fbpx

Expresky z hôr 70

Expresky z hôr 70

Expresky z hôr 70 privítajte s úsmevom na tvári. Dnes si predstavíme bežecký batoh, pozveme Vás na stíhačku do Nízkych Tatier a maratón do Veľkej Fatry, porozvrávame sa o Východniarskej stvoke a Halászovskej štafete, zaspomíname na Nonstop beh, dozvieme sa pravdu o lesoch a  vyberieme sa za posledným včelárom z hôr. Vitajte priatelia!

 

GRIVEL MOUNTAIN RUNNER LIGHT 5l

Tyger bol nedávno v ČR na outdoorovej výstave a priniesol nám akutálne novinky pre rok 2017. Prvým pánom na holenie je tento bežecký batoh Mountain runner light 5l od značky Grivel. Niekoľko riadkov o bežeckom batohu si prečítate aj TU.

 

 

NÍZKOTATRANSKÁ STÍHAČKA 2017 

NTS sa veľmi rýchlo blíži. Už túto sobotu 15. júla 2017 vyštartujú bežecké dvojice 100 km dlhou trasou 105 km / +5740 m z horehronskej obce Telgárt na Donovaly hlavným hrebeňom Nízkych Tatier. Program NTS začína už v piatok 14. júla 2017 povinnou prezentáciou a samotný štart je v sobotu o 5:30 hod v Telgárte. Viac info nájdete TU. Nech počasie spolupracuje lepšie ako minulý rok! Držíme všetkým (orgom aj bežcom) silno silne palce!

Expresky z hôr 70 - Nízkotatranská stíhačka 2017, foto: Richard Pouš, zdroj: @NTstihacka
Expresky z hôr 70 – Nízkotatranská stíhačka 2017, foto: Richard Pouš, zdroj: @NTstihacka

 

TLSTÁ – OSTRÁ

Aj tento rok Turiec.run organizuje bežecký sviatok vo Veľkej Fatre a rovno na 3 tratiach. Presnejšie v nedeľu, 16. júla 2017 od 9:00 hod.

Čertová Brána 13 km/130 m+ – pre milovníkov cesty

Tlstá – Ostrá 14 km/930 m+ – jeden z najkrajších krátkych trailov v širokom – ďalekom okolí

Turiec maratón 42 km/1800 m+ – trať v čarovnom prostredí Veľkej Fatry: Blatnická dolina, Krížna, Ostredok, Gaderská dolina.

Všetky potrebné info nájdete TU a navnadiť sa na akciu, môžete videom z minulého roku z trailu Tlstá Ostrá.

 

 

 

ROZHOVOR O VÝCHODNIARSKEJ STOVKE

Východniarska stovka (125 km/5858 m+) je najmladšou stovkou na slovenskej ultra trailovej scéne. Každým rokom naberá na popularite. Tento rok sa bude konať už jej 3. ročník (5-6. agust 2017). Práve o aktuálnom ročníku pre portál slovakultratrail.sk rozhovoril jej hlavný organizátor, Belo Špišák. Rozhovor nájdete TU.

 

 

HALÁSZOVSKÁ ŠTAFETA NA MF100

Tento rok bola novinkou na Malofatranskej stovke štafeta, resp. bol to rozumný kompromis rozdeliť najnáročnejšiu slovenskú stovku na polovicu. Na štart sa postavili aj Halászovci a vyhrali ju za 13 hodín a 48 minút! Ako si na trati 105 km/7790 m+ (alebo 55km/4340m+ a 50 km/3450m+) počíňali si prečítate TU.

Expresky z hôr 70 - Halászovská štafeta na MF100, foto: Eva Kovalčíková, zdroj: slovaultratrail.sk
Expresky z hôr 70 – Halászovská štafeta na MF100, foto: Eva Kovalčíková, zdroj: slovaultratrail.sk

 

NSBHNT 2017

Náš Petrík sa zúčastnil na Nonstop behu hrebeňom Nízkych Tatier (46,5 km/2800m+). Síce od Nonstop behu prešiel nejaký ten piatok, môžete si pripomenúť tento už 25. ročník naozaj detailnejšie. Článok nájdete TU.

Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier - Krížske sedlo
Expresky z hôr 70 – Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier 2017 – Krížske sedlo

 

PRAVDA O STAVE NAŠICH LESOV

Erika Baláža nejak obzvlášť predstavovať netreba. Obzvlášť nám, ktorý horami žijeme a vidíme čo sa deje. Niekoľko rokov bojoval za ochranu Tichej a Kôprovej doliny vo Vysokých Tatrách. Dnes je to najväčšie divoké územie na Slovensku. Aká je však realita v tzv. Národných parkoch inde na Slovensku, netreba hovoriť. Treba s tým niečo robiť..

 

FOTO OF THE WEEK

Do Talianska na Secedu pre takúto „mega“ fotku sa ísť oplatí, čo poviete?  Hannes Stier neváhal a oplatilo sa. Wau!

Last thursday @aronsche and me finally made it to the famous Seceda. After a 3 hour hike in the sun we finally reached the top, pitched up our tent for the night and ate some delicious Ravioli. Afterwards we were rewarded with like the craziest sunset I’ve seen in a while! What an awesome day 👌🏼 Tag #wekeepmoments for a chance to be featured by @momentkeepers. 
#explorewithfriends #bealpine #weroamgermany #ExploreOurEarth #visualcreators #diewocheaufinstagram #earthvisuals #visitsouthtyrol #feelthealps #fiftyshades_of_nature #ModernWild #theearthoutdoors #GearedNomad #wondermore #Moodygrams #VibesofVisuals #infinity_worldshoot #igbest_shotz #theoutdoorfolk #ig_nature #uniladadventure #wildernessnation #roamtheplanet #takemoreadventures #vzcomood #rsa_outdoors #visualambassadors #thelensbible #theimaged @show.your.picture @instagramde @moodygrams @agameoftones @nikondeutschland @jaw_dropping_shots @thevisualscollective @mthrworld @greathnorthco @wildernessnation @bravogreatphoto @mountainstones @bayern

A post shared by Hannes Stier | @momentkeepers (@hannesstier) on

 

THE LAST HONEY HUNTER

Dnes sa dozviete o niečom nezvyčajnom, exitujúcom v dávnych dobách a pretrvávajúcom až do dnes. Tak ako naša doba napreduje šialene rýchlo, oni sa vytrácajú, úplne! Renan Ozturk a Mark Synnot preto cestovali do Nepálu, aby spolu s National Geographic priniesli neobyčajný príbeh muža menom MAULI DHAN, posledného včelára z hôr..

 

Víkend plný akcii, počasie zatiaľ vyzerá také neisté, tak snáď sa nám dovolí vyblázniť. Užívajte stred týždňa, už sa to láme na víkend (ak máte dovolenku, tak je vám potom hej už teraz 😀 ).

Komantáre

komentárov