fbpx

Expresky z hôr 42

Expresky z hôr 42

Expresky z hôr 42 sú tu posledný krát v tomto roku! Dnes sa pozrieme, čo robí v zime Kilian Jornet, pripomenieme si Adama Ondru, zhodnotíme Trailovú závist, predstavíme Vám skialpové klasiky, obzrieme sa za sezónou v oblakoch a budeme si želať všetko dobré v novom roku.

 

KILIAN

Kilian má nový krátky film, ktorý vyšiel len včera.  Za 1 deň zvládnuť 7 vrcholov  v oblasti Romsdalen – Nórsko v kombinácii skialpu a behu. Presnejšie sa jedná o 77 km a 9000 m+. Kedže sa to točilo pod taktovkou Salomon TV, výsledok stojí za to. Kilian vo filme hovorí veľmi múdro s úžasnou pokorou. Vychutnáte si jeho slová a nádhernú nórsku prírodu.

 

ADAM ONDRA

Pamätáte si na Adama, ktorý napráskal El Capitan v Yosemite Nationa Park-u ? Verím, že určite. Teraz si tento počin môžete pripomenúť a kochať sa fotoreportom od Pavla Blažeka. Skvelé fotky, neskutočný výkon!

Keď sa dokocháte z fotoreportu, pozrite si aj video, v ktorom Adam opisuje svoj výprask na tejto „big wall“. Som veľmi zvedavý, akej najbližšej výzve bude čeliť!

 

TRAILOVÁ ZÁVIST – VÝSLEDKY

Cez víkend bolo v obci Zvole (ČR) živo. Priam sa trailovo závidelo 🙂 . Na 17, 5 km trať sa vydalo 220 bežcov. Zima, dážď, ani sneh nikoho neodradili. Celkovým víťazom sa stal Jan Procházka s časom 1:10:48 hod, medzi ženami kraľovala Adéla Stránská s časom 1:26:53. Ostatné výsledky a priebeh závidenia 🙂 ,  nájdete na blogu TU.

Expresky z hôr 42 - Trailová Závist 2016, zdroj: raidlight.cz
Expresky z hôr 42 – Trailová Závist 2016, zdroj: raidlight.cz

 

SKIALPOVÉ KLASIKY

Ako iste už viete, Tyger započal skialpový seriál, kde Vám bude popisovať jednotlivé trasy v rôznych pohoriach. Popis, video, fotky z výletov. Aj pri tomto projekte sa budú testovať veci vhodné na zimu do hôr. Prvý diel sa odohrával v okolí Priečneho sedla, článok nájdete TU. Najnovšia dvojka je už na svete a tak ju môžete čeknúť tiež. Tyger sa vybral na Malý Závrať cez Generál, článok nájdete TU. Nech sa teda seriálu darí a bude z neho čo najväčší úžitok.

sedlo maly závrať
Expresky z hôr 42 – Nový skialpový seriál

 

SKYRUNNER WORLD SERIES 2016

Ani nie o týždeň tu máme koniec roka. V Skyrunner World Series pripravili pekné obhliadnutie sa, za aktuálnou sezónou. Momenty, trate, tváre bežcov a rok na ktorý sa nezabúda. Pozrite si ako prebiehala sezóna 2016,  v necelých 3 minútach.

 

PREDVIANOČNÉ REGISTRÁCIE NA ROK 2017

Včera napísal Slovak Ultra Trail status, k registráciám na budúcu sezónu. Vyzerá to tak, že naša ultra scéna bude na vzostupe aj pre rok 2017, z čoho sa určite všetci tešíme. Niektoré preteky sú už vypredané a registrujú sa náhradníci. Niekde sa však miesto ešte nájde. Určite sledujte FB Slovak Ultra Trailu!

 

ONE WILD AND PRECIOUS LIFE

Nedávno som si spomenul na parádny, tzv. Year Review od Billyho Yanga. Dojemné a krásne video, ktoré ma prinútilo na chvíľu zastať, stlačiť pomyselnú pauzu a hodnotiť. Hľadanie životného balancu, trávenie času v horách, ako je čo najviac možné – nájsť cestu, nájsť seba.

Priatelia, s expreskami sa stretneme až v novom roku. Ďakujem, že ste ich čítali, zdieľali či lajkovali. Ďakujem za každý koment, každú pochvalu, alebo kritickú poznámku. Vidíme sa v 2017 -tke, pri expreskách a rozhovoroch. Želám Vám krásne, pohodové sviatky v kruhu rodiny, relax nielen na horách a úsmev na tvári po celý rok.

Thom

 

 

Komantáre

komentárov