fbpx

Outdoor recenzia: ZAJO Peak T-shirt LS Black

Peak T-shirt LS Black
Jedná sa o termotričko s množstvom technických fičúr . Výrobca nám sľubuje dokonalé obopínanie okolo tela vďaka 3D mapingu, dokonalé odvádzanie vlhkosti a termoreguláciu bez obmedzovaniu v pohybe a omínania. Tak sa pozrime na to čo sme zažili my s týmto trikom. Tyger vám to popíše trošku zo športovejšieho hľadiska a Thom zase viac z hľadiska turistického.

Ako to vidí tyger

Keď som rozbalil tričko z krabice, bol som trošku prekvapený lebo prišlo mi zľahka scifi. Rovnako keď som si ho prehliadal tak som dostal rešpekt z hrúbky materiálu, keďže sa často nachádzam v anaérobnej zóne s množstvom potenia. Dôvod je jednoduchý, myslel som že v ňom uhorím. Tak som začal teda jednoducho. Prišla jeseň ked sa poctivo ochladilo ja som chodieval stále do roboty na biku. Vonku boli asi 0 až 2 stupne celsia. Pomyslel som si, že najlepšie bude keď si hodím Peak tričko na seba a prikryjem ho len fukerkou Magic CAMP Jacket. Takto vystrojený som letel na žltom šípovy (cestný bike) do cancel.sk.

Outdoor recenzia: Zajo Peak Tshirt. Predná časť tela, je veľmi dobre odvetrana, umožnujúca rýchly odvod potu a pary.
Outdoor recenzia: Zajo Peak Tshirt. Predná časť tela, je veľmi dobre odvetrana, umožnujúca rýchly odvod potu a pary.

No a načo to spomínam ?
Na to, že keď je vonku kosička sú dve vrstvy „málo“ hlavne ak máte prísť nespotený do práce. Výhodou sa mi však stalo, že tričko Peak je hrubšie. Čiže mi stačilo menej pohybu na to ,aby som mal konštantnú teplotu pod fukerkou.

Čo považuješ tyger za výhody ?
Jedna vec mi okamžite pri tomto tričku udrela do oka a to boli rukávy, ktoré sú „správne“ dlhé. Keď som si zabudol na beh rukavice zobrať, stiahol som si rukávy na dlane a nebol problém. Toto beriem ako mimoriadne praktickú pomôcku, lebo v horách je bez rukavíc krízička.

Tričko sa dá parádne stiahnuť až pod pás, keďže je elastické nie je to problém. Pekné je však, že sa nevyhŕňa naspäť. Toto veľmi oceňujem pri nosení ruksaku, a pri jazde na bicykli. Ocenia to aj ľudia ktorí majú radi teplo na krížoch.

Zajo Peak Tshirt. Elastické časti trička
Outdoor recenzia: Zajo Peak Tshirt. Elastické časti trička

Kombinácia s ostatnými prvkami
Pre prechádzky po horách používam, Peak tričko v kombinácií s krátkym Zajo Merinom tričkom. Takto nemusím mať na sebe fukerku, a nie je mi zima. Samozrejme hovorím o štádiu bez vetra, ale za prítomných 0 stupňov alebo do -5 stupňov celzia, pri pohybe. To berte ako možnú inšpiráciu, samozrejme vy si to môžete striedať s hocičím 🙂

Outdoor recenzia: Zajo Peak Tshirt. Materiál na podpazuší.
Outdoor recenzia: Zajo Peak Tshirt. Materiál na podpazuší.

Ps: Výrobca upozorňuje na to, že žmolkavenie je prirodzenou vlastnosťou materiálu a preto je dobre mať niečo medzi tričkom a ruksakom, aby sa tomu čo najviac predchádzalo.

Ako to vidí Thom

_ČO TO DÁ/-LO aká najťažšie skúšky

Nočný Slavkáč
Najviac dostalo zabrať na nočných výstupoch (hlavne Slavkáč). Zimné podmienky, skorá ranná hodina (2:00 AM at Smokovec) a 4 hodinový výstup na vrchol. Nastupoval som v Peak tričku, fliske a bunde. Postupom čase, keď som sa zahrial, fliska putovala do batohu. Termo hrialo, stihalo dychať. Cestou hore sme mali prestávky napr. na jedlo, vtedy som flisku vyťahoval späť. Ale pri pochode mi bolo tak akurát. Pocit z materiálu som mal priam skvelý a ani som ho na sebe nicítil. Super!

Outdoor recenzia: Zajo Peak Tshirt . Chrbtový systém.
Outdoor recenzia: Zajo Peak Tshirt . Chrbtový systém.

Jesenný Klin
Tento rok bolo ťažké nájsť neupršaný a teplý letný deň. Či už cez leto práve, alebo cez to babie. Zapadné Tatry sú moja srdcovka. Špeciálne okolie Klinu. Tu som bol oblečený v „komboške“ Peak triko a nohavice. V doline teplo, na hrebeni mierne fúkalo. Vyriešil som to bufkou na krk a ostatné mi úplne stačilo. Akurát na vrchole som dal na seba flisku. Triko super dýchalo, nemal som mokrý chrbát ani pod batohom a túru som si užil, plnými dúškami.

_Na záver.

Jedno slovo: ODPORÚČAM. Peak t-shirt dobre sadne na telo, je vyrobené z príjemného materiálu, dá sa použiť aj na viacerých túrach – bez opratia :D, jednoducho nesmrdí. Drží s Vami krok – stíha dýchať a veľmi rýchlo schne, čo je tiež dôležité. Keď som na vrchole, prezlečiem sa, triko hodím na skalu a za moment je suché. Paráda.
zajo peak v západných Tatrách

Technické detaily

– tkané vcelku technológiou 3D Body mappingu
– minimálne množstvo švov pre lepší komfort
– veľmi vysoká elasticita pre neobmedzený pohyb
– vetracie a kompresné zóny na problematických miestach
– antibakteriálna úprava počas celej doby životnosti
– vhodné na aktívny pohyb

Materiál AntiBacterial, 3D body mapping

Zloženie Shell: 58% Nylon, 33% Polypropylene, 8% Elastan, 1% Polyester

Na aké aktivity je tričko vhodné ?

Horolezectvo
Cykistika ( Jesenná/ zimná )
Turistika
Beh v aeróbnej zóne( v anaeróbnej by sa človek zbytočne veľa spotil)

Myslím, že teraz je to tričko aj v dobrej cene ak ho kúpite v kombinácii so spodkami. O tých sa však dozviete až nabudúce a zrejme aj z tatranskej steny 😉

Užívajte v pokoji, Vaši testeri Thom a Tyger.

Komantáre

komentárov