fbpx

Ako mi behanie každý deň pomohlo v reálnom živote #2 | Bežecký seriál

Myslím si, že namiesto behania sa dá nájsť aj iná činnosť, ktorá by nám pomohla ostať každý deň aktívni a svieži. Túto alternatívnu možnosť rozoberiem v treťom článku o behaní a motivácii. V prvom bežeckom článku tohoto seriálu sme si povedali o disciplíne

Môže to byť každodenná prechádza minimálne na 20 minút | Bežecký seriál

Čomu ma naučilo behanie každý deň ?

Ako prvú vec som musel riešiť odhodlanie. To nám funguje istý čas samo od seba, keď naskočíte na bežeckú vlnu nadšenia, alebo inú obdobnú vlnu nadšenia a motivácie.

“Hurá idem behať každý deň” 

Odlanie na nový návyk je super stav, ale treba ho ísť úplne v malom, aby ste vytrvali. | Bežecký seriál

Bomba nápad, ale môže skončiť katastroficky.  Takže nie teoreticky, ale prakticky by som vám chcel poradiť…..začni v malom a choď po dlhý čas v malých objemoch. Nemusí to byť behanie, môže to byť chôdza, môžeš striedať, beh, chôdzu, cvičenie, ale keď to dáš každý deň tak budeš plný energie. 

V malých objemoch sa veci dobre robia | Bežecký seriál

Keď toto vydržíš 30 dní a nič ťa nebude bolieť, môžeš si pridať ďalší kilometer. Hej znie to nudne, ale garantujem ti, že sa nezraníš a zájdeš takto veľmi ďaleko.

Teraz v nejakom momente vám hlava začne hovoriť, “ Nechoď behať, však si včera kráčal, ide pršať, si unavený, včera si pil, máš povinnosti, dnes je nedeľa, práve si sa najedol” a kvantum iných pravdivých anti- bežeckých argumentov a argumentov proti motivácií a vášmu odhodlaniu. Sú to však výhovorky. Hej sú pravdivé, ale výsledok je, že nikam nejdeš a ďaľší deň som prehral svoj boj s lenivosťou.

Len si pekne oddýchni a daj si pivino, nech ti brušík porastie 🙂 | Bežecký seriál

FAKIN ALIEN…

Tak to by sa dalo povedať že funguje naša myseľ ako niečo čo je mimozemské a proti nám zamerané. Takto sa presne správa naša myseľ.

Prepáčte ale na Aliena som nemal vlastný obrázok | Bežecký seriál

Mozog pravdepodobne sleduje ešte prastarý vzorec, uchrániť čo najviac energie v našom tele. Čiže napchať sa fastfoodom a poodychovať na gauči.

Veľa kalórii za čo najkratší čas to je ono 🙂 | Bežecký seriál

Čiže „celé to nechce sa mi“, to vlastne nie som ja a tým pádom sa postavím a idem von. Nebude ma zotročovať cudzia ilúzia, ktorá mi nie je vlastná. Hej viem, že to znie trošku schizo…., ale funguje to 🙂 

Čo ten reálny život a spojitosť s behom  ?

Keďže som na behu pochopil, že sa nemusím dobre cítiť na to, aby som šiel behať, že tie myšlienky nie som ja, prestal som si to brať osobne a umárať sa tým. Proste som sa postavil a spravil to aj s tými pocitmi. 

Na tie isté pocity som narazil v rámci niektorých pracovných povinností, telefonátov klientom, kolegom, ok nerád telefonujem, ale niekde bolo ozaj treba telefonovať a vyhýbal som sa tomu. 

“Prokrastinoval som”.

keď som prokrastinoval ako súčasť bežeckého seriálu
Viete čo je najkrajšie na prokrastinácii ? To, že máte čo prekonávať 🙂 | Bežecký seriál

Postav sa a sprav to, nemusí sa ti chcieť , nepredstavuj si aké to bude ťažké, čo ti kto povie, proste to sprav, aby si v rámci povinností mohol ísť ďalej doprava, alebo doľava. Tak, aby si nestál na mieste, ale konečne vykročil v pred. Držim ti palce 🙂

Chceš podporiť tento krátky formát článkov ?

Ak sa ti to páči a praješ si, aby tu kontinuálne vychádzali tieto krátke články do života a do behu môžeš ma podporiť malou sumičkou na patreone.

tygrove patreon tlacidlo

Budem rád, ak tento článoček niekomu odporučíš, prípadne ak budeš v sebe cítiť veľa vďaky, môžeš moju činnosť podporiť aj cez PayPal na tomto linku: 

👉 https://linktr.ee/tyger.sk

Bežecká výbava, ktorú používam najčastejšie teraz: 

Iné linky: 

Použité obrázky:

Komantáre

komentárov