fbpx

Expresky z hôr 75

Expresky z hôr 75

Expresky z hôr 75 Vás vítajú! Dnes budeme Lavaredo, pozveme Vás na Tatranskú Šelmu Ultra, vyhodnotíme Bear foot Poľanu, pôjdeme naprieč Amerikou, zoznámime sa s Marekom, redizajnujeme TANAP, predstavíme si okuliare do hôr, a vyberieme sa na K2 s dronom!

 

WE ARE LAVAREDO

Tento rok sa konal už 11. ročník The North Face Lavaredo Ultra Trail 2017 a organizátori pripravili, krátky a motivačný „pohľad späť“ . Úžasná príroda, top borci a skvelá atmosféra.. Aj ty si bol/ budeš Lavaredo? 🙂

 

TATRANSKÁ ŠELMA ULTRA

V sobotu 19. augusta 2017 sa po tatranskej žule opäť rozbehnú šelmy. Tentokrát tie ultra! Trať 55 km/3200m+, z Troch studničiek do Ždiaru poriadne preverí vaše nohy (a kolená). Limit klasifikácie do výsledkovej listiny je 11 hodín. Nech sa „ekšn“ vydarí a počasie poslúcha! Držíme Vám všetkým palce! Viac info nájdete TU.

Expresky z hôr 75 - Tatranská Šelma Ultra 2017, zdroj: FB page @tatranskaselma
Expresky z hôr 75 – Tatranská Šelma Ultra 2017, zdroj: FB page @tatranskaselma

 

BEAR FOOT POĽANA 2017 – VÝSLEDKY

V sobotu 12. augusta 2017, sa konal 1. ročník Bear Foot Poľana SkyRace. Krásne počasie, aj keď trocha horúco, skvelá organizácia a vynikajúce výkony! Jediný spôsob, ako objaviť svoje limity je ísť za ne – hecovačka pred samotným začiatkom stála za to. Zvíťazil Richard Zvolánek a ženám kraľovala Eva Vidová, gratulujeme!

MUŽI: 1. Richard Zvolánek 1:46:54 hod, 2. Dušan Krajčovič 1:49:26 hod, 3. Martin Kovaľ 1:50:10 hod.

ŽENY: 1. Eva Vidová 2:19:51 hod, 2. Janka Gombálová 2:22:14 hod, 3. Dáša Lisá 2:28:54 hod

Kompletné výsledky nájdete TU.

Expresky z hôr 75 - Bear foot Poľana 2017 výsledky, zdroj: SSkA fb page
Expresky z hôr 75 – Bear foot Poľana 2017 výsledky, zdroj: SSkA fb page

 

RICKEY GATES – ACROSS AMERICA

11 štátov, 152 dní a 3600 míľ (5794 km). Rickey Gates (36 r), ultrabežec od Salomon-u si vytíčil zaujímavý projekt naprieč Amerikou. Jeho cieľom bolo prebehnúť Ameriku pekne oldschool style – bez podpory. Nebažil po najrýchlejšom čase a publicite, namiesto toho sa snažil dokončiť cestu, ako bežný „runner“ a viac precítiť – spoznať svoju krajinu. Krátky článok si môžete prečítať TU, resp. pozrieť rozhovor od Ginger runnera. Rick bol hosťom v jeho  talk šou The Ginger Runner live.

 

MAREK HOLEČEK

Len nedávno sa podarilo elitnému českému horolezcovi Markovi Holečkovi a jeho spolulezcovi Zdeňku Hákovi prvovýstup juhozápadnou stenou osemtisícovky Gašerbum I (8 068 m). Holečkovi sa to podarilo na piaty pokus, klobúk (prilbu) dole! Rozhovor s ním od lidovky.cz, si prečítate TU.

REDIZAJN TANAPU OD ŠTUDENTA MILANA PLEVU

Milan Pleva študuje grafický dizajn na Unviverzite Tomáša Bati ve Zlíně. Jeho témou bakalárskej práce, ktorý si vybral, je navrhhnutie jednotného vizuálneho štýlu Tatranského Národného parku – TANAP.Náhľad redizajnu TANAP-u, Milan poskytol portálu sketcher a výsledok je jednoducho vynikajúci! Veríme, že sa TANAP rozhodne ísť práve Milanovou cestou.. Držíme palce! Článok a grafický redizajn nájtedte TU.

Expresky z hôr 75 - Redizajn TANAP-u od študenta Milana Plevu, zdroj: Milan Pleva - facebook profil
Expresky z hôr 75 – Redizajn TANAP-u od študenta Milana Plevu, zdroj: Milan Pleva – facebook profil

 

NOVINKY V OUTDOORE 2017: ALTUS MARTEL OKULIARE DO HÔR

S novinkami v outdoore 2017 pokračujeme a najnovší diel sa zameral na firmu ALTUS. Tyger nám v článku priblíži okulire Altus Martel, s rôznymi vychytávkami, ktoré sú určnené primárne do hôr. Článok spolu s krátkym videom nájdete TU.

Expresky z hôr 75 - Altus Martel, okuliare do hôr
Expresky z hôr 75 – Altus Martel, okuliare do hôr

 

FOTO OF THE WEEK

Christoph Schlein navštívil ostrov Kalsoy na Faerských ostrovoch. Pri pohľade na maličkú ľudskú postavu a maják, získate lepšiu predstavu o veľkosti tohoto dychberúceho miesta.

 

K2 WITH A DRONE

Medzinárodná edpedícia USA na druhý najvyšší vrcho sveta, mystický K2 – Karaoram, Pakistan! Na pozvanie od Kláry Kolochovej sa Petr Jan Juračka (autor), zúčastnil náročnej expedície. K2 with a drone je krátky film o lietaní vo vysokej nadmorskej výške v Camp I (6334 mnm), celý dokument je možné nájsť TU.

Končíme vážení! Víkend sa má pokaziť, ževraj.. Tak zobrať so sebou dobré bundy a hor sa do hôr.. 🙂

 

Komantáre

komentárov