fbpx

Outdoor recenzia: Ferrino Zaphyre two, malá a ľahká bežecká kapsička

Bežecká kapsička Ferrino Zaphyre 2

Bežecká kapsičká Ferrino Zaphyre two je testovaná už jeden a pol roka. Potreboval som niečo malé na letný horský beh. Po predošlích dobrých skúsenostiach s Ferrinom, som siahol opäť do ich dieľne. Outdoor recenzia: Ferrino Zephyr two bežecká kapsička
Ako môžeme vidieť podľa fotky, kapsička má jednu komoru na zips. Na flašku má osobitný priestor. Vrecko na fľašku je lemované sťahovateľnou gumičkou. Touto gumičkou môžete stiahnuť fľasku, ktorá je menšieho obvodu ako samotné vrecko.

Výhoda sťahovacej gumičky je aj taká, že keď si ju rozpletiete viete si ju uchopiť o háčik, ktorý sa nachádza na ľavo od komory na zips. Gumička je vytvorená tak, aby sa dala ľahko stiahnuť jednou rukou, čo je veľmi praktické aj kvôli behu.

Priestor na flašku na bežeckej kapsičke Ferrino Zaphyre two
Tento priestor nemusím osobne predstavovať, je jasné že je na flašku. Osobne som ho však častejšie používal na umiestnenie mojej fukerky.
Outdoor recenzia: Ferrino Zephyr two detail, bežeckej kapsičky

Bežecká kapsička je vhodná na kratšie trasy, a prebehy medzi jednotlivými horskými chatami ako napríklad vo Fatre. Prípadne aj na dlhšie trasy pre trénovaných jedincov.

Bežecká kapsička má zadnú časť vytvorenú tak, aby mohla odsávať vlhkosť od tela kde je v kontakte s použivateľom.
Outdoor recenzia: Ferrino Zephyr two kapsička

Komora na zips
Je tu priestor na kľúče a iné drobnosti. Ja som v nej nosieval hlavne telefón, gopročku alebo namiesto gopročky čelovku. Zmestila sa mi sem vždycky aspoň jedna tyčinka na zjedenie.
Outdoor recenzia: Ferrino Zephyr two, komora bežeckej kapsičky

 

Kombinácia bežeckej kapsičky s inými produktami

Zephyr two som často kombinoval s rukskom X- track 15, ruksak od Camp X3 600 mal svoj osobitnú veľkú kapsičku, tak pri ňom som to nemusel kombinovať. Boli to situácie kedy som chcel mať hlavne gopročku po ruke počas nejakého projektu, alebo krátkej nečakanej dokumentácie.
Vo videu z projektu Gerlach 4x v jeden deň v 3 minúte a 26 sekunde môžete vidieť ako som nakombinoval tento ruksak s kapsičkou Ferrino Zaphyre two.

Popisok výrobcu:

Športová ľadvinka Ferrino Zephyr Two Run z materiálu Diamond HD ideálna pre beh a turistiku. Kapsa na fľašu upravená pre rýchlu manipuláciu. Elastické sťahovanie s úchytom „one touch“ umožňujíci upevniť materiál. Multifunkčné vrecko s kľučenkou.  Reflexný paspule.

Technické parametre

  • Hmotnost: 140 g
  • Rozmery: 35 x 16 x 5 cm

Bežecká kapsička Ferrino Zephyr 2 a čo by som zlepšil na nej
?

Rozhodne by som spevnil prešitie krajov kapsičky s látkou. Je škoda keď tak šikovný produkt sa časom začne párať. Viď obrázok. Aj keď vydržala dlho, veľa mokrého, suchého a nespočetné rázy kedy sa prelínali počas jeného dňa tieto prvky. Rozhodne určite veľa zavážil aj agresívny pot. Toto by bola jediná vec, ktorú by som vytkol tejto kapsičke a následne vylepšil.

Kapsička plne naložená
Maximum do akého môžete túto bežeckú kapsičku naplniť vyzerá takto nejako. Samozrejme, že by sa dala ešte o niečo viacej naplniť, ale ak budete kapsičku „predimenzovávať“, tak by ste ju mohli naozaj zbytočne rozpárať.

Outdoor recenzia: Ferrino Zephyr two kapsičkam má v sebe fľašku, telefón, buffku, fukerku a kĺúče
Outdoor recenzia: Ferrino Zephyr two kapsičkam má v sebe fľašku, telefón, buffku, fukerku a kĺúče

Športy na ktoré je vhodná táto bežecká kapsička

Rozhodne sa hodí na :

  • beh
  • cyklistiku
  • turistiku
  • bežky

Projekty na ktorých sa zúčastnila:
– 4x Gerlach v jeden deň
– Troj dňový výprask okolo turčianskej záhradky(200km)
Keď vypustíte Tygra v Alpách aneb ClimbingRunning philosophy

Komantáre

komentárov