fbpx

Expresky z hôr 82

Expresky z hôr 82

Expresky z hôr 82 vás pozdravujú. Dnes sa vydáme na trek do Jordánska, pozveme Vás do Javorníkov, Veľkej Fatry a do Západných Tatier, vyhodnotíme si Memoriál Vlada Plulíka, porozprávame sa s dámou v extrémoch, vydáme do talianskych Dolomitov, budeme testovať letný spacák a spoznáme impozantnú Caroline. Vitajte Priatelia 🙂 .

 

THE JORDAN TRAIL

Jordan trail otvorili v roku 2017. Nevšedná turistika vedúca cez púšte, kaňony a viac ako 52 dedín naprieč Jordánskom viac ako 400 míľ, od severu na juh. Eric Hanson Vás v krátkom videu prevedie úžasnými miestami. Celú epizódu v rámci projektu Epic Trail nájdete TU.

 

JAVORNÍCKA STOVKA 2017

Horský ultramaratón a diaľkový pochod Javornícka stovka, štartuje už teno víkend, 7 – 8. októbra 2017. Trasa z Čadce do Lysej pod Makytou s parametrami 105 km/4480 m+, preverí vašu vôľu a vytrvalosť. Prezentácia účastníkov je v piatok – 6. októbra,  v budove základnej školy na Rázusovej ulici – od 18:00 – 23:00 hod a v sobotu – 7. októbra, na Námestí slobody od 6:00 – 7:15 hod. Samotný štart je na programe o 7:30 hod z Námestia slobody v Čadci. Limit je 28 hodín. Viac info nájdete TU.

Expresky z hôr 82 - Javornícka stovka 2017, zdroj: FB page @100KmJavornikmi
Expresky z hôr 82 – Javornícka stovka 2017, zdroj: FB page @100KmJavornikmi

 

FATRA CHALLENGE

Atmosféra hroského ultrabehu sa dá zažiť aj v sobotu, 7. októbra 2017 na Fatra Challenge. Prebehnite sa v nádhernej jesennej atmosfére Veľkej Fatry, z Malinho Brda do Skalky pri Kremnici. Môžete si vybrať trás: Runnig XL – určené pre jednotlivcov (70km, +3669m -3344m), Speed hiking – ak si netrúfate na beh, skúste rýchlu turistiku (65km, +3148m -2917m), Štafety – 2 až 5 členné tímy (65km, +3148m – 2917m). Viac o Fatra Challenge sa dozviete TU.

Expresky z hôr 82 - Fatra Chellenge 2017, zdroj: FB page @fatrachallenge
Expresky z hôr 82 – Fatra Chellenge 2017, zdroj: FB page @fatrachallenge

 

BRESTOVA VERTICAL 2017

Tretí ročník bežeckých pretekov Brestová Vertical, sa uskutoční v nedeľu – 8. októbra 2017. Štart pri Penzióne Pribiskô v Zuberci a cieľ na Brestovej (1902 m.n.m.). Kapacita pretekov je obmedzená pre 100 účastníkov. Povinná výbava: bunda proti vetru + čelenka (čiapka). Občerstvenie: v sedle Pálenica (5 km) a na Brestovej (7,7 km). Trasa má parametre 7,7 km/1120 m+. Na Pribisku sa podáva teplý obed. V prípade výrazného ochladenia a sneženia môže byť trať pretekov skrátená. Registrácia prebieha na: vertical@oravaman.sk, alebo oravaman@oravaman.sk

Expresky z hôr 82 - Brestová Vertical 2017, zdroj: FB event BV
Expresky z hôr 82 – Brestová Vertical 2017, zdroj: FB event BV2017

 

MEMORIÁL VLADA PLULÍKA 2017 – VÝSLEDKY 

Minulý víkend v Nízkych Tatrách patril Memoriálu Vlada Plulíka. Konkrétne v sobotu, sa bežci vydali na 6 km trať s prevýšením 800 metrov. Na štart, ktorý bol od hotela Srdiečko, sa postavilo 114 pretekárov (SK, PL, ČR) a medzi nimi sa predstavil premiérovým štartom aj syn Vlada Plulíka, Matúš.  Vyhral Andrzej Dlugozs z Poľska s časom 36:03 min a najrýchlešou ženou sa stala naša Zuzana Dudášová s časom 48:27 min. Gratulujeme! Kompletné výsledky nájdete TU.

