fbpx

Expresky z hôr 65

Expresky z hôr 65

Expresky z hôr 65 práve začínajú! Dnes sa vyberieme do talianskych Dolomitov, dáme El Capitan pod 4 hodiny bez lana, budeme vábiť výšky, obzrieme sa za Poludnicou, pripravíme sa na Štefánika, pozveme Vás na východ, budeme kráčať s ťažkým nákladom a navštívime Lofoty. Vitajte priatelia!

 

WHAT I’VE SEEN: DOLOMITES

Patrika Paulínyiho väčšina z Vás určite pozná. Napríklad aj prostredníctvom videa zo série Follow me to: Slovakia. Tento krát sa vybral navštíviť talianske Dolomity. Síce bola jar, počasie malo skôr zimné atribúty a tak aj vďaka tomu, vznikli čarovnejšie pohľady.

 

ALEX HONNOLD

Keď dá Kilian za týždeň 2x Everest, prečo by si Alex nemal dať El Capitan free solo! Bol to jeho dlhoročný sen, ktorý si nedávno splnil! Túto 3000 stôp (914 m) opachu zdolal za 3 hodiny a 56 minút. Neuveriteľný počin! Gratulujeme! Kto nás najbližšie prekapí nejakým šialeným výkonom ?! Viac sa o tomto neuveriteľnom výprasku dočítate TU.

So stoked to realize a life dream today 🙂 @jimmy_chin photo

A post shared by Alex Honnold (@alexhonnold) on

 

VÁBENIE VÝŠOK

Vábenie výšok je nový dokumentárny film z dielne Pavla Barabáša. Mapuje v ňom slovenské himalájske horolezectvo, jeho svetové výkony, ale aj pády. Film bude mať 2 časti. Vábenie výšok nám prinesie pohľad jednej horolezeckej generácie, ktorá nás prevedie od začiatkov horskej služby v Tatrách, cez prvé expedície až po odvážne myšlienky smerujúce na najvyššiu horu sveta.

 

POLUDNICA RUN 2017 – VÝSLEDKY

Tretie kolo Slovenskej Skyrunningovej série máme za sebou. Na Poludnici bodovali čech Vít Otevřel a naša Peťa Fačungová gratulujeme! Na štart sa postavilo celkovo 181 bežcov a bojovalo sa až do konca. Pošasie vyšlo na výbornú a atmoška bola ešte lepšia! Report z akcie aj s vyjadrením víťazov nájdete TU. Pokračovaním SSkyA ligy bude najbližšie zhruba o mesiac na Kráľovej holi – Vertical Kilometer® Kráľová hoľa 1.7.2017.

MUŽI: 1. Vít Otevřel 2:28:55, 2. Martin Kais 2:33:19, 3. Patrik Milata 2:35:13

ŽENY: 1. Petra Fašungová 2:46:34, 2. Lucia Drobucká 2:57:57, 3. Zuzana Urbancová 3:03:24

Kompletné výsledky nájdete TU.

Expresky z hôr 65 - Poludnica run 2017, víťazi, zdroj: FB page SSa
Expresky z hôr 65 – Poludnica run 2017, víťazi, zdroj: FB page SSa

 

ŠTEFÁNIK TRAIL 2017

Bežecká udalosť roka.. Štefánik Trail 2017 je tu! V piatok 9.6.2017 o 19:00 hod pre ultra jednotlivcov a 23:00 hod pre štafety. Trasa 144 km/+5023 m preverí však každého. Preto cez víkend všetci smer západ! 🙂 Bude skvelo! Všetky potrebné informácie nájdete, TU

 

VÝCHODNIARSKA STOVKA 2017 

Chcete sa prebehnúť z Prešova do Košíc? Tak podte na východ, bude veselo! Prvý augustový víkend, 5-6.8.2017 o 6:00 hod, máte tú možnosť. Prihlásiť sa, je možné TU. Infošky nájdete zas TU. Pre motiváciu, kuknite na trailer.

 

HORSKÍ NOSIČI

Nosiči do Tatier, ale aj u nás vo Veľkej Fatre, jednoducho patria. Sú tamojšou súčasťou. Majú svoj kúsok sveta. Hlava sklonená, váha na ramenách a pohľad na topánkach.. Pomaly hore, ešte jeden krok a potom úľava.. Klobúk dole pred nimi a vďaka akutalitám, za toto sprostretkovanie ich sveta..

 

FOTO OF THE WEEK

Nič len tak neprekoná kanadské hory! To si myslí Lijah Hanley a nedá sa s ním podľa najnovšej fotky týždňa nesúhlasiť. Čo poviete?

 

AN AERAIL PERSPECTIVE OF NORDLAND

Nórske Lofoty – nekonečný deň a nikdy nezapadujúce slnko. Nevšedné pohľady na tento prírodný skôst si vychutnáme vďaka Michaelovi Fletcherovi. Stačí len spustiť a nechať sa unášať tou nádherou..

 

Víkend sa blíži a ronako aj kopec podujatí! Oddychnite si, načerpajte síl a na budúci týždeň sa opäť čítame 🙂 .

Komantáre

komentárov