fbpx

Expresky z hôr 43

Expresky z hôr 43

Expresky z hôr 43 sú tu a nový rok 2017 sa môže začať! Vykročíme správnym krokom s Viktorom, registrujeme sa na Malú Fatru, dáme reč s Messnerom, tak trocha si zahlasujeme, Jozef nám tiež niečo prezradí, pozveme Vás na Trojkráľovú Trojku a oslávime 10 rokov skialpinistického preteku. Ešte raz vitajte 🙂 .

 

NÁŠ NOVÝ TESTER VIKTOR NOVÁK

Ako isto viete, pod stromček sme dostali Viktora, nášho nového testera, ktorý bude mať na starosti freeride a testovanie vecí z tejto oblasti. Preto sa nim radi pochválime aj v expreskách.

Viktor už stihol pripraviť video report, ako to vyzeralo pri zjazde žľabu zo Satanovho sedla do Mengusovskej doliny. Na parádu! Tešíme sa na ďalšie reporty, snáď už čoskoro. Ešte raz, vitaj Viktor 🙂 .

 

REGISTRÁCIA NA 5. ROČNÍK MF100 (FEBRUÁR 2017)

Naša lokálpatriot-ultra akcia otvorí svoje brány, presnejšie online brány jubilejného 5. ročníka na druhú februárovú nedeľu – 12.02.2017. Registrovať sa budete môcť od 19:00 hodiny až do polnoci, 0:00 hod (5 hodín). Pre účasť na 5. ročníku MF100 budú platiť kvalifikačné kritériá, ktoré nájdete TU. Maximálny počet bežcov tj. účastnícky limit je stanovený na 200 kvalifikovaných účastníkov. V prípade, že tento limit bude počas online registrácie prekročený, o účasti kvalifikovaných bežcov rozhodne žrebovanie. Všetko podstatné o 5. ročníku MF100 nájdete TU. Želáme si, aby tento ročník dopadol najlepšie!

Expresky z hôr 43 - Malofatranská stovka, 5 ročník, zdroj: mf100.sk
Expresky z hôr 43 – Malofatranská stovka, 5 ročník, zdroj: mf100.sk

 

REINHOLD MESSNER

Presne na nový rok – 1. januára 2017, prinieslo rádio Wave rozhovor s legendárnym horolezcom Reinholdom MessneromTurista předává zodpovědnost za svoje cesty někomu jinému, rozlišuje nejslavnější světový horolezec mezi turismem a alpinismem. O knize Pád nebes, která beletristickým způsobem přibližuje drama o Matterhorn, o zodpovědnosti, o prvovýstupu alpským stylem na Everest v roce 1978, ale také o animismu mluví slavný Jihotyrolan (autor výroku „Mojí vlajkou je šnuptychl!“) v cestovatelském a outdoorovém magazínu Radia Wave. /zdroj: rozhlas.cz/radiowave/

Reinholdové skúsené a múdre slová si môžete prečítať a vypočuť, TU. Rozhovor vznikol na Mezinárodním festivalu alpinismu v Praze, 25 – 27. 11. 2016.

Expresky z hôr 43 - Reinhold Messner, zdroj: truehuenews.com
Expresky z hôr 43 – Reinhold Messner, zdroj: truehuenews.com

 

HLASOVANIE O CS-1000 2017

Koncom roka sa rozbehlo hlasovanie o zložení už 8. ročníka Česko-Slovenskej Tisícovky pre rok 2017. Hlasuje sa v 2 častiach. V prvej časti sa vyberajú hlavné akcie sezóny, maximálne 10. V druhej časti sa hlasuje o zložení bonusových akcií, maximálne 3. Hlasovací formulár nájdete, TU. Riadte sa heslom, „vyskladaj si sezónu“ 🙂 .

Expresky z hôr 43 - Česko-Slovenská Tisícovka, zdroj: mf100.sk
Expresky z hôr 43 – Česko-Slovenská Tisícovka, zdroj: mf100.sk

 

JOZEF HLAVČO

Minulý rok v decembri vyšiel rozhovor s našou najvýraznejšou osobnosťou horského športu, Jozefom Hlavčom. V lete horský bežec, v zime skialpinista. Jozef získal veľa cenných umiestnení ako aj výsledkov a čo prezradil pre portál svetbehu.cz, sa dozviete TU.

Expresky z hôr 43 - Rozhovor s Jozefom Hlavčom, zdroj: svetbehu.cz
Expresky z hôr 43 – Rozhovor s Jozefom Hlavčom, zdroj: svetbehu.cz

 

TROJKRÁĽOVA TROJKA

V piatok 6. januára 2017 sa uskutoční štvrtý ročník krossového behu v Strážovských vrchochTrojkráľová Trojka. Trasa má parametre 18 km/850 m+, vedie prevažne po značených turistických chodníkoch a prechádza cez tri vrcholy Vysoká, Knaží Stôl a Bradlo. Mapu a profil trate nájdete, TU. Prezentácia bude od 8:00 hod do 9:30 hod v obecnom úrade Ľútov, odkiaľ preteky budú štartovať o 10:00 hod. Štartovné je 5 €. Prihlasovací formulár je dostupný, TU. Najčerstvejšie novinky získate z FB eventu, TU.

Expresky z hôr 43 - Trojkráľová Trojka 2017, zdroj: FB page Výživná Štvorka
Expresky z hôr 43 – Trojkráľová Trojka 2017, zdroj: FB page Výživná Štvorka

 

BOKAMI ZÁPADNÝCH TATIER

Tento rok, presnejšie 24 – 26. marca 2017 sa uskutoční už 10. ročník skialpinistického preteku Bokami Západných Tatier a 40 rokov od prvého skialpinistického preteku na Slovensku. Online registrácia začala už predvčerom (2. januára 2017), nájdete ju TU. Navnadiť sa môžeme zatiaľ promo videom od Rasťa Hatiara, k 10. ročníku.


lavínový kurz 2017 na zbojníckej chate 2016

Konečne poriadne sneží, ej to bude horská lyžba! Tak trocha nezávidíme bežcom Trojkráľovej Trojky, ale tak na poslednú chvíľu z toho môžu spraviť preteky psích záprahov, no nie? Držíme palce, nech všetko dobre dopadne v piatok. Užívajte bielu perinu a o týžden sme tu zas!

Komantáre

komentárov