fbpx

Expresky z hôr 51

Expresky z hôr 51

Expresky z hôr 51 Vám dnes prinášajú nasledovné  expresné zaujímavosti. Objavíme Nesmrteľný les, predvedú sa nám mladé a talentované baby, dáme sólo trek na Južný pól, pozveme Vás na skialp a Ultra Fatru, zavítame na Brtnické Ledopády a o veľa viac.

 

NESMRTEĽNÝ LES

Nesmrteľný les je druhý film z tatranskej trilógie zdielne Arolla Film (Erik Baláž a spol). Premieru bude mať na festivale Hory a Mesto a to 25. marca 2017Diváci tak budú môcť vidieť dojímavý príbeh starej medvedice s mláďaťom, ktoré práve prvýkrát opustilo brloh, rodinku medveďov preliezajúcu vetrom pováľané stromy v kalamite, či medvede šplhajúce sa za orieškami do korún stáročných borovíc límb. (zdroj: arollafilm.com ) Predpredaj DVD nájdete, TU. Film bude dostupný po premiere. Potešiť sa zatiaľ môžme trailerom.

 

 

MARGO HAYES

Margo Hayes je mládá američanka (19 r), ktorá ako prvá žena na svete vyliezla 9a+ cestu La Rambla. „Internety“ obzvlášť tie lezecky ladené zaplavila táto fotka. V ženskom športovom lezení je to prelomová vec! Margo má prakticky celú kariéru pred sebou a môže toho ešte dosiahnuť až, až.. GRATULUJEME Margo, nech sa darí búšiť v tomto štýle aj naďalej!

Netreba však zabudnúť aj na výkon nášho 14-ročného klenotu Vandy Michalkovej, ktorá dala svoje prvé 8c a je prvou slovenkou s touto obtiažnosťou! Foto nájdete TU, gratulujeme Vanda si top!

 

I am overwhelmed and humbled by the support I’ve received from the climbing community, and my family and friends near and far. None of us achieves our dreams alone, we do so together, and build on those who have come before us. We are a community that not only supports each other regardless of our backgrounds and differences, but is also one that realizes the importance of respecting and preserving our planet. The climbers at the cliffs in Siurana last weekend came from many nations, and were a snapshot of what the world can be like, one of support, communication, and peace. 👬👭👫🌍👫👭👬 Kudos to @honngy for the initial send… up next @jon_cardwell! Thank you @greg_mionske for capturing our try hard moments! 🎥 Xoxo Margo @thenorthface @petzl_official @lasportivana @dogearedjewelry

A post shared by MΔRGΩ HΔΨΣS👑 (@margojain) on

 

69- DŇOVÝ SÓLO TREK NA JÚŽNÝ PÓL

Małgorzata Wojtaczka (51 r) pochádzajúca z Poľska sa vybrala na 69-dňový sólo trek k Južnému pólu. Kým svoj cieľ dosiahla, prešla 1200 km so 100 kg saňami. Od pobrežia Anktartídy 0 mnm, to mala stále do kopca až do výšky 2835 mnm Južný pól. Teplota vzduchu nižšia ako -30 °C jej rýchlo brala energiu. Vietor v priemere 40 km/h ešte pridával na pocitovke. Posledné kilometre išla rýchlosťou 1 km za hodinu. Južný pól dosiahla 25. januára 2017 o 13:00 (SEČ). Ak Vás tento projekt zaujal, viac sa dozviete na jej blogu, TU.

Expresky z hôr 51 - Małgorzata Wojtaczka, zdroj: gazeta.pl
Expresky z hôr 51 – Małgorzata Wojtaczka, zdroj: gazeta.pl

 

MEMORIÁL JÁNA DOBOŠA 2017

V sobotu 4. marca 2017 sa v našom Turčianskom chotári uskutoční 5. kolo Slovenského pohára v skialpinizme – Memoriál Jána Doboša. Prajeme dobré počasie a hlavne sneh! V sobotu nech ste všetci v Sučianskej doline a okolí 🙂 .

Expresky z hôr 51 - Memoriál Jána Doboša
Expresky z hôr 51 – Memoriál Jána Doboša

 

 

ULTRA FATRA 2017

Ultra Fatra a jej 2. ročník sa bude konať 29. júla 2017 (sobota) a povedie cez najvyššie vrcholy Veľkej Fatry. Trasa ostala nezmenená Dolný HarmanecRužobmerok, čiže 56 km/3840 m+. Registrácia na túto šmakocinku bude 1. apríla 2017. Viac sa dozviete na webe, alebo na FB. Tak neváhajte a zažite dotyk divočiny s Ultra Fatrou!

Expresky z hôr 51 - Ultra Fatra 2017, zdroj: FB page ultra fatra
Expresky z hôr 51 – Ultra Fatra 2017, zdroj: FB page ultra fatra

 

BRTNICKÉ LEDO-PÁDY

Patrik Hrotek nezaháľa a behá o 106. Tento rok sú Brtnické Ledopády jeho druhou stovkou, ktorú zdokumentoval na svojom blogu. Neváhajte a čítajte, TUUPOZORNENIE: Článok nedisponuje zdravým poučným obsahom písaným športovým profesionalným bežcom, ale psychodelikatesnými javmy obyčajného diaľkoplazeckého človeka. 🙂

Expresky z hôr 51 - Brtnické Ledo-Pády, zdroj: stovecky100.bloger.cz, foto: Jan Sedlak
Expresky z hôr 51 – Brtnické Ledo-Pády, zdroj: stovecky100.bloger.cz, foto: Jan Sedlak

 

ULTRA-TRAIL WORLD TOUR 2017

Ultra-Trail World Tour má už 3 akcie úspešne za sebou. Práve na poslednej Transgrancanarii nás úspešne reprezentoval Rišo Zvolánek napriek ťažkostiam obsadil 36. miesto. Gratulujeme! Zvyšné akcie tour nájdete vo väčšom formáte, TU.

Expresky z hôr 51 - Ultra-Trail World Tour 2017, zdroj: FB page UTWT
Expresky z hôr 51 – Ultra-Trail World Tour 2017, zdroj: FB page UTWT

 

FOTO OF THE WEEK

Dnešná fotka týžňa je z fašiangového prekvapka na Chate pod Borišovom.. Takto im turisti z KST Necpaly prišli spríjemniť hmlistú sobotu (18.2.2017). Paráda! Viac foto z akcie nájdete, TU.

Expresky z hôr 51 - Fašiangy na Chate pod Borišovom, foto: Ivana Mušáková, zdroj: FB page KST Necpaly
Expresky z hôr 51 – Fašiangy na Chate pod Borišovom, foto: Ivana Mušáková, zdroj: FB page KST Necpaly

 

SKIALPKRÍŽNA WINTER RACE 2017

Vo Veľkej Fatre ešte ostaneme, konkrétne na Krížnej. Nedávno sa konal 11. ročník SkialpKrížna Winter Race. Počasie a stav snehu nedal organizátorom spať do sposledného momentu, napokon bolo dopriate presne to, čo potrebovali. Výsledky „čeknite“  TU.

 

Pol storočie expresiek za nami, tak poďme vpred novým expresným výzvam! Užite si víkend, má byť fajn 🙂 .

Komantáre

komentárov