fbpx

Expresky z hôr 27

Expresky z hôr 27

Expresky z hôr 27 sú pripravené na tento týždeň. V 27-mičke sa obzrieme za Rýchlikom na západe a peklom na východe. Budeme hľadať ľudí pre Ponitriansku stovku. Navštívime Kalamárku a pozveme Vás k nim na návštevu. Otvárať dvere budú aj záchranári na Dni HZS 2016, obehneme Vysoké Tatry a pozrieme sa aj do zahraničia. Vitajte u nás!

 

Rýchlik Zoška – Bratislava 2016 – VÝSLEDKY

V sobotu štartoval Rýchlik Zoška – Bratislava a úspešne došiel až do  hlavného mesta. Najrýchlejšie 50 km trať zvládol Martin Halász, druhý skončil Marián Kamendy a stupne víťazov uzatváral Bronislav Novák. Prvá žena dobehla Gabriela Ambrušová, druhá skončila Denisa Kušnierová a tretia Marta Hancková. Štafetu vyhrala S.T.O.P.A., na druhom fleku bol/li Guláš a pivo a tretie miesto vybojovali Pacienti s pľúcnou hypertenziou, o.z. GRATULUJEME! Celkové výsledky nájdete tu.

Expresky z hôr 27 - Rýchlik Zoška - Bratisalva, foto: Robert Sarudy
Expresky z hôr 27 – Rýchlik Zoška – Bratisalva, foto: Robert Sarudy
Pekelný Beh Rajom – VÝSLEDKY

Pekelný Beh Rajom je skvelá možnosť zabehať si v tomto krásnom mieste akým je Slovenský raj. Veľa ľudí si túto akciu pochvaľovalo, čo nás môže len a len tešiť a organizátorov ešte viac. Short verziu vyhral Richard Zvolanek za 57:26 min. Druhý skončil Matúš Hájnik s časom 1:03 hod a tretí Kamil Varády, ktorý to mal za 1:04 hod. Ženskú short trať vyhrala Anna Ogoreková za 1:18:26 hod, druhá skončila Eva Hrušovská za 1:18:50 hod a tretia dobehla Monika Fainová za 1:18:55. Skvele baby!

Ultra verziu vyhral Július Kaľavský za 4:50 hod, druhý skončil Pavol Orlín za 5:05 hod a tretí Peter Fraňo za 5:27 hod. Ženskej Ultra trati kraľovala Mária Kubová s časom 7:21 hod. Celkové výsledky nájdete tu. Prvé fotky z eventu nájdete tu a ostatné pribudnú tiež tu.

Expresky z hôr 27 - Pekelný beh Rajom 2016, zroj: behrajom.rumitsl.sk
Expresky z hôr 27 – Pekelný beh Rajom 2016, zroj: behrajom.rumitsl.sk
Dobrovoľníci pre Ponitriansku stovku

17. septembra (sobota), roku pána 2016 je potrebné sa postarať o diaľkoplazov na Ponitrianskej stovke. Ako pomôcť nájdete tu, alebo píšte na ponitranska100@gmail.com. Spoznáte super ľudí, nahliadnete do ultra bežeckej kuchyne a možno o rok Vám bude niekto iný na trati nalievať ionťák 🙂 .

Expresky z hôr 27 - Dobrovoľníci pre Ponitriansku stovku, zdroj: FB fanpage Ponitrianska stovka
Expresky z hôr 27 – Dobrovoľníci pre Ponitriansku stovku, zdroj: FB fanpage Ponitrianska stovka
Spustená registrácia na Kalamarkap 2016

Banda horolezecká, bude mať posledný septembrový víkend už piate preteky v krátkom behu a dlhom lezení – KalamárKAP 2016, t.j. 24. septembra 2016 (sobota). Srdečne Vás pozývajú si zabehať, zaliezť, vypiť aj zajesť a taktiež sa zabaviť. Infošky a možnosť registrácie nájdete tu. Tak teda športu zdar a lezeniu zvlášť!

Expresky z hôr 27 - KalamárKAP 2016, zdroj: kalamarka.sk
Expresky z hôr 27 – KalamárKAP 2016, zdroj: kalamarka.sk
Deň Horskej záchrannej služby

Stredisko lavínovej prevencie a Školiace stredisko Horskej záchrannej služby spoločne organizujú tradičný Deň HZS. Tento rok sa uskutoční v rámci osláv 700. rokov vzniku mesta Liptovský Hrádok, 10. septembra 2016 o 10:00 hod v Liptovskom Hrádku za Skalkou. Horskí záchranári predvedú ukážky zo záchrannej činnosti HZS (letecká záchrana, služobná kynológia, záchrana z lavíny a ďalšie ukážky). Všetkých srdečne pozývajú.

Expresky z hôr 27 - Deň Horskej záchrannej služby, zdroj: slphzs.wordpress.com
Expresky z hôr 27 – Deň Horskej záchrannej služby, zdroj: slphzs.wordpress.com
Ultra Fun Run

Ultra Fun Run okolo Vysokých Tatier bol projektík Martina Bartoňa a Riša Pouša, ktorý pred 9 rokmi započal Vlado Dudlák a Slavo Glesk. Trasa nasledovná: Starý Smokovec – Hrebienok – Skalnaté pleso – Chata pri Zelenom plese – Kopské sedlo – Javorina – Lysá poľana – poľana Bialsczanska – polana Rusinowa – Murowaniec – Ľaliové sedlo – zrušenou zelenou značkou do sedla Závory – Kôprova dolina – Tri studničky – magistrálou na Štrbské pleso – Popradské pleso – Ostrva – Sliezsky dom – Starý Smokovec = cca 90 km /4550 m+. Ako projekt dopadol a čo všetko chlapi zažili si prečítate v skvelom článku tu. Veľmi sa nám páčila aj myšlienka na záver: Netreba zabúdať, že nielen pobehovaním s číslom po vyznačenej trase pomedzi občerstvovačky za sprostredkovaným a zorganizovaným zážitkom je ULTRA živé.

Expresky z hôr 27 - Ultra Fun Run, foto: Rišo Pouš, zdroj: ultra-trail.vetroplachmagazin.sk
Expresky z hôr 27 – Ultra Fun Run, foto: Rišo Pouš, zdroj: ultra-trail.vetroplachmagazin.sk
Tor Des Geants 2016

Tor Des Geants su týždňové Endurance Trail preteky. Parametre trate, ktoré vzbudzujú rešpekt sú 330 km / 24 000 m+.  Na štart sa postaví aj Petra Mücková, ktorú sme nedávno vyspovedali. Petre a všetkým čechoslovákom, ktorí budú hájiť naše farby držíme palce! Všetko to vypukne 11- 18. septembra 2016. Ako to všetko prebieha si môžete pozrieť z minuloročného oficiálneho záznamu, resp. zostrihu.

 

Na dnes končíme priatelia. Je po lete, ale prichádza jeseň – jedno z najkrajších ročných období. Tak vyrazme do hôr!

Komantáre

komentárov