fbpx

Expresky z hôr 36

Expresky z hôr 36

Expresky z hôr 36 sa na Vás valia. Dnes si predvedieme ako zvládať downhill s prehľadom, prejdeme sa divočinou, pozveme Vás na horský beh do Smolníka, aj na horský festival do Ružomberka či Nitry. Poučíme sa a obzrieme za Valčianskym trailom. Vitajte!

 

A little bit of technical downhill trail …

Nie je downhill ako downhill. Facebook stránka Ski & run „šérovala“ toto super video exkluzívneho zjazdu. Stačí trocha techniky a ide to, no nie? Inak Ski & run sa oplatí sledovať, kopec zaujímavých vecí dávajú. 🙂

 

Turistika v divočine

Minulý týždeň som narazil na zaujímavý rozhovor s Tomášom Kaliským. V hlave mi utkvela táto veta: Na Slovensku chýba všeobecné povedomie, že divočina je pozitívna vec a že stojí za to ju skúmať a spoznávať. /Tomáš Kaliský, rozhovor pre aktuality.sk/ Tomáš sa venuje foteniu a sprevádzaniu ľudí v divočine, najmä v Poľsku. V rozhovore pre aktuality.sk (rozhovor nájdete TU) poskytuje zaujímavé názory na divočinu ako takú a pohyb v nej. Nedávno som  Bieszczady, ktoré Tomáš opisuje, navštívil sám a bol som v nemom úžase. Odporúčam Vám ich navštíviť ako aj prečítať tento zaujímavý rozhovor.

Expresky z hôr 36 - Bieszczady, foto: thom
Expresky z hôr 36 – Bieszczady, foto: thom

 

Horsky beh Smolník

V sobotu 12. novembra 2016 sa vyberiete po stopách smolnických baníkov (11 km/470m+), alebo hrebeňom Volovských vrchov (33 km/1400m+). Horský beh Smolník – tak znie meno pre tento krosový beh, je organizovaný obcou Smolník a o.z. Vitalcity. Na výber sú 2 trate 11 km a 33 km. Štart je naplánovaný na 10:00 hod pred reštauráciou Alžbetin dom. Viac info získate TU.

Expresky z hôr 36 - Horský beh Smolník, zdroj: FB event HbS 2016
Expresky z hôr 36 – Horský beh Smolník, zdroj: FB event HbS 2016

 

Horalfest 2016

V závere týždňa 11 – 12. novembra 2016 sa uskutoční 9. ročník festivalu umeleckej tvorby o horách HORALFEST 2016 v KD Andreja Hlinku, Ružomberok. Na festivale vás čakajú projekcie outdoorových filmov, fotografické výstavy, turistická vychádzka na Čebrať, umelá lezecká stena a oveľa viac. Program nájdete TU. Začína sa v piatok od 18:00 hod.

Expresky z hôr 36 - Horalfest 2016, zdroj: FB page Horalfest
Expresky z hôr 36 – Horalfest 2016, zdroj: FB page Horalfest

 

Vysoké hory Nitra 2016

V sobotu 12. novebmra 2016 sa v Nitre začína 11. ročník festivalu Vysoké hory. Jedná sa o podujatie, na ktorom sa každoročne v novembri stretávajú stovky priaznivcov hôr a cestovania. Môžete sa tešit na prehliadky filmov a prezentácií od známych osobností, horolezcov, cestovateľov a filmárov. Festival organizuje združenie Nitriansky horský spolok.


V Nitre sa môžete okrem iného tešiť aj na film od Rasťa Hatiara Obyčajní chlapci. Program nájdete TU.

Expresky z hôr 36 - Vysoké hory Nitra 2016, zdroj: FB page festival Vysoké hory Nitra
Expresky z hôr 36 – Vysoké hory Nitra 2016, zdroj: FB page festival Vysoké hory Nitra

 

Malá lavína s tragickým koncom

Nedávno portál skitourguru.com napísal zaujímavý článok Malá lavína s tragickým koncomLavínové nešťastie sa stalo u nás, v našom chotári pod Poludňovým grúňom. Je staršieho dáta – ešte z roku 2010, no poučenie si treba zobrať. Doska je fajn, prašan ešte viac, no treba dbať na to, aby záverečná jazda nebola posledná. Dávajme si viac bacha, všetci!

Expresky z hôr 36 - Malá lavína s tragickým koncom, zdroj: skitourguru.com
Expresky z hôr 36 – Malá lavína s tragickým koncom, zdroj: skitourguru.com

 

Valča Trail 2016

Na záver si pozrieme podarené dielko z 1. ročníka Valča Trail, ktorý organizujú ľudia z GrandPrixTuriec. Pretek sa konal 16. októbra a aj keď neprialo počasie, „ekšn“ dopadla nad očakávania. Tak, kto sa pridá o rok?

 

 

 

Komantáre

komentárov