fbpx

Expresky z hôr 49

Expresky z hôr 49

Expresky z hôr 49 nesmú chýbať tento týždeň. Dnes si povieme niečo o teste primaloftiek, registrujeme sa na Malofatranskú stovku, zabehneme Malohanácku stovku očami Patrika, vyskúšame tulenie pásy Hore-dole Derešom, prejdeme po „lajne“ vo Vysokých Tatrách a spoznáme Patagóniu.

 

TEST PRIMALOFT BÚND

Prvý diel testu primaloftiek je na svete, tak ako ste sa mohli dočítať a hlavne vidieť na našej FB stránke. Tyger vo videu rozoberá parametre jednotlivých búnd značiek: Zajo, Karpos a Ferrino. Druhý diel, resp. video uzrie svetlo sveta tento týždeň, kde bude prebiehať ich praktický test. Ako to test dopadne uvidíte už čoskoro v závere tohoto týždňa.

 

 

ROZHOVOR S EMELIE A KILIANOM

Keď už bolo včera toho Valetína, portál suunto.com priniesol rozhovor: Ako si užiť prírodu, resp. outdoor s tvojím partnerom. Ako? Prezradia nám Emelie a Kilian v rozhovore, ktorý nájdete TU.

Expresky z hôr 49 - Emelie a Kilian, zdroj: suunto.com
Expresky z hôr 49 – Emelie a Kilian, zdroj: suunto.com

 

MALOFATRANSKÁ STOVKA 2017, ONLINE REGISTRÁCIA

V nedeľu 12. februára 2017 od 19:00 do 00:00 hod prebehla registrácia na 5. ročník Malofatranskej stovky. Účastnícky limit je 300 účastníkov (200 ultra jednotlivcov a 50 ultra štafiet). Ako registrácia prebiehala a bude ďalej prebiehať sa dozviete TU. Želáme MF100 ukážkové počasie a skvelý zážitok pre bežcov aj dobrovoľníkov.

Expresky z hôr 49 - Malofatranska stovka 2017, online-registrácia, zdroj: mf100.sk
Expresky z hôr 49 – Malofatranska stovka 2017, online-registrácia, zdroj: mf100.sk

 

MALOHANÁCKÁ STOVKA OČAMI PATRIKA HROTEKA

Malohanácka stovka (100 km/2700 m+) je ultrapretek u našich susedov, ktorý sa konal začiatkom februára (3-4. februára 2017). Počas zimného spánku a čakania na marcovú Kysuckú stovku, dostal Paťo chuť sa trocha rozhýbať o niečo skôr. Ako sa mu išlo, ako dopadol a aké mal dojmy z preteku sa dočítate TU.

Expresky z hôr 49 - Malohanácka stovka 2017, zdroj: malohanacka stovecka
Expresky z hôr 49 – Malohanácka stovka 2017, zdroj: malohanacka stovecka

 

HORE-DOLE DEREŠOM

V sobotu 11. februára 2017 sa konal 1. ročník Hore-dole Derešom  v Nízkych Tatrách. Technická trať, kvalitná organizácia a zabezpečenie trate robí z Derešov skialpovú akciu hodnú navštívenia aj v budúcich ročníkoch. Vlado Nosál už tradične spravil super zostrih očami pretekára. Turčanov skvele reprezentoval aj Maroš Harenčák, ktorý skončil na 20. mieste, vyhral Juraj Laštík a Zuzana Dudášová . Nestarnúci Rudo Kapusta sknočil na vynikajúcom 25. mieste, klobúk, ehm prilbu dole 🙂 . Ostatné výsledky nájdete TU. Skvelé fotografie nádete na FB stránke Derešov, TU.

 


CIUBAKA HIGHLINE

Slack, resp. Highline je  (nielen) poslednú dobu v „móde“. Pár rokov dozadu (2011) sa vybrali poľskí highline makači do Vysokých Tatier. Presnejšie na Čubrinu a Mnícha. „Lajna“ mala parametre 25 m dĺžky a 50 m výšky a lajnovalo sa vo výške 2172 m.n.m. Drsné, tatranské, augustové podmienky im dali zabrať, no zvládli to na pánov!

 


FOTO OF THE WEEK

Tento týždeň  je no. 1 foto od domáceho fotografa Alexandra Uhrína, ktorú zachytil na 1. ročníku skialp pretekov Hore-dole Derešom.  Alexander ich tam nafotil viac, tak sa neváhajte pozrieť na jeho FB či Instagram. Krásne mu zasvietilo, čo poviete?


INTO PATAGONIA 

Krátke filmy od Salomon TV  sú úžasné! Povzbudzujúce, motivujúce, inšpiračné.. Mohli by sme im nájsť kopec prívlastkov. Into Patagonia je spoznávanie jedného z najkrajších pohorí sveta. Američan Dakota Jones, dostal tú možnosť spoznať Patagóniu trocha inak a poňal ju naozaj svedomito. Vychutnajte si tento poznávací trip v režime fast and light.. Tlieskame!

 

A máme tu záver. Počasie je zatiaľ stabilné a koncom týždňa má aj niečo prisnežiť. Užite si hory a nielen tie priatelia!

Komantáre

komentárov