fbpx

Prvé dojmy: Vesta Ferrino Hutte X-track

na Bystrej v Západných Tatrách
Vo Ferrino veste na Bystrej v Západných Tatrách

Dnes si čo-to rozpovieme o produkte, o ktorom ešte ani samotný výrobca toho veľa nepíše – vesta Ferrino Hutte X-track z novej modelovej línie HighLab. Túto vestu som vyfasoval na testovanie od Tygra niekedy v lete 2015 (cca pred pol rokom), akurát ešte vtedy bolo na ňu príliš teplo. Nosiť som ju teda začal až začiatkom jesene (zhruba 4 mesiace dozadu) – čo je doba, postačujúca na zhrnutie prvých dojmov. Čo o tomto modeli teda píše výrobca?

Vesta Hutte X-track

HUTTE VEST X-TRACK UNISEX

  • vesta z priedušného elastického materiálu s dobrou odolnosťou proti vetru
  • veľkosti S – M – L – XL – XXL – XXXL

Vyčerpávajúci popis, však? 😀 Aké sú zatiaľ moje dojmy z nosenia?

detail vnútrajšku vesty

Strih, konštrukčné riešenie, materiály

V prvom rade musím povedať, že vesta má naozaj výborný strih. Mám veľkosť M a padne mi ako uliata – nikde neodstáva a vraj v nej aj super vyzerám (to som len tak kdesi počul šuškať po okolí :D). Vnútorná strana má ťažko definovateľnú vrúbkovanú štruktúru – kvôli tepelnej izolácii. Vonkajší povrch pripomína softshell, ale je ozaj dosť elastický – hlavne v priečnom a šikmých smeroch. Celkovo je materiál dosť tenký – hmotnosť celej vesty je okolo 280 g.

detail vnútrajška a švov
Detail vnútorného materiálu
elasticita v priečnom smere
Elasticita v priečnom smere

Švy vyzerajú poctivo, v niektorých miestach sú prešité dokonca trojmo. Vesta disponuje dvomi vreckami presne tam, kde by ste vrecká očakávali. Ich vnútrajšok je štandardne zo sieťoviny – takže to, čo tam dáte, síce nemusí zmoknúť zvonku, ale môže sa to prepotiť zvnútra. 😀 Trochu zamrzieť môže absencia náprsného vrecka.

detail vrecka
Vrecko z vnútornej strany

Trochu výhrady mám k zipsom. Zuby budia dojem kvality a dlhodobej funkcie, ale jazdce sa mi trochu priečia. Kovové úchyty na nich majú taký divný staromódny hranatý tvar a šnúrkové doplnky ako by tam ani nemali byť. Najradšej by som tie kovové švindzíky odtiaľ vyhodil a navliekol tam rovno iba tie šnúrkové. Navyše, spodok hlavného zipsu na mňa pôsobí tak odfláknuto a zadrháva sa – ale to môže byť chyba konkrétneho kusu. Zipsy sú značky YKK.

detail hlavného zipsu
Spodok hlavného zipsu sa mi zdá menej kvalitný
detail zipsu na vreckách
Detail zipsu vreciek

Komfort nosenia

Ako som spomínal v článku o obliekaní pri zimných behoch, vestu zvyknem nosiť priamo na prvej obtiahnutej vrstve alebo na tenkej fliske. Ferrino Hutte som zatiaľ nestihol vybúšiť v nejakých extrémnych podmienkach – skôr som ju využíval pri zastaveniach na vrcholoch kopcov či na zahriatie pri pomalších zbehoch. Pri rýchlych výbehoch sa tak či tak potím ako prasa a väčšinou ide dole skoro všetko.

vesta Ferrino Hutte X-track

Z toho vyplýva, že sa mi ju ešte nepodarilo poriadne prepotiť – takže sa neviem fundovane vyjadriť k priedušnosti. Musím ale uznať, že pri pomalších tempách a zbehoch, keď sa potím len decentne, vesta dýchať stíha.

Čo sa týka odolnosti proti vetru, je fakt super. Udrží trup v teple pri kochaní sa výhľadom na vrchole kopca, vďaka vysokému golieru Vám neofúke ani krk. Ak máte pod ňou ešte aj flisku, tak je to paráda. Na polhodinové postávanie to samozrejme nie je, ale keďže vesta je skôr zamýšľaná bežecky, tak s tým asi ani nikto neráta. 🙂

Ako som už spomínal, strih je veľmi príjemný a padnúci – pri pohybe vesta dobre sedí, nevyhŕňa sa a neobmedzuje. Samozrejmosťou sú reflexné prvky.

Záver

Vesta Hutte X-track je sľubným modelom z Ferrino dielne, ktorý určite nájde svoje uplatnenie nielen medzi bežcami, ale aj u turistov či len tak, na športové nosenie. Ja som s ňou zatiaľ spokojný a určite v nej budem drtiť ďalšie kilometre – hneď, ako sa mi znovu bude dať, keďže som si pár dní dozadu zlomil hnátu pri zbehu v zasneženom teréne. 🙂 Zhodou okolností som mal na sebe práve vestu Hutte.

vesta Ferrino Hutte X-track

vesta Ferrino Hutte X-track

Kde som doteraz využil vestičku? (akosi sme doteraz pozabudli zameriavať sa na odfotenie mňa vo veste, tak mi budete musieť veriť 😀 )

Logo Petrík@janurky.sk

Komantáre

komentárov