fbpx

Expresky z hôr 18

Expresky z hôr 18

Expresky z hôr 18 v letnom vydaní. Dnes si povieme čo-to o Malej Fatre, kde sa pretekalo, utekali aj na Kráľovej holi, projekt 12CH má ďalšiu upútavku, tyger nezaháľa a testuje aj cez prádzniny. Ak Vás zaujíma minimalistická a barefoot obuv, ste na správnej adrese v článku od Januriek. Ginger Runner trénuje a natočil o svojej príprave na Transrockies už druhé video. Užívajte.

Malofatranska 50/100

Cez víkend ultra beh zavítal k nám do Fatry, konkrétne Malej Fatry. Jeden z najtažších pretekov na Slovenskej Ultra scéne, započal už 4. ročník. Po minuloročnom teple nám počasie doprialo 100-vkárom DNB akcošku aj so svetelnými efektami. Organizátori správne zareagovali a MF100 pre nepriazeň počasia pretek ukončili.

MF50

Na polovičnej trase hájilo našu Turčiansku záhradku celkom slušné zastúpenie. Nádherný vykon podala naša Bobča Mazáková, ktorá súperkám nedala šancu a s prehľadom zvíťazila v ženskej kategórii. Po tuhom boji medzi mužmi náš Maroš Harenčák napokon dobehol na krásnom treťom mieste. Našu redakciu reprezentovali Luňáci alias bosobežci Katka a Petrík. Petrík to dal na krásne 13. miesto a Katka sa zmestila do 100-vky. Skvelý výkon, aneb my sme tu doma! 🙂

VÍŤAZI MF 50 (56 km / +4100m):

MUŽI: 1. Jakub Uherek 7:51 hod, 2. Dalibor Nedelka 8:07 hod, 3. MAROŠ HARENČÁK 8:09 hod

ŽENY: 1. BARBORA MAZÁKOVÁ 10:03 hod, 2. Marcela Mukulecká 10:23 hod, 3. Kateřina Čechová 11:04 hod

Expresky z hôr 18 - Turčania bodovali: Bobča 1st place a Maroš 3rd place na MF50, zdroj: FB Group Malofatranská
Expresky z hôr 18 – Turčania bodovali: Bobča 1st place a Maroš 3rd place na MF50

 

MF100

Stovkári to mali horšie. Do cieľa prišlo celkovo 25 pretekárov. Náhla zmena počasia, ochladenie o 15°C a silné dažde s bleskovou činnosťou spôsobili zastavenie zbytku štartovného poľa. Prvoradá je bezpečnosť a preto patrí vďaka organizátorom za rozhodnutie. Každopádne – ďakujeme Martin za skvelý ročník! Vďaka patrí aj dobrovoľníkom a všetkým, čo sa pričinili o uskutočnenie náročného preteku v našej milovanej Male Fatre. O rok dovidenia!

Expresky z hôr 18 - Víťazi MF100: Martin Halász, Jozef Harčarí a Petra Mücková, zdroj: FB Group Malofatranská stovka
Expresky z hôr 18 – Víťazi MF100: Martin Halász, Jozef Harčarí a Petra Mücková, zdroj: FB Group Malofatranská stovka

VÍŤAZI MF 100 (105,1 / +7790m):

MUŽI: 1 – 2. Martin Halász a Jozef Harčarík 17:23 hod, 3. Jaroslav Vicher 17:33 hod.

ŽENY: 1. Petra Mücková 20:33 hod, 2. Linda Beniačová 21:30 hod, 3. Eliška Kaniová 22:23 hod.

 

VERTICAL KILOMETER

Na Kráľovej holi sa v sobotu vertikálne bežalo. Priam do nebies! U mužov vyhral Miroslav Hraško, ktorý sa na hoľu dostal za 45:46, skvelé! U žien kraľovala Michaela Kucháriková za 1:00:05 hod. Gratulujeme víťazom! SSkyA a organizátorom patrí vďaka za túto akciu a jej prípravu. Fotogalériu z akcie nájdetu tu.

Expresky z hôr 18 - VERTICAL KILOMETER na Kráľovej holi, zdroj: FB fanpage SSkyA
Expresky z hôr 18 – VERTICAL KILOMETER na Kráľovej holi – víťazi, zdroj: FB fanpage SSkyA
12 CH

Nedávno som písal v expreskách o projekte 12CH, príbeh nielen o ultrabehu, horách, priateľstve, sebaspoznávaní a veľkom dobrodružstve, ktorý vznikol z myšlienky spojiť jedným behom všetkých 12 vysokohorských chát Vysokých tatier. V ďalšom „teasre“ nám Tomáš niečo prezradí na Martina. Neviem sa už dočkať filmu, ani Vy? 🙂

 

 

Tyger testuje

Po teste outdorového talentu roku, bundy Ferrino Kunene, Tyger pokračuje v testovaní novej bundy. Tentoraz sa bude jednať o materiál určený výlučne pre bežcov z dielne Mizuno Running. Stay ready!

Expresky z hôr 18 - Testovanie novej bundy z dielne Mizuno Running
Expresky z hôr 18 – Testovanie novej bundy z dielne Mizuno Running
Porovnanie druhov minimalistickej a barefoot obuvi

Pre toho, kto nezachytil skvelý článok o populárnej téme barefoot / minimalistickej obuvi, nezúfajte. Hovorí sa, že opakovanie je matka múdrosti, tak Vám tu hodím link, kde to Katka a Petrík kvalitne rozobrali. Nech sa páči, článoček je tu.

tyger15

 

Ginger Runner

V deviatej časti expresiek som čo/to spomínal o Gingerovej príprave na Transrockies 2016. Tento bežecký event má poznačený v kalendári na 14. augusta. Epizóda no. 2 z prípravy nedávno uzrela svetlo sveta. Gingerovi je svetažiť, keď trénuje aj s bežeckou špičkou v USA menom Sage Canaday 🙂 .

 

Prázdniny sú v plnom prúde. Tí, čo si ich môžu ešte užit, užívajte a tí čo nie, tak berte dovolenky a páľte na hory. 🙂 O týždeň sa čítame, priatelia.

 

Komantáre

komentárov