km/11500m+, pod 30 hodín (taký je plán). 25 júla 2017 sme s Tebou Rišo! Všetky podstatné infošky nájdete na tomto evente – TU.

Expresky z hôr 67 - Tatranská výzva, zdroj: Richard Zvolanek FB page
Expresky z hôr 67 – Tatranská výzva, zdroj: Richard Zvolanek FB page

 

CHATÁRKA

Aká je vysnívaná práca pre dievča z hôr? No predsa horská chata! Emília Garajová takou dievčinou je a o svojom „dream jobe“ sa rozprávala so Simonou Lichou z portálu aprilmagazin.sk. Veľmi inpširatívny rozhovor nájdete TU.

Expresky z hôr 67 - Chatárka, foto: Emília Garajová, zdroj: aprilmagazin.sk
Expresky z hôr 67 – Chatárka, foto: Emília Garajová, zdroj: aprilmagazin.sk

 

DHAULAGIRI SLOVAK EXPEDITION 2017

Peter Hámor a Michal Sabovčík ako iste mnohí viete, nedávno vystúpili na 7. najvyššiu horu sveta Dhaulagiri – 8167 m. Peter tak uzatváral korunu Himalájí a Mišo ju práve otváral svojou provou 8-tisícovkou. Ako to všetko prebiehalo? Dozviete sa z Mišovho krátkeho záznamu.

 

 

FOTO OF THE WEEK

Trocha sa ochladíme pri tomto teple! Nočný časozber od @whahlheutter, ktorý takto pekne zvečnil Phillipa Pichlbauera. Koľko tam asi visel? 🙂

A really creative ice shot of @phillip.pichlbauer by @wahlhuetter . Pretty cool star trails.

A post shared by Ice Climbing (@iceclimbing) on

 

PURPOSE

Tony Krupicka je ikona! Nielen behu, outdorových značiek, ale aj svojho nevšedného spôsobu života! Úžasne spracovaný dokument, prináša La Sportiva, North America. Ako Tony vníma hory a svet okolo seba? Uvidíte v dokumente Purpose.

 

A sme na konci. Leto už pomaly prichádza, chodníky v Tatrách su otvorené a nič nám už nebráni, ísť riadne do nich bušiť. Pozor na búrky a hlavne si ich užite! Vidíme sa budúci týždeň, priatelia.

Komantáre

komentárov