fbpx

Outdoor výstava a čo som pre vás vyčíhal na rok 2015

Zdravím vás priatelia. Ako sme už na FB avízovali, podarilo sa nám pre vás  „infiltrovať“ na outdoor výstavu do Čiech. Tak ako vy, sme aj my, veľmi zvedaví na novinky od popredných outdoor značiek, ktoré pôsobia na ČSVK trhu. V tomto článku naznačím aké tajnosti, prípadne zaujímavosti preberieme cez týždeň, zároveň vyzistím od organizátora výstavy Karla(ináč tam boli traja rôzny Karlovia, s ktorými som viedol dialóg 🙂 ), že o čom to vlastne je. Keďže som bol v danom momente „najväčší“ redaktor a blogger na planéte :), poprosil som aj obchodných zástupcov značiek o pár výstupov na kamerku.

V danom momente najväčší bloger a outdoor redaktor na planéte
V danom momente najväčší bloger a outdoor redaktor na planéte

Začiatok
S Miškom sedíme v aute, a letíme smer ČR. Po chvíli hľadania, to nájdeme, zabočíme na parkovisko, odložíme auto a hor sa do budovy.

Parkovisko pre výstavou
Parkovisko pre výstavou

Výstava je prioritne pre obchodných zástupcov značiek, a obchodníkov ktorí vlastnia kamenne outdoorove predajne, prípadne eshopi.

Ako to vzniklo
Organizátora výstavy Karela sa pýtam, ako k tomu vlastne prišli. Vysvetľuje mi, že je to taká, akoby hra. Za nejakú cenu zohnali priestory, stánky stoja 15 tisíc českých korún/ výstava= 2 dni zrejme. Hovorí mi, že to je dobrý prise, pretože ináč stoja také miesta 30 tisíc českých korún. Priorita výstavy je, aby sa partneri lepšie spoznali a mohli jeden druhému ukázať novinky, potom následne v spolupráci so svojími odberateľmi uzavrieť nové objednávky.

Osobne mám tiež z toho veľmi dobrý pocit, atmosféra je tam veľmi uvoľnená a ja sa vyberám do priestoru dvoch hál, objaviť veci , ktoré ma zaujímajú. Osobne sa zameriavam na veci pre horský beh, lezenie, skialp a trošku turistikY.

Prikrývky na hlavy

No keďže z Buffu som sa nikdy s nikým nerozprával, musel som sa zastaviť u nich v stánku a spraviť rozhovor. Trošku predstaviť o čom Buff je a popýtať sa na novinky.

Táákže to by bola odfotená novinka z Buffu, ale v rozhovore bude toho viac
Táákže to by bola odfotená novinka z Buffu, ale v rozhovore bude toho viac

Rozprávanie však necháme na Maťa do týždňa.

Turistika/ skialpinizmus
V tomto odvetí som poobkukoval hlavne značku Ferrino. Možno to nie je novinka, ale mojím osobným prekvapením bolo, že Ferrino robí aj  lavínové lopatky. K tomu ma samozrejme udivovala, celá škála nohavíc a aj lavínových ruksakov ktoré mali k dispozícií.

Ferrino zimná výbava
Ferrino zimná výbava

Bolo toho dosť. Podarilo sa mi zachytiť aj popísanie veľmi zaujímavého skialpového batohu Ferrino XMT 35 w.t.s.


Lezenie a lavínová batoh
Tu som podchytil chalanov z totaloutdoor-u, ktorý mi dali 3 príspevky do kamery, čo uvidíte cez týždeň.

lezecká a zimná výbava
lezecká a zimná výbava

Nástupové topánky
Samozrejme, že ma zaujímala aj letná časť sezóny a pomyslel som na blížiace sa lezenie v Tatrách, s ním spojeneé tradičné nástupy pod steny.
Odchytil som opäť Karela z LaSportivy a poprosil ho o porovnanie dvoch modelov týchto topánok.

LaSportiva
LaSportiva

Finálne som sa zameral na bežeckú barefoot obuv.

Barefoot
Takto som tam vyčíhal VivoBarefoot z ktorého máme už aj prvotnú recenziu, bol som prekvapený, že som tam nevidel iné značky z tejto branže.

VivaBarefoot
VivaBarefoot

No kedže na výstave robili aj internú súťaž o naj neviem čo :D….tak mali aj trofej. Tú sme samozrejme s Miškom vyčíhali a zapózovali 🙂

Miško drží trofej z outdoor výstavy
Miško drží trofej z outdoor výstavy

Táákže priatelia, cez týždeň budeme postupne updatovať jednotlivé rozhovory s konkrétnymi obchoďákmi.

Vaši testujúci, športujúci a nesmrteľní redaktori,

tyger & Michal

Komantáre

komentárov