fbpx

Expresky z hôr 50

Expresky z hôr 50

Expresky z hôr 50 prichádzajú medzi nás! Dnes sa opäť pozrieme na primaloftky, povieme si niečo o skialpe, Ted nám predstaví svoje novinky, Gary dá druhý pokus, Ricky spozná lepšie svoju domovinu, dáme tréning s lezcami, predstavíme Vám termínovku 2017 pre skyrunnerov a dostaneme lekciu od top lezcov na záver. Vitajte 🙂 .

 

TEST PRIMALOFTIEK

Porovnávací test primaloft búnd aka primaloftiek má svoje vyvrcholenie formou 2. dielu. Tyger dal bundám z dielne Karpos, Zajo a Ferrino poriadne zabrať v okolí Klačianskej Magury v Malej Fatre. Výsledok testu „čeknite“ na videu 🙂 .

 

 

SKIALP VSERSUS FREERIDE

Skialp sa poslednú dobu u nás veľmi rozšíril. Akonáhle to podmienky dovoľujú, nestretnúť skialpinistu je priam nemožné. Veru je to krásny a nebezpečný šport. Láka aj mňa, ale zatiaľ mu 2 roky odolávam a z fotenia západu, či východu slnka si to „odťapkám“ dole na snežniciach. Martin Bartoň napísal pre vetroplach vynikajúci článok. Cítiť tam veľkú pokoru, rešpekt pred horami a skvelé zamyslenie pre každého. Pútavé a poučné čítanie nájdete TU.

Expresky z hôr 50 - Skialp versus Freeride, zdroj: vetroplach.sk, foto Martin Bartoň
Expresky z hôr 50 – Skialp versus Freeride, zdroj: vetroplach.sk, foto Martin Bartoň

 

LUNA SANDALS – NOVINKY 2017

Čo majú nové v Luna Sandals? To nám prezdradí „Barefoot“ Ted svojim znamenitým vystupovaním. Okrem vibramovej podrážky, nového upínania pracky, až po módne vychytávky pre dámy nám Ted prezradí aj význam názvov Luna modelov. Bosobežci si určite príjdu na svoje aj v 2017.

 

 

GARY ROBBINS A JEHO 2 POKUS

Kto by nepoznal  „bradáča“ menom Garry Robbins? Tento sympatický kanaďan poskytol rozhovor pre Suunto pri svojom 2 pokuse zdolania punk&metal podujatia pod názvom Barkley Marathons. Za posledných 30 rokov to dalo len 14 borcov! O čo sa vlastne jedná? Prezradí Garry v rozhovore TU.

Expresky z hôr 50 - Rozhovor s Garry Robbinsom, zdroj: suunto.com
Expresky z hôr 50 – Rozhovor s Garry Robbinsom, zdroj: suunto.com

 

TRANSAMERICANA

Ricky Gates je známa tvár bežeckej scény hlavne zo Salomon TV počinov (a nielen tam). Posledných 15 rokov, toho veľa precestoval. V jeden deň bežíte Nórsky hrebeň a druhý dychčíte na sopku v Ugande. Jeho vlastná domovina (USA) sa mu stala cudzou. Preto vznikol projekt (5 mesiacov/6400 km) Transamericana, prostredníctvom ktorého ju spozná! Viac sa dočítate v článku TU.

Expresky z hôr 50 - Transamericana, zdroj: rickeygates.com
Expresky z hôr 50 – Transamericana, zdroj: rickeygates.com

 

TRAINING DAY AT SHARMA CLIMBING BCN

Ako trénuju lezci Sasha Digiulian, Alex Megos, Patxi Usobiaga a Rustam Gelmanov? Ukáže Vám nasledujúce video z treningového dňa v priestoroch Sharma Climbing BCN a snáď poslúži aj ako motivácia..

 

 

SLOVAK SKYRUNNING ASSOCIATION – TERMÍNOVKA 2017

Čo skyrunnerov čaká a neminie v roku 2017? To sa dozviete z nasledujúcich riadkov, resp. termínovky, ktorú tento týždeň zverejnila SSkyA. Oproti minulému roku sa niečo pridalo a z toho máme nesmiernu radosť aj my! Treba sa riadne pripraviť na sezónu, nech si ju celú hlavne užijú všetci: organizátori, dobrovoľníci a nakoniec bežci 🙂 . Bude to skvelá jazda!

01. VitalCity SkyRace 29.4.2017
02. Krížna Krížom Krážom ULTRA 27.5.2017
03. Poludnica run 3.6.2017
04. Vertical Kilometer® Kráľová hoľa 1.7.2017
05. Tatranská šelma Vertical 29.7.2017
06. Bear Foot Poľana Skyrace 12.08.2017
07. Tatranská šelma Ultra 19.08.2017
08. Vysokohorský beh cez Klin 15.9.2017
09. Jasna Skyrace 15.9.2017
10. SkyMarathon Chopok 24.9.2017

Expresky z hôr 50 - Vysokohorský beh cez Klin, zdroj: skyrunning.sk
Expresky z hôr 50 – Vysokohorský beh cez Klin, zdroj: skyrunning.sk

 

FOTO OF THE WEEK

Foto týždňa nemusí byť dokonalá! Musí mať v sebe niečo a fotka Ueliho Stecka ma! Ueli je naspäť v Kathmandu a stihol celkom slušne nabúšiť (250 km/15000 m+ medzi 4700 až 6180 mnm). Tu má pred sebou ešte 30 km do cieľa v Namche Bazar. Úžasné tréningové miesto, čo poviete?

Expresky z hôr 50 - Foto of the week, zdroj: FB page Ueli Steck
Expresky z hôr 50 – Foto of the week, zdroj: FB page Ueli Steck

 

A HIGHER CRAWLING

Keď cheš byť top lezec, musíš makať pekne od malička! Ako vedia bušiť krpci, si pozrite vo videu A Higher Crawling od Erica Beckera. Topka je výbava malého lezúceho špunta 🙂 Nasmejete sa!

 

50-ta časť expresiek. Celkom dosť, čo poviete? Vďaka, že ich čítate a tak trocha aj inšpirujete.

Komantáre

komentárov