fbpx

Outdoor recenzia: G-Nano Isokor proti zahmlievaniu okuliarov, svitá na lepšie časy

Do redakcie sme dostali takúto nevídanú vecičku 🙂 G- Nano sprej od slovenskej firmy ISOKOR. Jedná sa o „sprej“ ktorý zabraňuje zahmlievaniu okuliarov. Myslím, že toto je známi problém u bežcov, bežkárov, bikerov, skialpinistov a horolezcov. Tento jav vznikal často, kvôli rozdielu vnútornej strany skla a vonkajšieho skla. Výsledok bol, že sme cez okuliare nič nevideli. Keďže sezóna začína byť v plnom prúde, „brýle“ sa budú hmliť ako divé. Preto sme sa za vás opreli poriadne do toho

Test:
Okuliarie som očistil papierovou servítkou. Výrobca však odporúča svoj cleaner, keď ho však nemáme aj takto sa dá :).Následne som zo vzdialenosti asi 10cm naniesol z predu aj zo zadu sprej na sklíčka.

Sprej som naniesol na okuliare z predu aj zo zadu sklíčok
Sprej som naniesol na okuliare z predu aj zo zadu sklíčok

Potom som ich utrel do čista papierovou servítkou. Sadol som na bike a okuliare si dal na oči. Počas cesty do práce sa mi nezahmlievali napriek tomu, že som sa potiul na čele a vonku bolo teplo. V kancelárii som ich dalo dole. Odfotil som ich pred zahmlením z dýchania na ne.

Okuliare
Okuliare pred zahmlením z dychu

Vydýchol som na ne teplý vzduch z úst, na základe ktorého sa vytvorila farebná škvrna na skle.

Okuliare čerstvo po zahmlení z dychu
Okuliare čerstvo po zahmlení z dychu

Táto škvrna sa postupne zmenšovala.

Okuliare čerstvo po zahmlení z dychu, farebná škvrna postupne ustupuje
Okuliare čerstvo po zahmlení z dychu, farebná škvrna postupne ustupuje

Po cca 10 sekundách škvrna úplne zmizla.

po asi 10 sekundách farebná škvrna zmizla zo sklíčok úplne
po asi 10 sekundách farebná škvrna zmizla zo sklíčok úplne

Video test

Dodatok od výrobcu
Výrobca udáva, že sprej nie je vhodný na okuliare, ktoré majú antireflexnú vrstvu. Čo sa týka dďalších parametrov uvádza:

Spotreba Antifogu na meter štvorcový je iba 1-2ml! Výrobok preto poskytuje skvelý pomer faktorov cena – výkon. V balení vydrží až 12 mesiacov a jedna aplikácia na akýkoľvek sklenený, plastový, plexisklový povrch má životnosť až do jedného mesiaca.“

Isokor má aj impregnáčné spreje, tie sú prave v testovacom štádiu. V priebehu najbližších dní vám prinesieme ďalší výsledok.

Komantáre

komentárov