fbpx

Bosp Grifit je už v teste

Bosp Grifit sú členkové trekingové topánky, ktoré sme vzali do testu pre ich nástupový (approach), tatranský potenciál, ktorý nás zaujal minimálne už len preto, že je to slovenská značka a to konkrétne z mesta Bardejov. Kto by ste si chceli viac prečítať o tom kto BOSP je a akú majú bohatú históriu, dozviete a o nich všetko na tomto linku tu.

Trekingové topánky Bosp grifit

Týmto článkom vám chcem tieto trekingové topánky trošku predstaviť, zďaleka to nie je plnohodnotný test. Tým pádom, že sme minuli ich unboxing, tak to doženieme tu.
Dizajn trekingovej topánky Grifit je ozaj svieži. Značka BOSP využila, posledné farebné trendy a použila škálu farieb pre tento model, ktoré používajú popredné svetové firmy pre rok 2019.

Trekingové topánky Bosp grifit

Topánka je veľmi pohodlná a príjemná na nosenie aj v meste, to však spomínam nižšie. Jej okopová guma poskytuje dobrú ochranu proti úderu do prstov na nohách.

bosp grifit okopovka

Topánka nie je ani ľahká, ale ani ťažká. Príjemne sa naťahuje na nohu, čomu vďačí aj zadnému ušku na topánkach.

Trekingové topánky Bosp grifit

Parametre udávané výrobcom:

  • vrchový materiál: mikrovlákno s hydrofóbnou úpravou v hrúbke 1,6 mm v kombinácii s textilom Cordura s hydrofóbnou úpravou
  • podšívka: textil s vysokou oderu – odolnosťou a priedušnosťou
  • stielka: Vymeniteľná s výbornou nasiakavosťou a vysýchavosťou, antibakteriálna, anatomická
  • podošva: Vibram s medzipodošvou EVA
  • ochranná zóna: ľahká ochrana proti oderu na päte a na špičke
bosp grifit trekingova obuv podrazka
bosp grifit trekingova obuv podrazka

Parametre

  • hmotnosť: 390g/polpár
  •  výška vnútorná: 10 cm
  •  výška vonkajšia: 12,5 cm
  •  farba: petrol / lemon
bosp grifit trekingova obuv päta

Moje skúsenosti ohľadom BOSP Grifit.

Grifit som začal nosiť v zime do mesta, aby som ich trošku overil aj v bežnom živote. V meste boli pre mňa príjemná zimná obuv. Ako nám padol sneh z hôr, tak som ich už prevetral aj na naších pohoriach. Zatiaľ len na jednodňových túrach.

trekingová obuv bosp grifit

Ďalšie testovanie BOSP Grifit

Grifit- y budem prioritne ďalej testovať vo Vysokých Tatrách, a určite ich chcem testovať aj ako lezeckú topánku na VHT (vysokohorskú turistiku), alebo ľahké lezenie. Musím však počkať kým pominie sneh a potom sa opriem do nich hneď.

Zatiaľ ostaňte naladení priatelia na náš webiík a sociálne média a dozviete sa viac hneď o ďalších výsledkoch, okrem iného budete aj svedkami ich používania v reálnom čase cez naše insta stories na našom instáči

Komantáre

komentárov