fbpx

Outdoor novinky 2016 tretia časť: strava

Tretia časť Outdoor novinky 2016 je posledným článkom z outdoor výstavy. V tretej časti si predstavíme stravovacie možnosti na expedície, tréningy a samotné výlety v prírode po tom, čo sme si v prvom a druhom dieli predstavili outdoor vychytávky pre rok 2016.  Bude sa tu nachádzať strava pre turistov, bežcov, ale aj lezcov. To už pochopíte zo samotných matrošíkov.

Pôjdeme na to teda postupne a predstavíme si tu produkty troch značiek: Chimpanzeebar, Travellunch a niečo hodne netradičné a to Growerscup čaj.

Chimpanzeebar

Chimpanzee bar vegánske tyčinky

Chimpanzeebar sa zameriava na vegánske produkty, patria medzi ne tyčinky, iontové nápoje a po novom začali robiť aj proteínové nápoje s tyčinkami. Tohtoročnou novinkou bude banánová proteínová tyčinka. Potom jablkovo zázvorová tyčinka a želé „cukríky“ bez bravčovej želatiny.

Chimpanzee Veganska bananova tyčinka

Banánová proteínová tyčinka

Banánová proéinová tyčinka, chimpanzeebar

Energy želé cukríky s dosť vysokou dávkou ovocnej šťavy

chimpanzee želé cukríky pre vegánov

Popis energy želé cukrikov pre vegánov zo chimpanzee baru

Energy tyčinky jablkovo-zázvorové

Chimpanzee tyčinky novinka

chimpanzee-hruskovo-zazvorova-tycinka-veganska

Niektoré novinky sú až tak nové, že som nemohol ani fotku na nete na ne zohnať. Slovenského predajcu chimpanzeebar na internete nájdete na webe . Okrem toho táto firma rozšírila svoj sortiment aj o „cyklistické“ fľašky, ktoré sú „kompostovateľné“.

Travellunch

Výrobca sa zameriava hlavne na tzv. trvácne hotové jedlá, pripravené zaliatím horúcej vody do vrecúška. V podstate v tomto duchu sa nesie celý tretí diel outdoor noviniek. Ako hovorí Ľubo Mäkký na hiking.sk: „Travellunch má širokú škálu jedál, aby sa náhodou expedičníkom neprejedlo. Na raňajky sú na výber napríklad müsli či praženica s cibuľkou alebo palacinky. Ako hlavné jedlo si možno dať hovädzí stroganoff, špagety Bolognese, kura s kari ryžou, zemiakovú kašu so šunkou, hovädzie so zemiakmi, či španielsku Paellu. Nezabúda sa ani na vegetariánov, ktorí si isto šmáknu na couscouse a takisto aj ľudia na bezlepkovej diéte si z ponuky vyberú. Kto sa pred hlavným jedlom rád zohreje, môže si dať najprv polievku – zemiakovú, gulášovú, či rajčinovú. Po jedle treba zas nejaký ten dezertík – napríklad nákyp.“

Travellunch v prírode

Z tejto dielne však nemáme žiadnu vzorku. Vďaka chalanom zo Slovenska však máme nejake foto z ich expedície v Cochame, ale to si ešte napíšeme.  😉

Travellunch Cochamo, slovensk8 exped9cia

Ďalej na Travellunch fičia aj iné zvučné mená ako bratia Huberovci a David Lama.

Travel lunch používajú aj bratia Huberovci

Grovers Cup

growers-cup

Jedná sa o dánsku firmu, ktorá začala ponúkať zalievateľné kávy a čaje priamo v teréne. My máme ako vzorku zelený čaj.

Growers cup čaj Outdoor novinky 2016

Príprava growers cup čaju 

Príprava je jednoduchá – z vrchu stačí otvoriť vrecúško na „vákuový“ zips, zaliať horúcou vodou. Výrobca udáva 75 stupňov, za čo ho chválim, lebo mnoho komerčných čajovní predáva čaje, kde sa píše ku zeleným čajom, aby sa zalievali 100 stupňovou vodou. Takouto teplotou si čaj však spálite.

Následne si čaj necháte lúhovať 2-3 min. Po uplynutí tohoto času, si môžeme odkrútiť „vrchnák“ na zobáčiku vrecúška a naliať nápoj do šálky. Pri zelenom čaji, je možný ešte druhý nálev do vrecúška.

Growers cup príprava čaju

Viacej fotografii doplníme k tomu, keď budeme na nejakom peknom tripe a v nekompromisnej chvíli si tam zalejeme tento voňavý zelený čaj, prípadne pochutnáme na ďalších vecičkách. Keď nás budete sledovať, určite sa dozviete pravdivý priebeh. Nech vám to chutí a hlavne šľape.

lavínový kurz popradské pleso

Zdroje obrázkov:

Komantáre

komentárov