Expresky z hôr 82 - Memoriál Vlada Plulíka 2017, absolútny víťaz Andrzej Dlugozs z Poľska, zdroj: activeplanet.sk
Expresky z hôr 82 – Memoriál Vlada Plulíka 2017, absolútny víťaz Andrzej Dlugozs z Poľska, zdroj: activeplanet.sk

 

IVANA FILOVÁ SIKULOVÁ – DÁMA V EXTRÉMOCH 

Ivana Filová Sikulová je slovenská lyžiarka, ktorá sa intenzívne venovala extrémnym zjazdom v Tatrách aj v Alpách. Jej lyžovanie ovplyvnila lavínova nehoda, kedy sa druhý raz narodila. Prečítajte si zaujímavý príbeh Ivy z portálu skitoruguru.com, ktorá zlyžovala aj známy Palaviciniho kuloár pod Grossglocknerom. Rozhovor nájdete TU.

Expresky z hôr 82 - Ivanva Filová Sikulová - D8ma v Extrémoch, zdroj: skitourguru.com
Expresky z hôr 82 – Ivanva Filová Sikulová – D8ma v Extrémoch, zdroj: skitourguru.com

 

DOLOMITY 

Petrík a Katka toto leto strávili svoje dobrodružstvá v talianskych Dolomitoch. Vlastné zážitky nám priniesli aj v písmenkovej a hlavne obrázkovej podobe, prostredníctvom krátkeho seriálu s názvom Dolomity (ako inak.. 😀 ). Prvý diel nájdete TU. Momentálne je na scéne aj ten druhý, ktorý nájdete zas TU.

Expresky z hôr 82 - Seriál Dolomity od Januriek
Expresky z hôr 82 – Seriál Dolomity od Januriek

 

ZAJO VIDEO

V našom projekte Stanovačka so Zajom sme nedávno testovali letný spacák Zajo Venture +5. Tyger s ním navštívil Malú Fatru, Vysoké Tatry, Veľkú Fatru aj Strážovské vrchy a zhodnotil jeho pocity v druhej časti Stanovačky so Zajom. Viac o tomto spacáku sa  dozviete z testovacieho videa nižšie, alebo z článku  TU.

 

FOTO OF THE WEEK

Svet na hrane ako je táto, nevyzerá vôbec zle, však? Len netreba zabudnúť dýchať. Viac úžasných foto, ktoré Taylor Burk z Kanady nafotil nájdete TU.

 

FOLLOW THROUGH

Takmer pred 20 rokmi, priniesol Andrew McLean sprievodcu extrémneho lyžovania The Chuting Gallery. Jedná sa o 90 extrémnych lyžiarskych „ciest“ vo Washatch Mountains, Utah. Práve vtedy narazila ta túto knihu aj Caroline Gleich. Mala iba 16 rokov. Keď prvý krát povedala, že chce pokoriť práve túto výzvu, všetci sa jej vysmiali. Dnes vám REI prináša Follow Through5 ročný projekt, ktorému Caroline odovzdala všetko! Tento výkon sa považuje za impozantný ! Caroline čelila mnohým pochybnostiam a kritike len preto, že je žena! Dokazála však pevnú vôľu a chuť, ísť si za svojim cieľom.

A je tu koniec. Tento víkend nás toho čaka viac než dosť. Užite si to, oddýchnite si a vyberte sa do hôr. Možno sa tam stretneme. Majte sa fajn 🙂 .

Komantáre

komentárov