fbpx

Skialp a freeride viazanie Salomon S/LAB Shift MNC 13

Síce je už po ISPO, teda veľtrhu, kde váščina firiem odprezenovala svoje najväčie vychytávky na ďalšiu zimnú sezónu a aj sama zima sa už pomalinky blíži ku koncu, Salomon pred pár dňami konečne verejne predstavil prvé detaily svojho prelomového skialp  viazania, ktoré plánuje predstaviť ako súčasť svojej kolekcie na zimu 2018/2019. Je to naozaj pecka a ak ste zvažovali vynovenie vašej skialpovej výstroje, určite zvážte aj túto variantu.

Dostupnosť viazania Salomon S/LAB Shift MNC 13

Od septembra 2018 si konečne budeme môcť zohnať revolučné viazanie od Salomon-u S/LAB Shift MNC 13, ktorým Salomon nastavuje novú latku v oblasti freeridových viazaní a zjednocuje skvelý výkon pri výšlape a zjazde.Salomon SLAB Shift MNC 13 špica viazania

Ako výsledok rozsiahlych, intenzívnych prieskumov a vývoju spolu s jednými z najlepších svetových freeridových lyžiarov ako Salomon Freeski atléti a mnohí iní, Cody Townsend, Chris Rubens, Salomon pre sezónu 2018/2019 predstaví nové prelomové viazanie pre backcountry skitouring. Cez obrovské množstvo prototypov, ktoré boli vyvinuté na základe feedbacku presne od spomínaných jazdcov, ktorý na viazaniach vychytávali všetky muchy, sa Salomon po niekoľkých rokoch nakoniec dopracoval až sem. Proces bol samozrejme veľmi tŕnisty a v určitých fázach konštruktéri nad požiadavkami lyžiarov iba smutne krútili hlavami a nevedeli si ich idei v praxi predstaviť. To viedlo aj k niekoľkým skeptickým fázam, kedy sa na viazaní na určitú dobu úple prestalo pracovať. Sami jazdci sú viazaním nadchnutí, jeho dizajn, testy, feedback a celkový proces jeho finálneho odsúhlasovania to všetko prebehlo úplne hladko.

Špecifiká skialp a freeride viazania Salomon S/LAB Shift MNC 13

Špecifikom viazania je jeho skvelá váha, ktorá je perfektná pre výšľap, ale zároveň skvelý výkon pri downhille. Totiž, toto viazanie v sebe spája ľahkosťefektívnosť techových pin viazaní a silu spolu klasického lyžiarskeho viazania. A to boli aj základné požiadavky Salomon Ski atlétov, ktorí chceli viazanie, ktoré disponuje vlastnosťami techového pinového viazania na výšľap a zároveň poskytuje pevnosť a vlastnosti klasického lyžiarkseho viazania pri zjazde.

Skialp a freeride viazanie Salomon-u S/LAB Shift MNC 13 v outdoor ter0ne pri zjazde

Viazanie získalo certifikát Multi-Norm (MNC) a stalo sa tak jediným hybridným viazaním, ktoré je kompatibilné so všetkými lyžiarkami na trhu, od klasických lyžiarok až po touringové. Viazane okrem toho dostalo certifikát TÜV, teda certifikát o jeho bezpečnosti a správne fungujúcej vypínacej sile, v prípade potreby vypnutia lyžiarky, ako to napríklad býva pri zasypaní lavínou ale nepríjemnom páde.

Ako funguje viazanie Salomon S/LAB Shift MNC 13 ?

Ako viazanie funguje? Nastaviteľný pedal pod prstami uožňuje už spomínan´kompatibilitu so všetkými dostupnými lyiarskymi topánkami na trhu. Pmocou veľmi jednoducho ovládateľného šróbika si teda predok viazania vieme nastaviť podľa potreby na používaný model lyžiarok. Tým, že Salomon spojil pinové uchytávanie na lyžiarku, umožnil skvelý komfort pri výšľape a pohodlný pohyb s 90 stupňovou ohybnosťou. Dodatočne sú k dispozícií rôzne vychytávky, ktorými si budeme môcť lyže napasovať na zmeny lyžiarskeho podkladu.Skialp a freeride viazanie Salomon-u S/LAB Shift MNC 13 pätka viazania

Netrvá to ani minútku a viazanie sa pobyhom páčky zmení z techového výšľapového viazania na klasické lyžiarske viazanie a teda viazanie sa prepne do lyžiarkseho modusu. Po pohybe touto páčkou sa uzavrú strany špice viazania presne ako to býva u klasických lyžiarskych viazaní. Do viazania v tomto lyžiarskom moduse sa aj nastupuje úplne rovnako, ako do klasických lyžiarských viazaní.

Skialp a freeride viazanie Salomon-u S/LAB Shift MNC 13 pätka viazania

Viazanie prenášaním sily dopĺňa vlastnosti freeridových lyží, keďže napomáha pruženiu lyží a ich hrán. Toto viazanie má rovnaký level odpruženia ako veľmi uznávané viazanie STH2 od Salomonu.

Pri váhe 1,7 kg a robustnej kombinácii PA posilnenej ponorením do karbónu, ocele a hliníka  ponúka toto Shift MNC 13 viazanie spoľahlivý výkon. Je to prvý krát, kedy sa PA posilňuje karbónom pri klasickom lyžiarskom viazaní. To presne umožňuje udržať skvelú váhu a zároveń poskytnúť  skvelý výkon pri zjazde.

Samozrejme, že sa môžeme tešiť aj na vynovené lyže, ale o tom už nabudúce.

Zdroj :
www.bergeziet.de

www.gearjunkie.com

www.doglotion.com

Komantáre

komentárov