fbpx

Nevypovedané zväzky až po mt.Blanc #3

Ako som avízoval v predošlom diely, po absolvovaní Weissmeissu ideme zregenerovať do lokálnej reštiky. Myslím, že sme tam boli nakuknúť na jedno pivo za 8 frankov aj deň pred tým ale dnešok je prelomový. Kedže chalani z Mikuláša prišli skôr z kopca, tak sú aj včaššie na pive. Keď prídeme svieti ešte slnko, takže si sadneme na terasu pred reštauráciu.

Bavíme sa plní zážitkov aký bol deň, ako to kto znáša a o tom čo by mohlo byť ďalej. Samozrejme, že škálu tématik tu nemám šancu obsiahnúť.
Tak ako pivka pribúdajú, ubúda z peniažkov. V jednom momente máme plný stôl pív , keď sa v tom oprie Pali o stôl. Pali má v danom momente asi 100kg, taký správny horský medveď. Stôl sa zachová veľmi nečakane a preklopí sa na druhú stranu.
To, že sme väčšina nejakým spôsobom obliatí pivami je jasneé. Niektorý viacej ďalší zase menej.  Myslím, že niekto bol aj trochu porezaný. Najviac to však vychytal Pali, keďže na svoju stranu pravalil celú vrchnú dosku stola.

Keďže sme nemali prístup ku sprchám bol to trošku problém. Tak vyslali mňa v danom momente najmladšieho, nech svôjou lámavou nemčinov vypýtam kľúčik, nové pivá namiesto vyliatých atď.

Keďže som bol trochu bomberman po tých pivách, tak sa mi aj ťažšie vysvetľovalo, čo vlastne chceme. Po tom, čo som pani ozrejmil, že majú nepriskrutkovanú dosku na stole a že je z fušovaný, začala krútiť hlavou. Toto ma veľmi prekvapilo, lebo takýto prístup som od Švajčiarov nečakal, čakal som, že budú profesionály a nebudú mať problém pivá preplatiť. Zároveň som čakal, že nebudú mať ani problém poskytnúť umýárku, nech sa Pali opláchne.stola pivka

Čo čert nechcel 🙂
No a ako hovorí nadpis, tak do toho vošiel Pali a videl ako pani krúti hlavou, po nemecky síce nevedel, ale za to po Slovenksy z ľahka na ňu nakričal, a už aj kľúčik bol od umyvárky. Ja som sa síce cítil mega blbo, ale o mňa tam vôbec nešlo. Takto sme sa nechtiac dostali do nemilosti, švajčiarksých magnátov. Spôsobom slovenskej vravy bol neskôr nežiadúci a požiadali nás, aby sme odtiaľ odišli. Ja som sa v tomto momente veľmi sklamal vo švajčiaroch, lebo ani incident neriešili, ani neuznali chybu v stole, ani žiadna ústretovosť. Cenu pív však mali, akoby ste ich pili na Marse donesené teleportom.

Takto sa odoberáme opäť do svojiích stanov pod rúškom tmy, a v ústreti snáď ďalšej štvortisícovke. Ďalší článok bude v utorok, lebo čo ? Lebo v pondelok prinesieme prvý video report z outdoor výstavy v Čechách.

Komantáre

komentárov