fbpx

Predstavujeme: CT Falesia ropebag ruksak pod skaly, ktorý milo prekvapil objemom

Tí, ktorí sledujete našu FB stránku tyger.sk, máte prehľad, že sa nám do redakcie dostali na testovanie veci od talianského výrobcu CT (Climbing Technology). Sú nimi prilba Orion, Alpine UP a Click UP istítka a v neposlednom rade RopeBag batoh Falesia. Dnes budeme rozprávať práve o ňom.lezecký batoh CT FalesiaObjemom to je 45 litrový ruksak, určený prioritne na pohodlný prenos materiálu pod skaly.

Špecifiká CT Falesia:

  • PVC úprava z prednej strany ruksaku, ktorá nám umožňuje batoh položiť na chrbát a pomáha ho chrániť proti oderu a iným fyzikálnym tlakom
  • dve veľké bočné vrecká na mohutný zips s elastickým sieťovým vreckom z ich vonkajšej strany
  • mohutný centrálny zips, ktorý rozopína batoh na dve polovice (umožňuje to veľmi jednoduchú manipuláciu s materiálom)
  • vnútorné vrecko pre doklady a iné drobnosti
  • PLACHTA na lano (veľká pomôcka)
  • bedrový pás
  • rúčky batohu, ktoré ho umožňujú niesť ako cestovnú tašku v ruke
  • rozmery 100 x 145 cm
  • váha 1000 g

Pocity z batohu CT Falesia:

Aká je manipulácia s batohom ?

Batoh sa veľmi dobre ovláda hlavne vďaka veľkým zipsom, kde ak si urvete lanko, viete si ho hneď nahradiť tenučkou repkou.

YKK zipsy na batohu CT Falesia

Super je, že môžem vykonávať starú „neresť“ a to je ho pokladať na zem po ležiačky bez toho, aby som mal starosti so zaprášením či prípadným poškodením. Je to vďaka už vyššie spomenutej spevnenej PVC časti batohu, ktorá pocitovo pôsobí ako koženka.

lezecký rope bag Batoh CT Falesia so spevneným spodkom

Keď cestujem vlakom, alebo mám ešte iný batoh, môžem CT Falesia nosiť ako cestovnú tašku v ruke.

CT_falesia_cestovná_taska

Nevadí zips ma chrbte?

Mal som starosti, či nebudem cítiť zips na chrbte, ale neukázalo sa to ako opodstatnená starosť. Robil som s ním nástupy pod skaly do 40 min, s plne nabaleným batohom a počas tohoto obdobia som s tým nemal problém.

Falesia CT rope bag

CEntrálny zips na CT falesia lezeckom batohu

Jediným problémom by mohlo byť ak sa zle pobalíte a tvrdé časti typu karabíny, prilba prípadne fľaška, si dáte blízko zipsu. Potom vás samozrejme budú tlačiť do chrbtice.

Doplnky

Plachta na lano je samozrejmosťou pri ropeBag-och MUST BE a CT Falesia nie je žiadna výnimka.

CT_falesia_plachta_na_lano

Parádne sú bočné vrecká, kde si osobne väčšinou dávam tyčinky alebo dokumentačnú techniku – proste niečo, čo si chcem rýchlo vybrať keď treba.

CT_falesia_bocne_vrecka

Bočnévrecká na CT falesia

Na vrchu batohu je ešte jedna simple vychytávka a to sú popruhy na zacvakávajúce pracky. Tie som si pri poslednom výjazde na skaly nevšimol … mohol som si tam niesť karimatku alebo spacák.

Stan pripevnený na vrchu ruksaku CT Falesia

Úložný priestor

Úložný priestor je ozaj masívny a to som netušil, že až toľko zvládne. Vzhľadom na to, že som so sebou bral aj veci na prespávanie pod skalami a druhého lezca, tak som musel prekročiť bežné potrebné veci. Však sa presvedčte podľa fotografie sami.

CT_falesia_zbalený

ct_falesia_pobaleny_velky_objem

Toto sú prvé dojmy s rope bag-om Falesia od CT a samozrejme – budeme pokračovať v jeho dokumentácií na skalách. A kto vie možno si aj lezenie v Tatrách užije … čo myslíte, vezmeme ho aj tam? 😉

 

Komantáre

komentárov