fbpx

Expresky z hôr 47

Expresky z hôr 47

Expresky z hôr 47 vítame medzi nami. Dnes zlyžujeme Lomničák, vylezieme ľadopádom, predstavíme trailovo-cestný sviatok v Blatnici, naučíme sa starať o merino oblečenie, prečítame si recenziu a na nasledujúcu sa pripravíme, porozprávame sa s Antonom a jeho kamošom a lyžbu si užijeme aj na Ďumbieri. Poďme na to!

 

LYŽBA Z LOMNIČÁKU

Aurelien Ducroz, známi to extrémny lyžiar bol v rámci „poradu“ CHAM’LINES [TRAVEL] navštíviť naše malé Tatranské veľhory! Andrzej mu ukázal secret spot neďaleko v Zakopanom a Lukáš s ním zlyžoval Lomnický štít. Ako to celé dopadlo si čeknite v 6 minútovom videjku.

 

FREE SÓLO 270 M ĽADOPÁDOM

Harald Berger z Rakúska dal nedávno riadny výprask! Liezol totiž free sólo 270 m vysoký ľadopád Supervisor WI6 v oblasti Bad Gastein. Len pre predstavu, tento ľadopád je vyšší ako Eifffelová veža! Túto parádu pre nás zachytila Outside Television a tak máme nad čím žasnúť.

 

GRAND PRIX TURIEC 2017

Čo vymysleli ľudia z Grand Prix Turiec pre rok 2017? Jeden termin a 4 trate na výber! V nedeľu 16. júla 2017  v Blatnici by mali byť pripravené trate: Turiec maratón (cez Ostredok a Krížnu cca 40 – 42 km/2200 m+, profil trate nájdete TU), Tlstá Ostrá trail (15 km/1080 m+, profil trate nájdete TU), Čertova brána (18 – 20 km pre milovníkov cestného behu) a „hobby“ Beh okolo Blatnického hradu (4 – 5 km). Trailovo-cestný sviatok budú mať Blatničania v polovici júla.

Expresky z hôr 47 - Grant Prix Turiec, zdroj: FP page GPT
Expresky z hôr 47 – Grant Prix Turiec, zdroj: FB page GPT

 

ÚDRŽBA MERINA

Prečo sa starať o merino? Hlavne pre vplyv na životnosť oblečenia. V nasledujúcom článku sa dozviete pár pravidiel správnej údržby priamo od výrobcu merino oblečenia, resp. značky Froggywear. Ak si dobre pamätáte, robili sme s nimi rozhovor a recenzie (merino trička a bežeckých návlekov) . Ako udržiavať merino, nájdete TU.

Expresky z hôr 47 - Údržba merina, zdroj: froggywear.sk
Expresky z hôr 47 – Údržba merina, zdroj: froggywear.sk

 

RECENZIA BATOHU FERRINO OVERLAND 50+10 L

Koncom minulého týždňa uzrela svetlo sveta dlhodobá recenzia. Na paškál sme si zobrali batoh Ferrino OVERLAND 50+10 L. Recenzia je poctivo spracovaná a ukáže Vám prednosti a vychytávky tohoto turistického batohu. Stačí kliknúť TU.

Expresky z hôr 47 - Turistický batoh Ferrino OVERLAND 50+10 L, recenzia
Expresky z hôr 47 – Turistický batoh Ferrino OVERLAND 50+10 L, recenzia

 

POROVNÁVACÍ TEST PRIMALOFT BÚND

Keď sa tyger.sk odmlčí, tak sa vie, že sa niečo chystá. Na známosť sa dáva, že sa pripravuje porovnávací test primaloft búnd! Značky ako Zajo, Ferrino, Karpos ukážu, aký je v nich potenciál. Budeme sa všetci tešiť, ako porovnávačka dopadne. Keď budeme ready, dáme vedieť!

Expresky z hôr 47 - Porovnávací test primaloft búnd
Expresky z hôr 47 – Porovnávací test primaloft búnd

 

ANTON KRUPICKA A JOE GRANT ROZPRÁVAJÚ

Tony a Joe sú mediálne známi ultra bežci a tiež najlepší priatelia žijúci v meste Boulder, Colorado. Nedávno boli v rádiu dispatch a nahrali tento zaujímavý rozhovor, resp. podcast, ktorý si môžete vypočuť cez prehrávač nižšie. Hovorili o plánoch 2017, o médiach a ich pozornosti, o skialpe a tenise. Nech sa príjemne počúva 🙂 .

 

FOTO OF THE WEEK

Dnešné foto týždňa je od fotografa Chrisa Burkarda. Fantastická, dychberúca a dramatická scenéria niekde z Aliašskej oblasti. Vidieť a zažiť takúto nádheru  je unikátne a výnimočné. Zážitok na celý život!

 

CEZ VÍKEND NA ĎUMBIERI

Ako to vyzeralo cez víkend na Ďumbieri? To bol pre nás zistiť Viktor: „Južné svahy sú sfúkané a ľadové , no v jednom severo-východnom žľabe sme na naše prekvapenia našli sadnutý prachový sneh, no museli sme k nemu zliezť a vyliezť cez zmrznuté trávy a skalné polia .“ Čo by Viktor nespravil pre prašan, však?

Konečne opäť prisneží, len pevne dúfajme aby nezapršalo.. Užite si víkend v horách, hlavne s pokorou a bezpečne!

Komantáre

komentárov