fbpx

Expresky z hôr 91

Expresky z hôr 91

Expresky z hôr 91 – Dnes privoláme polárnu žiaru, pozveme vás na majstrovstvá Slovenska, vyhodnotíme si uplynulú ultratrailovú sezónu, budeme jesť-lyžovať-spať a opakovať, pôjdeme hľadať lietadlo do Yosemitov, predstavíme  Vám merino bundu zo Slovenska, nachystáme prekvapenie a zažijeme nevšedný výlet do Gruzínska! Vitajte priatelia 🙂 .

 

IN THE NORTHERN LIGHTS

Na úvod si dáme krátky reklamný shot od Kiliana a Petzl. Odohráva sa v Nórsku, jeho aktuálnom domove. Vyberie sa hľadať polárnu žiaru za pomoci novej čelovky NAO+. Čo myslíte, bude to „fungovať“ aj u nás vo Fatre? Dáme test? 🙂

 

EURÓPSKY POHÁR DRYTOOLING – MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V DRYTOOLINGU

V sobotu 9. decembra 2017, sú vítaní všetci lezci na Majstrovstvách Slovenska v lezení na obtiažnosť (K2 Bratislava). Registrácia je povinná online a prihlásite sa vyplnením dotazníka – MSR Obtiažnosť 2017 | Lezecká stena K2 – Bratislava. Pozor dedline pre registráciu je do štvrtka, 7. decembra 2017 do 23:00 hod. Viac informácii získate tu: Majstrovstvá Slovenska v Drytoolingu.

Expresky z hôr 91 - Majstrovstvá Slovenska v lezení na obtiažnosť, zdroj: james.sk
Expresky z hôr 91 – Majstrovstvá Slovenska v lezení na obtiažnosť, zdroj: james.sk

 

VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV SLOVENSKEJ UTRATRAILOVEJ LIGY 2017

V piatok 1. decembra 2017 sa v Bratislave konalo koncoročné stretnutie organizátorov, dobrovoľníkov a priateľov združenia Slovak Ultra Trail. Jeho súčasťou bolo slávnostné vyhlásenie výsledkov Slovenskej Ultratrailovej Ligy. Tie dopadli nasledovne:

Expresky z hôr 91 - Stretnutie SLOVAK ULTRA TRAIL 2017, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail
Expresky z hôr 91 – Stretnutie SLOVAK ULTRA TRAIL 2017, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail

MUŽI: 1. miesto: Patrik Hrotek 6818 bodov a 13 podujatí, 2. miesto: Peter Mazán 5167 bodov a 12 podujatí, 3. miesto: Ján Gubáň 4884,3 bodov a 10 podujatí.

Expresky z hôr 91 - Víťazi Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2017, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail
Expresky z hôr 91 – Víťazi Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2017, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail

ŽENY: 1. miesto: Gabriela Ambrušová 2635 bodov a 5 podujatí, 2. miesto: Veronika Hudecová 2393 bodov a 5 podujatí, 3. miesto: Lucia Dobrucká 2072,5 bodov a 3 podujatia.

Expresky z hôr 91 - Víťazky (Gabriela Ambrušová a Lucia Dobrucká) Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2017, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail
Expresky z hôr 91 – Víťazky (Gabriela Ambrušová a Lucia Dobrucká) Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2017, zdroj: FB page Slovak Ultra Trail

Viac a podrobnejšie sa dozviete tu: Slovenská ultratrailová liga, 3. ročník 2017. Určite treba poďakovať organizátorom, dobrovoľníkom a ostatným, ktorí s čímkoľvek pomáhali.

 

ALASKAN SKIING DREAMLAND

Jediný krát v roku, berie Troy Murphy posádku svojich najbližších priateľov do hôr,  na taký menší tréning a odtrhnutie sa od reality. Aká je ich misia? Jedzte, lyžujte, spite a opakujte!  🙂

 

AKO PADALA MARIHUANA Z NEBIES YOSEMITOV – LEZECKÁ LEGENDA

V roku 1977 havarovalo záhadné liedalo v Yosemitskom údoli, táto udalosť bola začiatkom lezeckej legendy, ktorá pasovala presne na 70-te roky v Amerike. Predpokladá sa, že lietadlo bolo na trase z Kolumbie na severo-západ Ameriky. Zrútilo do zmrznutého jazera Merced Pass Lake situovaného v na okraji yosemtiského údolia počas zimy. Existuje niekoľko variantov tejto storky, ako sa lezci dozvedeli o havárií. Viac sa už dozviete v článku: Ako padala marihuana z nebies Yosemitov – lezecká legenda

Expresky z hôr 91 - Lezecká legenda o tom, ako padla Marihuana z nebies do Yosemitov, zdroj: theplaidzerbra.com
Expresky z hôr 91 – Lezecká legenda o tom, ako padla Marihuana z nebies do Yosemitov, zdroj: theplaidzerbra.com

 

OUTDOOR RECENZIA: BLACK HILL OUTDOOR FORESTER

Black hill outdoor Forester je pánska outdoorová bunda, s ktorou ste sa mohli stretnúť v rámci rozhovoru Outdoor oblečenie made in Slovakia, kde sa na okamih zjavila. Je vyrobená zo 100% merino vlny, technicky prepracovaná a vhodná aj do náročných podmienok. Aký komfort v teréne poskytla bunda vyrobená z prírodnej vlny v dobe technických materiálov a membrán? Prečítajte si v recenzii – Black hill outdoor Forester.

 

NIEČO SA CHYSTÁ

Chystáme niečo špeciálne! To niečo špeciálne, bude pre Vás milé dámy! Ak máte rady  svižný pohyb v outdoore aj počas zimy, príjdete si na svoje! Sledujte nás, nech Vám nič neunikne. 🙂

Expresky z hôr 91 - Niečo sa chystá pre Vás milé dámy
Expresky z hôr 91 – Niečo sa chystá pre Vás milé dámy

 

FOTO OF THE WEEK

Instagram je super vec! Niekedy Vás fotky, či stories rozosmejú, inokedy zas vyrazia dych. Ten druhý prípad nastal, pri zhliadnutí nasludujúcej fotky a nielen to! Celý profil @danbaileyphoto je dychberúci. Odporúčame všetkými desiatimi!

 

USHBA

The North Face tím: Samuel Anthamatten, Markus Eder Leo Slemett  odchádza do regiónu Svaneti v Gruzínsku. Má v úmysle zdolať Ushbu (4710 mnm). Prioritou nebude samotný výstup, práve naopak zostup, resp. zlyžovanie.  Táto mystická hora  v Kaukaze je dosť vzdialená a neprístupná. Chalani však zažijú epické podmienky a tento nevšedný výlet si nesmierne užijú, aj napriek okolnostiam!

 

Priatelia, na dnes končíme. Síce sa nám trocha oteplilo, ale na víkend má opäť trocha prituhnúť. Pozor na lavíny! Užite si hory s rozumom, aj zábavou a hlavne bezpečne. Čítame sa opäť o týždeň. Držte sa!

Komantáre

komentárov