fbpx

Expresky z hôr 48

Expresky z hôr 48

Expresky z hôr 48 sa blížia k Vám. Dnes sa dozvieme, ako sa stať ultra bežcom, registrujeme sa na Ponitriansku stovku, dozvieme sa novinky o Poludnica run, budeme nasledovať kroky na hrane, uvidíme ku komu sa pridal Ueli Steck a zažijeme silný príbeh Adama. Vitajte priatelia.

 

HOW TO BE AN ULTRARUNNER

Ako sa stať ultra bežcom? Poradia nám ľudia z Trail and Ultra prostredníctvom ich skvelého návodu: How to be a Ultra Runner. Od výbavy až po jedlo a správanie sa. Nezabúdajte, čo nie je na Strave, akoby sa nestalo! Nekonzumujte akékoľvek tekutiny pri sledovaní videa, pretože skončia na klávesnici, alebo monitore PC 😀 …

 

REGISTRÁCIA NA PONITRIANSKU STOVKU

Ponitrianska stovka 2017 sa bude konať 16 – 17. septembra. Registrácia bola spustená len niekoľko dní dozadu a to 4. februára.  K dispozícii je 450 miest, z ktorých 50 je rezervovaných pre príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Ponitrianska stovka je súčasťou 3. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy a CS-1000, bude sa aj tento rok uchádzať o status kvalifikačného podujatia pre UTMB. Viac o registrácii nájdete TU.

Expresky z hôr 48 - Ponitrianska stovka 2017, zdroj: FB page P100
Expresky z hôr 48 – Ponitrianska stovka 2017, zdroj: FB page P100

 

POLUDNICA RUN 2017

Hustý beh Poludnica Run spúšťa svoje registračné brány už budúci týždeň – v piatok 17. februára 2017. Aktuálny ročník bude mať tieto novinky: „Trať ostáva identická, avšak štart a cieľ posúvame do autokempingu Bystrina v ústi Demänovskej doliny (Hotel Bystrina), cez ktorý vedie trasa behu. K dispozícii budeme mať lepšie parkovanie áut, teplý obed, občerstvenie, strechu nad hlavou, sociálne zariadenia atď. Bonusom navyše bude ubytovanie so zľavou v tomto zariadení pre cezpoľných a možnosť navštíviť wellness po pretekoch (tiež so zľavou). Masér bol minulý rok vyťažený na roztrhanie, takže tento rok budeme mať masérku navyše.“ /zdroj: @poludnicarun/
Je sa na čo tešiť, preto o týždeň v piatok, navštívte túto adresu poludnica.run, alebo FB @poludnicarun.

Expresky z hôr 48 - Poludnica run 2017, zdroj: poludnica.run
Expresky z hôr 48 – Poludnica run 2017, zdroj: poludnica.run

 

KROKY NA HRANE

Máme tu nový príbeh od tvorcov 12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL. KROKY NA HRANE 170 km/6.900 m+. Šesť kamarátov zabehne autentický príbeh dvoch slovenských väzňov židovského pôvodu, ktorí v apríli 1944 utiekli z Osvienčimu, aby povedali celému svetu pravdu o koncentračných táboroch. V apríli 2017 sa tri dvojice bežcov – Martin Urbaník a Marián Kamendy, Martin Sekér a Peter Brestovanský, Marcel Jedlička a Daniel Blonski vydajú po stopách Vrbu a Wetzlera na trasu dlhú 170 km z Osvienčimu do Žiliny, aby pripomenuli ich dôležitý čin.
Viac sa o tomto silnom príbehu dozviete TU. Chalanom držíme palce a patrí im veľká vďaka. Práve takto sa má bojovať proti narastajúcemu extrémizmu.

 

KARPOS A UELI STECK

Ueli Steck je novým členom Karpos rodiny. Značku Karpos si vybral nielen pre ich vášeň k horám, ale taktiež pre zdieľanie rovnakej idei „Fast and Light“ pohybu v horách. Viac sa možete dozvediet z nasledujúceho videa, alebo z článku TU.

 

FOTO OF THE WEEK

Ako sa fotí pri – 40-tich stupňoch ? Ťažko! Paul Zizka o tom isto niečo vie. Podelil sa so svetom o tento chladivý obraz, ktorý odfotil v skoré ráno neďaleko Bow river, Banff National Park (Kanada). Kto vie, koľko „cvaknutí“ vydržal jeho fotoaparát.. Minimálne jeden však určite!

 

LIFE ON THE FELLS

Life on the fells je silný príbeh bežca menom Adam Briggs. Tento film vyhral niekoľko filmových ocenení okrem iného aj Best Amateur at the Trail Running Film Festival 2017. Jedná sa o príbeh „ne“obyčajného človeka a veľkého bojovníka, ktorý to nemá v živote ľahké a práve beh je určitým zmyslom jeho života.

 

Silné príbehy boli dnes v expreskách k inšpirácii. Víkend sa ukazuje presvietený slnkom. Tak nech nám tie výlety dobre dopadnú a my z hôr príjdeme oddýchnutí a plní energie.

Komantáre

komentárov