fbpx

Outdoor recenzia (SK) eVent membrána na Karrimor Elite Alpiniste eVent bunde

 Karrimor Elite Alpiniste eVent Jacket

event_jacketPriatelia, otázky ohľadom tejto bundy posielajte kľudne na mail : advenutres@tyger.sk alebo pošlite správu na FB stránku a pri najbližšj príležitosti vám veľmi rád odpíšem. 

Dôvod prečo som sa rozhodol napísať túto ľahkú/ jednoduchú recenziu je jednoduchý. Veľmi som potreboval nejaký lepší matroš ako je Gore- Tex membrána, pre svoje outdoorové aktivity. Po dlhom hľadaní som narazil na eVent membránu. Mám s ňou veľmi dobré skúsenosti a preto sa chcem o ne s vami podeliť, pretože is myslím, že kvalitné poznanie by sa malo širiť. Roky pred som mal všetok potrebný matroš z Gore- Tex membrány, prípadne Dermizax, ten by som Vám ešte odporúčil niekedy prečeknúť a porovnať si to Gore- Tex, ale to je teraz mimo tohoto článku.  Gore-Tex mi avšak  nestíhal udýchavať aktivity pri rýchlom tempe do kopca napr. Zakaždým sa bolo treba vyzliekať, obliekať a bol problém aby ked som v ňom šlapal, mi mohol preschnúť, dokiaľ nebolo slnečno a teplo.

Rozhodol som sa teda otestovať Karrimor Elite Alpiniste eVent Jacket  hlavne kvôli jej veľmi dobrej cene, testoval som ju na dýchateľnosť a vodeodolnosť na týchto aktivitách. :

7x Kľačianská Magura za sebou v jeden deň :

31 km/ 4600m výškových metrov/ 12 hodín v snežnom, daždivom a veternom počasí + do toho moje potenie.  Matroš sa ukázal ako veľmi dýchateľný a vodeodolný. V skutočnosti nebol ani veľmi vlhký z vnútra, a keď bol tak sa ľahko usušil na mojej telesnej teplote. (nanešťastie nemam žiadnu fotodokumentáž z tohto výkonu, 3x vlastnej tváre v rôznych štádiach tejto akcie pretože som sa potreboval sústrediť na tento výkon, ale na to tuna nie je nikto zvedavý 😀 )

Západné Tatry teplý jarný deň 28.4.2012

bottom of the trip západné tatry Karrimor bunda

Toto bola moja vôbec prvá skúsenosť  s eVent membránou. Výšľap na Salatín bol strmý a teplota prostredia vysoká, a k tomu ju ešte znásoboval všade prítomný sneh. Bunda bola celý čas na mne počas výšlapu a zjazdu cca okolo 3 hodín.

Meteriál ktorý som mal na sebe:

-zakladná vrstva funkčné prádlo (tielko)

-stredná vrstva Ferrino „pulóver“

-vrchna vrstva „Karrimor Alpinest Event bunda“

-tenké elasťáky

 

Táto kombinácia oblečenia sa mi osvedčila ako veľmi efektívna. Všetky vrstvy posúvaju pot a paru vyšie a dostať ich preč od tela nie je problém. Keď som vyšlapal na Salatín, bolo tam ozaj veterno a nemusel som nič ine spraviť ako si dať kapucňu na hlavu a zlýžovať späť dole do doliny. Nebola žiadna potreba si prezliekať oblečenie za suché.

Mixové lezenie

Toto boli špecifické akcie. Celý čas snežilo, bolo trochu veterno, ale výkon ktorý sa podava pri tomto druhu lezenia je veľmi vysoký. To znamená, že moje telo vytváralo veľke množstvo tepla. Membrána toto však nemala problém udýchať napriek tomu že som miekedy mal pod ňou tenkú páperovú bundu.

Ďalšie akcie na ktorých sa mi bunda veľmi osvedčila:

  • skialpový prechod Nizkch Tatier  40km/ 1600 m stúpanie
  • beh Lučianskou a Malou Fatrou v bunde Karrimor elite bunde počas 33,6 km/ 2190 m stúpanie ( tu sa bunda ukázala ako nedostačujúca na beh, nakoniec nie je ani prezentovaná ako bežecká, ale dokiaľ sme nebežali dole kopcom tak bola postačujúca )

Video o vodeodolnosti a dýchateľnosti eVent mebrány:

ps: toto je moja osobná skúsenosť. Možno nebudete s tým taký spokojný ako som ja bol, ale pocit pohodlia pri výkonoch sa u mňa zvýšil o 100 % v horách pri všetkých poveternostných podmienkach.

ps 2 : pre čítanie daľších recenzií do budúca, staňte sa „fanúšikom“  facebook stránky tygeradventures, aby ste mohli vidieť keď vyjde odo mňa recenzia o ďaľšej outdoorovej výbave…čo bude čoskoro 🙂

ps 3 : ďakujem za prečítanie

ps 4: Táto bunda už žiaľ nie je dostupná v testovanom modeli

Ak by ste si chceli prečítať recenziu o ďalšej bunde do outdooru, pozrite si článok nižšie zobrazený
zajo-volcano-bunda-recenzia-outdoor

Komantáre

komentárov