fbpx

Expresky z hôr 53

Expresky z hôr 53

Expresky z hôr 53 nebudú chýbať v tomto týždni. Dnes prebehneme Korziku, pôjdeme do Nepálu na vlastnú päsť, predstavíme Vám naše recenzie, pôjdeme do Mexika, uistíme sa či sú lezci masochisti a dáme si 80 km vedľa Mont-Blancu.

 

CROSSING CORSICA

GR 20 je Korzická trasa s parametrami 180 km/12.000 m+ a vo svete ultrabehu veľmi známa. Nedávno urobil francúz François D’Haene na GR 20 rekord, keď toto peklo zvládol za 31 hodín a 6 minút. 30 sekúnd Françoisovej cesty si pozrite hneď v ukážke. Celý film si vďaka redbull tv môžete pozrieť, TU.

 

NEPÁL NA VLASTNÚ PÄSŤ

Nepál je aj vďaka Himalájam cieľom nielen horolezcov,  ale aj mnohých turistov. Janka z Froggwear spísala odpovede na najčastejšie otázky, ktoré dostávala v súvislosti s Nepálom ako takým. Trek Annapurna Sanctuary absolvovala dokonca 2-krát a preto vie poradiť konkrétnejšie. Ak sa do Nepálu chcete pozrieť, tieto rady vám príjdu vhod. Nájdete ich  TU.

Expresky z hôr 53 - Nepál na vlastnú päsť, zdroj: froggywear.sk
Expresky z hôr 53 – Nepál na vlastnú päsť, zdroj: froggywear.sk

 

OUTDOOR RECENZIA – NÁVLEKY ZAJO GAITER EXPED

Zajo Gaiter Exped sme testovali začiatkom roka.  Návleky sú vyrobené z ultraľahkého, vodeodolného, priedyšného materiálu PERTEX® Shield a pevného materiálu Cordura®. Rozsiahlu recenziu a prvé dojmy z používania návlekov nájdete TU.

Návleky Zajo Gaiter Exped
Expresky z hôr 53 – Návleky Zajo Gaiter Exped

 

 

OUTDOOR RECENZIA – HOROLEZECKÝ BATOH SIMOND JORASSES 40+5

Hovorí Vám niečo Simond Jorasses ? Nie? Nevadí! Viktor pre Vás testoval tento 40+5 litrový batoh, ktorý je určený na horolezectvo, alpinizmus a skialpinizmus. Čo tento šikovný a pomer cena/výkon zaujimavý batoh dosiahol, sa dozviete v recenzii, TU.

Horolezecky batoh simond jorasses recenzia
Expresky z hôr 53 – Horolezecký batoh Simond Jorasses 40+5

 

REGISTRÁCIA NA JAVORNÍCKU STOVKU

Javornícka stovka spustí svoju registráciu 7. mája (nedeľa) o 20:00 hod. Samotné ultra podujatie, sa bude konať 7-8. októbra 2017. Na stokilometrovú trasu vyrazia ultrabežci a diaľkoví turisti už po šiesty raz. Pre aktuality z Javorníkov sledujte ich web alebo facebook.

Expresky z hôr 53 - Javornícka stovka 2017, zdroj: FB page JS
Expresky z hôr 53 – Javornícka stovka 2017, zdroj: FB page J100

 

CABALLO BLANCO ULTRA 2017

Majo Srnik bol nedávno súčasťou Luna výpravy do Medených hôr v Mexiku, kde sa zúčastnil preteku Caballo Blanco Ultra 2017. Svoje pocity, zážitky a super zábery z tejto výpravy opísal aj na svojom blogu fromzerotoultra.com. Článok nájdete TU.

Expresky z hôr 53 - Caballo Blanco Ultra 2017, zdroj: fromzerotoultra.com, autor: Majo Srnik
Expresky z hôr 53 – Caballo Blanco Ultra 2017, zdroj: fromzerotoultra.com, autor: Majo Srnik

Tento výlet má aj obrazovú podobu, ktorú spracoval Ryan Van Duzer. Prvý diel si môžete pozrieť nižšie, druhý nájdete TU.

 

LEZEC MASOCHISTA

Sú lezci masochisti? Tak na túto otázku dostanete odpoveď z dielne portálu emontana.czJen těžko najdeš sportovní, či jiné odvětví, kde se tak úzce pojí fyzická bolest s psychickým nátlakem, kde mnohdy balancuješ na hranici několikametrového pádu a palčivou bolest ve svalech přebiješ třeba tak, že narveš ruku hluboko do skalní spáry a sevřeš ji v pěst. Viac sa došítate v článku, TU.

Expresky z hôr 53 - Lezec masochista, zdroj: emontana.cz
Expresky z hôr 53 – Lezec masochista, zdroj: emontana.cz

 

FOTO OF THE WEEK

Najkrajšie fotky v horách vznikajú pri východe , resp. západe slnka. Zachytiť ten moment – svetlo, je vždy čarovné. Nasledujúca fotka od @zeppaio práve takýto moment zachytáva.

80 KM DU MONT-BLANC INSIDE

80 km du Mont-Blanc je mýtický bežecký pretek v údolí Chamonix. Trať  82 km/6000 m+ je jedna z najtechnickejších tratí vo Francúzsku. Tento dokument Vám ukáže niekoľko pohľadov na tieto fenomenálne preteky.

 

V závere týždňa má byť viac slnka a cez víkend možno niečo prisneží. Bodaj by! Zima už dlho vládnuť nebude, tak si ju užime ešte trocha!

Komantáre

komentárov