fbpx

7 skvelých inšpiratívnych videí o behaní

7 skvelých inšpiratívnych videí o behaní

Hlavným dôvodom, prečo sa nám niekedy nechce behať je chýbajúca motivácia. Každý to určite pozná. Je zima, veľmi teplo, prší, padá sneh, je blato atď.. Preto som sa rozhodol Vám predstaviť 7 skvelých inšpiratívnych videí o behu, ktoré Vás určite povzbudia ísť si zabehať, aj keď sa Vám moc nechce.

 

1. The Squamish 50/50

Je Vám známe meno Ethan Newberry ? Možno áno, možno nie. A čo tak Ginger Runner? To už môže niekomu napovedať viac. Ethan nie je eltiný bežec, ale za to veľký nadšenec behu. Jeho veľkou výhodou je, že sa vie predať a robí okolo seba úžasný „buzz“. Pravidelne testuje bežecký matroš na jeho youtube kanály, okrem toho spovedá bežecké „celebrity“ (poväčšinou amíkov). Proste borec, ktorý toho robí neskutočne veľa pre bežeckú scénu nielen v USA. Krátky film The Squamish 50/50 je projekt, kde sa Ginger Runner zúčastní dvoch pretekov (za 2 dni) s traťou dlhou 50 míľ a prináša – sám dokumentuje skúsenosti, ktoré nazbieral počas náročnej výzvy. Momentálne zabehol aj svoju prvu 100 míľovku, čeknite si jeho kanál.

2. The Ingenuous Choice

Tony Krupička je v horskom behu silný kaliber a dobre známe meno. Dlhé vlasy na hlave bufka a na nohách new balance boty (po novom behá už za la sportiva). Film The Ingenuous Choice predstavuje akúsi závislosť od prírody a pohybu v nej. Nikdy jej nebudeme mať dosť. Takisto prináša pohľad na pocity a skúsenosti z pretekov elitného bežca.

3. Curiosity

Ďaľším „vlasáčom“ do partie je Timothy Olson, americký ultra bežec, aj keď jeho priezvisko neznie tak americky (skôr seversky). So svojou milou rodinkou doslova „kočuje“ po pretekoch. Inak syn ako by mu z oka vypadol 🙂 . Film Curiosity sa nakrúcal v priebehu roku 2014 na známom preteku Ultra Trail du Mont Blanc a napovie nám niečo o motivácii pre beh.

4. Into the light

Určite poznáte sériu Salomon Running TV a Emelie Forsberg netreba nejako obzvlášť predstavovať. Na scénu trail runningu prišla v roku 2012 a za pár rokov sa vypracovala na jednu z najlepších trailových bežkýň. Okrem toho, že má po svojom boku dobrý vzor (Kilian), venuje sa aj skialpinizmu a veľmi rada kuchtí, kuknite sa tu. Salomon Running TV venovala ôsmu epizodu práve jej.

5. Ascension du Kilimandjaro en courant

Kilian Jornet nie je človek, je to stroj. Jeden z najlepších horských bežcov (svojim spôsobom najkomerčnejších). Kilian je fenomén. Beh na Kilimandžáro zvládol za 7 hodín 14 minút. V auguste 2015 jeho rekord prekonal ďalší „drtič“ Karl Egloff za 6 hodín 42 minút, pozrieť si to môžte tu. Kiliana je nemožné poraziť v zbehoch, preto Karl musel riadne makať do kopca. Avšak práve tento Kilianov Quest mám veľmi obľúbený.

6. An Endurance Life with Sébastien Chaigneau

Úžasne motivujúce video! Sebastiena som predtým moc nepoznal a k videu som sa dostal čite náhodou, ale okamžite sa mi zapáčilo. Trenovať celoročne v Alpách je snáď sen nejedného bežca. Ukážka každodennej tréningovej rutiny ma mnohokrát obula do tenisiek aj keď sa mi nechcelo. Pocity, motivácia v pretekoch – o tom všetkom sa Sebastien rozhovorí vo svojom dokumente.

7. Cesta na východ

A na záver niečo slovenské, teda z časti. Meno Richard Zvolanek je u nás celkom známe v ultra bežeckej scéne aj vďaka jeho spôsobe stravovania. Je fruitarián. Kto Richarda nepozná, viac sa dozvie tu. Stéphane Brogniart bol pre mňa veľkou neznámou. Ako povie Rišo vo videu, spoznal ho keď ho predbehol na preteku 🙂 . Až na tie kosáky, ktoré tam na môj vkus frantíci zbytočne valili je to veľmi podarené dielko. Videl som ho minimálne 5 krát a chladenie nôh po behu praktizujem, teda len v lete 🙂

 

Tak to by bolo nakoniec všetko. Dúfam, že som Vás 7 skvelých inšpiratívnych videí o behaní aspoň trocha nahecovalo. Keď sa Vám nabudúce nebude chcieť behať, po zhliadnutí niektorého filmíku sa tenisky rozbehnú snáď samé. Tak veľa šťastia pri prekonávaní samého seba!

Komantáre

komentárov