fbpx

Karbón Titánové|lezecké mačky od Ice Rock Cougar | Zlatý víťaz ISPO award 2019

Najvýstižnejšie je asi na začiatok povedať, že sú „tvrdé ako oceľ“ a „ľahké ako hliník. „

Ice Rock je firma, ktorá má svoje sídlo v Rusku a nás prekvapila týmito prelomovými karbón titánovými mačkami Cougar.  Dáte ich na lyžiarky a aj na horolezecké topánky.

Video rozhovoru ktorý som spravil ku karbonovo titánovym mačkám Ice Rock Cougar
karbon titanove mačky icerock cougar

Mačky majú 10 hrotov a tieto hroty sú vyrobené z Titánu. Mačky majú už v svojom dizajne zakomponovanú ochranu proti naberaniu snehu. Takže tam nemusíte nič dokupovať ani dávať dole. To beriem ako plus.

karbon titanove mačky na lezenie

Váha mačiek Ice Rock Cougar

Ich váha je 570g. Medzi skialpovými mačkami zďaleka niesu najľahšie na trhu, ale zato medzi lezeckými určite áno a ktomu s vlastnosťami ktoré majú. Myslím, že do budúceho roku keď sa začnú ponúkať v obchodoch budú aj lepšie vyzerať, mám namysli úpravu malých detailov.

Čo je prelomové na týchto alpinistických mačkách ?

Mačky Ice Rock cougar určite najviac zaujmú kombináciou karbónu s titánom a spôsob akým to je celé spojené. Vyzerá to, ako by to bolo „zliate“ dokopy. Pani s ktorou sa rozprávam o nich vo videu o tom hovorí, že to je „very, very complicated“. Ok to už nechám na firmu Ice Rock a ja očakávam, že vyjde z toho riadna šupa. Čo myslíte vy ?

Ináč lezecké cepíny z karbónu a titánu sú tu tiež k dispozícii od tejto firmy. Tie vyzerali už dosť premakane. Však čekujte sami na fotkách. Cepíny robia turistické, skialpové a drytoolové.

lezecke a turisticke cepiny z karbonu

English version of the article abot first composite crampons Ice Rock Cougar can be found here

Komantáre

komentárov