fbpx

Outdoor recenzia: Skialpový Batoh FERRINO LYNX 20

Outdoor recenzia

Skialpový batoh Ferrino Lynx 20


Zima na horách sa skončila a bola, čo sa snehu týka celkom priaznivá. Skialpový batoh Ferrino Lynx 20 som mal možnosť testovať​ počas tréningov a jeho dobré vlastnosti som ocenil aj počas skialpinistických pretekov. Ná záver článku o tomto skialp batohu si môžete pozrieť aj video kde tyger popisuje tento batoh v teréne.

SP Krížna1
Batoh Ferrino Lynx 20 obstál počas tréningov aj počas náročných pretekov.
​ Tento ultraľahký batoh vynik​á hlavne svojou hmotnosťou, ale taktiež svojimi rýchlo systémami a v neposlednej rade nízkou      cenou. Poďme však od začiatku.
Lynx 20 je rozdelený na dve hlavné komory. Spodná komora slúží ako úložisko na stúpacie železá-mačky. Pre rýchle vyťahovanie je na pravej spodnej strane poklop na suchý zips s madlom, aby sme mohli komoru bez problémov otvoriť aj v rukaviciach, jednou rukou a s batohom na chrbte. Všetko je vymyslené s dôrazom na rýchlosť, lebo počas pretekov nie je čas
dávať ruksak z chrbta dole.
DSC08665
spodná komora na mačky s rýchlootváraním na boku

Čo sa týka hlavnej komory, tá je priestranná a rozdelená na dve podčasti. Zadná časť slúži na umiestnenie hydrovaku a lavínovej výbavy. Vak na vodu jednoducho zavesíte na pútko so suchým zipsom a lavínovú sondu a porisko z lopatky pohodlne zastrčíte za gumičky na to určené a všetko máte prehľadne uložené a o poriadok máte postarané. Spodnú časť lopaty len jednoducho vložíte k ostatným častiam lavínovej výbavy. Predná-hlavná časť je najpriestrannejšia a je vybavená popruhom s rýchloprackou. Popruh som používal na zaistenie náhradných pásov a neprefúkavých vrchných častí oblečenia, ktoré som mal pri sebe vždy, či už počas pretekov alebo bežných tréningov.

DSC08667
hlavná komora s oddeleným miestom na lavínovú výbavu
Vďaka týmto vychytávkam malo vždy všetko svoje miesto a nikdy som sa nemusel v batohu prehrabávať a keď mi bolo niečo rýchlo treba išiel som na istotu. Pri pretekovom skialpinizme človek ocení každú sekundu. Z vonkajšej prednej časti je Lynx 20 vybavený pútkami na cepín, ktoré sú na suchý zips a sú po oboch stranách, takže si môžme zvoliť na ktorej strane mať cepín pripnutý. Na bočnej strane sa nachádza rýchlosystém na upnutie lyží aj bez toho aby sme si batoh dávali dole z chrbta.

Lyže len jednoducho vopcháme na ľavej strane do pevnej slučky a diagonálne na strane pravej upneme pomocou háčika. Spodnú slučku je možné upraviť na rôzne šírky lyží a popruh vrchného háčika taktiež.

Outdoor recenzia: Skialpový Batoh FERRINO LYNX 20
rýchloupnutie lyží bez toho aby sme batoh dali dole z chrbta

Na zadnej strane batoha je ukryté madlo, na ktoré môžme upevniť lanko a počas pretekov potiahnuť unavenejšieho kolegu. Na koniec spomeniem  priedušný chrbtový systém z pevného materiálu ktorý pekne dýcha, ramenné popruhy, taktiež z pevných priedušných materiálov. Popruh na ľavom ramene sa dá pomocou pracky rýchlo a jednoducho odopnúť, docielime to tým, že batoh uvoľníme a prístup ku komore na mačky a hlavnej komore máme zjednodušený.

batoh otočený z chrbtovej strany Outdoor recenzia: Skialpový Batoh FERRINO LYNX 20
detail chrbtového systému a popruhov

Musím priznať, ja som túto možnosť nevyužíval a mačky som dokázal do batoha schovať aj bez toho aby som si pracku na ramennom popruhu vypol. posledné detaily čo spomeniem sú úchyty na fľašku, SOS inštrukcie a píšťalka.

Výšľap na Kriváň na crhbte skialpový Batoh FERRINO LYNX 20
osvedčený pomocník počas tréningov a pretekov Ferrino Lynx 20

Batoh Ferrino Lynx 20 splnil všetky moje očakávania a môžem ho odporučiť všetkým skialpinistom ktorým ide o nízku hmotnosť, pohodlnosť a prepracovanosť do detailov v jednom.Akcie kde bol batoh testovaný: Bokami západných Tatier

Mohlo by vás zaujímať:

bežecký batoh batoh: Ruksak Ferrino X- track 15

Komantáre

komentárov