fbpx

Expresky z hôr 31

Expresky z hôr 31

Expresky z hôr 31 sú čerstvo a do chrumkava upečené. Dnes si uletíme na hudbe a behu, predstavíme jeden nádherný projekt cez naše Tatry, nekomerčne sa pustíme na Pustý hrad, niečo si odbehneme aj v Škótsku, budeme v očakávaní článku z Mont Blancu, obzrieme sa za Tor Des Geants cez Petru a pozveme Vás na Javornícku stovku už tento víkend. Paráda!

 

The Musician

Hudba, hory, beh do seba zapadajú. Nedávnym príkladom je aj Ben Gibbard, frontman alternatívnej rockovej kapely Death Cab for Cutie. Ben v 6 minútovom videu prezradí, čo pre neho beh zamená, akú skvelú komunitu vďaka tomu spoznal (eliťáci sa tam dokonca mihnú) a čo mu to dáva. Ďalší skvelý počin z dielne Salomon Running.

Tatranská nádhera

Traja kamaráti a divočina. „Prechod“ Západných Tatier, Červených vrchov, Vysokých Tatier a Belianskych Tatier. 100 km na diaľku a 10 000 m+. Aj v takom ponímaní môžte vysloviť dve slová Tatranská nádhera. Niekedy netreba hovoriť, písať eseje. Niekedy stačí len pár riadkov vystihnutej podstaty. Prečítajte si tento krátky no o to lepší príbeh, Tatranský príbeh, tu.

Expresky z hôr 31, Spolok bratislavských huncútov na začiatku, zdroj: © hiking.sk & autor
Expresky z hôr 31, Spolok bratislavských huncútov na začiatku, zdroj: © hiking.sk & autor

 

Nekomerčný nočný beh na Pustý hrad

Kamaráti z Runningteam ZV, si chcú užiť beh pri splne mesiaca. Zážitkom nebude len z behu, ale aj z dobrého pocitu a pomoci niekomu, kto to naozaj potrebuje. Poznačte si dátum a čas:  16. októbra (nedeľa) 18:45, Zvolen. Všetko potrebné sa dozviete aj tu. Tešia sa na Vás!

Expresky z hôr 31, Nekomerčný nočný beh na Pustý hrad
Expresky z hôr 31, Nekomerčný nočný beh na Pustý hrad

 

The Trail Runner

Tom Hill is a trail runner. It doesn’t matter where or when, Tom just loves to go running. It’s a kind of meditation for him. Keď som prvý krát videl video The Trail Runner, neskutočne ma to nakoplo a ešte v ten deň som išiel behať a polku trate som dal takou kadenciou ako Tom. Krásna Škótska príroda krátkemu filmu dotvára skvelú amtosféru. Skvelé!

 

Projekt Mont Blanc

Ako iste viete, Tyger si skočil do „Chamonixu“ na svoj nový projektík. Niečo potestoval a sústredil sa na výstup cez túto strechu Európy. Ako sa mu darilo, čo všetko zažil sa doziete už čoskoro z článočku. Máte/me sa na čo tešiť.

Expresky z hôr 31, Glacier du geant
Expresky z hôr 31, Glacier du Geant

 

Dovolená All inclusive v údolí Aosta

Páči sa mi ako kominukuje Petra s okolitým svetom – twitter, FB, blog, … Ako už isto viete, pred nedávnom sa vrátila z All inclusive dovolenky TOR DES GEANTS.  Týden nonstop v horách, s All Inclusive stravou, noclehem, masážemi, každodenními fakultativními výlety… Líbí? Tak se v klidu usaďte a přečtěte si, jak jsem si takovou dovolenou vychutnala já. Viac Vám o tejto dovolenke v pravom zmysle slova prezdradí, tu.

Expresky z hôr 31, cieľovka na TOR DES GEANTS 2016, zdroj: petramuckova.com
Expresky z hôr 31, cieľovka na TOR DES GEANTS 2016, zdroj: petramuckova.com

 

Javornicka 100

V sobotu 8. októbra 2016 štartuje Javornícka stovka. Trasa 105 km / 4480 m+ cez krásnu prírodu Javorníkov, komorná atmosféra – to je len niekoľko výhod tejto super akcie. Vyzerá to celkom aj na „husté“ počasíčko, ktoré Vás na trati zocelí. Minuloročný report si môžete prečítať, tu. Tak nech to cez víkend behá a orgom super organizuje a na áfterke pekne oslávi! Infošky hľadajte, tu.

Expresky z hôr 31, Javornícka 100, zdroj: FB fanpage Javornícka stovka
Expresky z hôr 31, Javornícka 100, zdroj: FB fanpage Javornícka stovka

A máme tu záver. Počasie sa s nami zahráva a končiare sú tak trocha pocukrované. Preto sa lepšie oblečieme a do hôr pobežíme 🙂 .

Komantáre

komentárov